Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! nemhajlando enni a...

S. O. S! nemhajlando enni a Bischon havanese kutyusom akár mit csak csirkefarhátat többi lent?!

Figyelt kérdés
4 éves de szinte semmmiiit!! ne eszik csak csirkefarhátat! néha nagyon ritkán májkrémet,de a csirkefarhátat is ugy h egy na egyszer eszik csak és l adom neki reggel délután eszi meg:S van mikor nem adunk neki csirkefarhátat csak valami felvágottat pl akkor nem esszik 3 napig!! tejet szereti vizet is.Kutyakaját se eszik! És ugy vettem észre h lusta rágni is:D pl kutyakajáből iylen husos falatokat csak lenyalogatja.:S meg szaglászik sokat és ha nem tetszik a szaga nem eszi meg! cska ha a szájába nyomom és megizlli de van hakkor sem és akkor is csak keveset most 6 kg. ez jo sully?

2012. máj. 29. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

6 kg nem kevés egy havanese kutyának.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak el van kényeztetve! Pl. tejet én úgy tudom, hogy nem igazán jó a kutyáknak adni. Próbáld meg azt, hogy egy fajta kaját adsz neki, mondjuk száraz tápot, odaadod neki és 5 perc múlva elveszed. Ezt megismétled addig amíg nem eszi meg. Az enyém is havanese és ugyanígy finnyáskodott, 1 hétig nem evett semmit (le is fogyott), de azóta úgy eszik mindent, mint a kisangyal. Azóta nincs olyan, amit nem eszik meg.


Lehet, hogy előtte megmutatnám egy orvosnak, biztos, ami biztos.:) Sok sikert!

2012. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A csirkefarhát az korrekt, rizzsel, zöldséggel. A felvágott az nem, magában kb semmit nem ér. Száraztápot próbálj neki adni, az lenne a legjobb, mikor nem farhátot kap.

Nincs olyan kutya, ami éhen halna, ha éhes lesz, enni fog, ez ösztönös.

Ha az állatorvos azt mondta nincs semmi baja, akkor ne aggódj, eléteszed a kaját, nem eszik elveszed, másnap megint, ha éhes lesz enni fog.

2012. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szépen elkényeztettétek.... Kutya előtt nem hagyunk egész nap kaját, csináld azt amit az első írt, nem fog éhenhalni a kutyád ha kap kaját. Nem válogathat megeszi amit kap és kész.
2012. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az előzőekhez. Finnyás a kutyusod. Soha ne legyen egész nap előtte a kaja, csak pár percig. Nem fog éhen halni, maximum kicsit lefogyni, de utána enni fogja rendesen, amit kap.
2012. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először nézesd meg orvossal, nincs -e valami baj a szájában, de szerintem csak simán finnyás, jól van lakva, sok a fölös tartaléka. A kutyák napokig is elvannak étel nélkül, ehhez szokott a szervezetük, még jó is néha koplalónapot tartani. SOHA ne legyen előtte étel! Leteszed, ha nem eszi meg 5 percen belül, elveszed. Lehet, hogy napokig eljátsszátok ezt, de a végén szépen fog enni. Jó minőségű (nem a TV-ben reklámozott) száraztápból kb. egy kisebb joghurtospohárnyi, felöntve vízzel vagy levessel épp elég neki egy napra. Mellé mehet farhát is. És sétáljatok vele sokat, labdázzatok, vagy amit szeret, lényeg, hogy sokat mozogjon.
2012. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, sőt még tovább is megyek: 5 percig se kell előtte lennie a kajának, ha leteszed és azonnal nem kezd el enni, nyugodtan el is veheted előle. Az éhes kutya zabál. Max 2 perc és tiszta a tálja.
2012. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6

Azért ez nem teljesen így van...Ha normálisan megrágja azt a kaját kell az 5 perc neki, és úgy is az egészséges ha nem habzsolva eszik.

2012. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt próbáltad már, hogy mondjuk kaja előtt jól megfuttatod? Mondjuk labdáztok, vagy te is futsz vele, vagy görkori mellett, esetleg bicikli mellett. Csak mert a mozgás jót tesz és éhes is lesz tőle, ha jól kifárad, akkor enni fog, ne aggódj!

Mondjuk én reggel nem adok a kutyámnak enni, délben kap egy-két falat husit, ha marad az ebédből, de nem sokat, és csak este kap vacsorát. Napközben az ebéd pár falatán kívül semmit. Naponta labdázom a kutyámmal, legalább kétszer, mert kis termetű kutya, a lakás meg hosszú így elég sokat tud szaladgálni. Ne aggódj, úgy megeszik mindent, mint a kisangyal.

Szóval a napi mozgás nagyon fontos, akármekkora a kutyád. Mindig futtatni kell, és ha ő nem akar, akkor is! Mert egy elhízott, elkényesztetett, lusta állat lesz, amelyik majd meghal koleszterin túltengésben, vagy éppen a szíve felmondja a szolgálatot egy sétánál...

Sok sikert!

2012. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!