Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rágja a kerítést....

A kutyám rágja a kerítést. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyunk itthon, szétrágja a kerítést, akkora lyukakat rág, amin a kisebb kutyám kimegy. Ezzel nincs nagy baj, mert kimegy, aztán ül a kapu előtt, de mégsem örülök neki, és a kerítés is egyre fogy... Sosem láttam még rágás közben, csak a lyukakat. Csak akkor rág, ha nem vagyunk itthon. Hogy tudnám leszoktatni róla? Mást is rongál egyébként, ha egyedül van, de főleg a kerítést. Minden pillanatban nem lehet vele valaki. Mit csináljak?

2012. jún. 29. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát mivel nagyon nagy mozgásigényű kutya a rohangálás után pluszba sétáltatni kell. Ha húz, akkor húz, tudom nem kellemes, az enyém is húzott valamikor, de ha hozzászokik, utána enyhül a ráncigálás. Esetleg ha nem vagy otthon kennelbe zárni? Meg a nagy csontokat kitenni, aztán ha összevesznek rajta akkor annyi. Majd megbékélnek, nem kell félni nem ölik meg egymást, valamelyik meghátrál majd.
2012. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, egy kicsit furának találom a válaszod. Volt már nagyobb kutyám, húzott, de nem jelentett megoldást a ráhagyás, inkább az, hogy amint megfeszült a póráz, visszafordultam vele. Ha hagytam, még jobban húzott. Egyébként nem szeretném kennelbe zárni, 3 alaklom után megőrülne, hogy nem tud az utcán levő kutyák után futkosni. És én nem szeretném, rájuk hagyni, mert mindig a kicsi jön ki rosszabbul, és megfutamodni esélye sincs.
2012. jún. 29. 21:30
 13/17 anonim ***** válasza:
A húzásra egy megfelelően kezelt fojtó lenne a megoldás, azt viszont nem ajánlom hozzáértő segítség nélkül (ergo mindenképpen kell valaki, aki ért hozzá, használta már sikeresen, és megmutatja, hogyan használd), mert sérülést okozhatsz vele a kutyának. HA viszont jól kezeled, pár alkalom után vége a húzásnak, egy idő után pedig a lánc csörrenésére is reagál a kutya.
2012. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ha sétáltatod (illetve amikor próbálkoztál vele), milyen nyakörvvel és pórázzal teszed/tetted? Húzásnál ez is sokat számíthat. Dominancia gyakorlatokat kéne csinálnod vele, és át kéne venni a falkavezérséget, mert ez így nem lesz jó, ahogy a szavaidból kiveszem, az alap parancsokon kívül nem nagyon hallgat rád...
2012. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék fojtónyakörvet sem használni.

Egyébként sima bőrnyakörv és bőrpóráz volt rajta.

Oké, akkor koncentrálok a dominancia gyakorlatokra.

2012. jún. 29. 22:54
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy szoktasd le, de szerintem nem kis baj, mert az utca nem kutyának való. Nekem is van egy kis kerítésbontó kisiparosom: egy agyafúrt tacskó-spániel mix.

Ő tanította meg nekem sok hónapnyi kerítésfoltozás után, hogy nincs más megoldás, mint az acélháló. Ő ugyan nem rágott, de mesterien bontott kerítésfonatot. Alsó feszítőhálóról szépen lefejtette, aztán már gyerekjáték volt neki felnyomni.


50 méteres kerítésünk van, tehát 100 métert acélhálóztam le nő létemre. Kettévágtam hosszában, így 50 méternyi acélhálót kellett vennem, amit félbevágva kb. 1 méter 10 cm-es magasságú darabokat kaptam. Nálunk nem kellett ennél magasabb, mert spánielnagyságú mind.


Kötöződróttal ráfektettem a kerítésre. A felkötözés már nagyon gyorsan halad.


A kettévágás macerásabb. Ajánlom az acélvágót, viszi mint

a vajat. A flex is jó, csak veszélyes.


Arra nagyon figyelj, tüskézd le az egészet, mert szörnyen balesetveszélyes. Te is beledőlhetsz, a kutya is. Az én kistacsim egyszer felnyársalta magát rá. Szóval acélhálózás közben kutyáim el vannak zárva és csak letüskézés után közelíthetik meg.


Arra figyelj, nehogy utána létrának használják. Ilyen szempontból nem is baj, ha nem ér egészen a kerítés tetejéig.


Önmagában az acélháló nem jó, a 10*10 cm-esbe egyszer beleszorult egy pulim feje, sose hittem volna, hogy belefér, de belefért neki. Úgy fűrészeltük le róla, ha nem vagyunk ott, megfullad. Szóval csak kerítésháló, csibeháló mellé ajánlom.

2012. jún. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
a szeparációs szorongását kéne kezelni tudatosan, például segítséget kérve egy szakembertől!
2012. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!