Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy a kutya megérzi...

Létezik hogy a kutya megérzi a gazdája betegségét és így már nem akar a közelében lenni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nagymamámmal élünk egy telken de ő külön házban lakik és mi is. Van egy 4 éves szuka Yorkija akinek természetesen mama a number one. Tényleg az elmúlt 4 évben mindenhova a nap minden percében követte a mamát. Teljesen hozzá van nőve. A kertbe se megy ki úgy ha nincs ott vele a mama. Tehát tényleg teljesen össze vannak nőve , együtt is alszanak egész nap a gazdi ölében ül.

De ez a mama 2 hónapja betegeskedik elég komolyan, az orvosok tanácstalanok... És miután kijött rajta ez a betegség rá egy két héttel észrevettem hogy a kutya többet jön oda hozzám(nem igazán vett tudomást a létezésemről 4 évig).. És anyumhoz is egyre többet bújt. Most már ott tartunk hogy a kutya egyedül alszik a kertben és szinte egész nap a mi teraszunkon alszik. Nem megy a mamához... SOHA nem volt még ilyen. És semmi mással nem tudom összefüggésbe hozni csak a betegséggel. Nem mozgáshiányról van szó mert mióta mama beteg és mozgatom le de ez azelőtt is így volt tehát ehhez sem köthető az új fajta ragaszkodása.

Bocsi hogy kicsit hosszú lett de így tudtam leírni a körülményeket...

Tehát a kérdésem az hogy tényleg létezne hogy a kutya érzi hogy baj van és ezért távolodik el tőle ? Az én kutyám mikor még velem volt ha beteg voltam inkább még jobban ragaszkodott hozzám egész nap velem volt... Egyszerűen nem értem ezt a viselkedést. Esetleg hallott már valaki hasonlóról ? Mi a véleményetek ?


2012. jún. 30. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok, hogy ha beteg a gazdi, a kutyus inkább jobban kötődni kezd hozzá, és nem elfordul. Érdekes. Nem depis? Úgy értem a kutsus azóta nem kedvetlen, étvágytalan, ilyesmi? Talán hogy azt hiszi, a szeretett gazdi már nem szereti annyira (mert nem tudja úgy ahogyan régen), és ezért nem foglalkozik vele ő sem.
2012. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen nekem is az a véleményem hogy alapból ilyenkor a kutyák jobban kötődnek...

Furcsa de szerintem nem depis mert étvágya van és a viselkedése egyáltalán nem változott meg csak már nem foglalkozik a gazdival. Nagyon furcsállom ezt a viselkedést :/ Köszönöm a választ!

2012. jún. 30. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudja úgy etetni, ellátni mint régen, ezt ti vettétek át, legalábbis egyre nagyobb részt vállaltok benne, eddig ez igy, tartosan nem volt.
2012. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Etetést ilyeneket ő végzi de az biztos hogy most többet foglalkozunk vele de szerintem valahogy mégis más miatt ilyen.. Vagy csak beképzelem magamnak :S

Köszönöm a választ!

2012. jún. 30. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ő még fiatal kutya, és veletek tud aktív lenni. Semmi más oka nincs.
2012. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 morsi77 válasza:
Szerintem létezik, sőt! A mamád valószínűleg rossz kedvű,letört és ezt a kutyák érzik! Negatív energia sugárzik felőle, amit a kutya megpróbál kerülni, mert neki a legjobb az, ha boldog. És mivel ott vagytok ti, így hozzád/hozzátok húz, ahonnan pozitív dolgokat kap. Ha jobban lesz a mamád a kutya valószínűleg visszamegy hozzá :) Ajánlom neked Cesar Millant, ő ír a negatív és pozitív energiákról,amiket a kutyák felé sugárzunk!
2012. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !:)

Igazad lehet a negatív kisugárzást illetően .. És köszönöm a tippet is .:)

2012. jún. 30. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!