Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatok enni gyomorvérzés...

Mit adhatok enni gyomorvérzés esetén a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
3 napja tart már neki a gyomorvérzés azóta semmit nem evett csak iszik, néha egy kis tejet megpróbálok neki adni de azon kívül semmi mást nem tud. 2 napja kapott két injekciót a doki azt mondta jobban kéne lennie de szinte semmi javulás nincs...fecskendezővel próbáltam neki adni tejbedarát meg egyéb pépesített ételt de nem jártam sikerrel. Viszont nagyon édes szájú 2 jégkrémet is megevett de nem tudom hogy jót tesz-e neki. Segítsetek légyszi valakinek volt már esetleg ilyen problémája? Ha van tapasztalatotok osszátok meg velem nagyon sűrgős lenne. Köszi!

2012. júl. 1. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha jártál volna orvosnál az megmondta volna mit adj neki, nem hiszem,hogy jégkrémet javasolt :)
2012. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
voltam dokinál azt mondta fog javulni de nem éppen...
2012. júl. 1. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Úristen. És mit mondott az orvos arról, hogy mit ehet? Mert a jégkrém és a tej sem javasolt kutyának! Könyörgöm, még az egészségesnek sem, nemhogy gyomorvérzés esetén!
2012. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Másik orvoshoz, de gyorsan. Megállapította a doki, egyáltalán mitől van a vérzés?
2012. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pépeset. Főleg rizst és főtt csirkemellet turmixolva. Húslevest puhára főtt zöldséggel. Májkrém.


Gyógyszermérgezése van? Az én kutyámnak Cataflamtól volt, mert nem tudtam, hogy tilos és azt adtam fájdalomra, attól meg gyomorvérzése lett.


Ulcogant szirupot kellett neki adnom 2 órával étkezés előtt reggel és este. Egy-egy 5 ml-es tasakot. Plusz savlekötőt (20 mg Quamatel reggel és este evés közben).


17-18 kg-os a kutyám.

Helyrejött, de nagyon nagyon beteg volt. Infúzió sokat segített, 3-szor kapott. Nagyon kiszáradt, mert sokat hányt a gyógyszermérgezés miatt.



Amúgy én örültem bárminek, ha megette, talán még a jégkrémnek is örültem volna. De figyelj rá, hogy semmi kakósat, csokisat ne egyen, mert MÉREG a kutyára!!!!



NA szóval mint mondtam, a főétel rizs és főtt csirkemell volt, főtt zöldséggel turmixolva.

2012. júl. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát felírtak egy gyógyszert ízületi fájdalmakra ami nagyon erős volt kiderült hogy ettől lett gyomorvérzése. A doki adott neki két injekciót attól jobban lett adtam neki pépes kaját levest kutyaszalámit. Most magától is eszik valamit de ez még mindig kevés. Mástól is hallottam hogy tejet nem szabadna neki adni viszont egyik doki szerint jót tesz neki a mérgezés ellen a másik szerint pedig nem..fecskendező segítségével adagoltam neki a kaját. Már mozog többet járkál mint előtte ez már egy kis javulás lesz talán. De ha csütörtökig nem lesz jobban( akkor lesz egy hete hogy beteg) akkor tényleg vissza viszem de akkor már egy másik orvoshoz mert az előző azt mondta jobban lesz csak etessem nem kell vissza vinni. Hallottam róla hogy van gyomorvérzés elleni tabletta is. Nekem ezt sem mondta nyilván elég rossz orvost fogtam ki. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 4. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Már eleve olyan orvoshoz nem is mennék vissza, aki rossz gyógyszert ír a kutyának. Tényleg menjél másikhoz.

Megírnád a gyógyszer nevét amitől rosszul lett a kutyád?

2012. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ulcogantot vehetnél neki. Emberi gyógszertárban vettem és legalább 3 hónapig adtam reggeli előtt 2 órával és vacsora után 2 órával 5 ml-t. Ez bevonja a pociját, nagyon fontos a gyors gyógyulás miatt, lelkemre kötötték hogy adjam neki kitartóan. Az állatklinikán mondták ezt. Emellett savlekötés is fontos, mint a fekélynél, hiszen valószínű fekély alakult ki és az vérzik. Quamatel 20 mg a 15-20 kg-os kutyának napi 2-szer kaja közben. Ez 10 mg-os kiszerelésben recept nélkül kapható, de a doki biztos felírja a 20-ast, persze a kutya testsúlyarányában add neki.

Elég súlyos pénzeket kiadtam ezért az infóért, a nagyon profi állatklinikán kezelték a kutyámat.

Ja, és az Ulcogantot folyadékkal adtam be, azzal kell, én kb. 1 dl Salvus vízben kevertem el az 5 ml szirupot. A Salvus víz is jó gyomorsav ellen. Ezt hosszútávon kell csinálni, legalább 3 hónap, de ha kell, fél év is!

2012. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A gyógyszer nevét pontosan nem tudom mert ahogy megállapították hogy attól van baja azzal a lendülettel kivágtam a szemétbe. Már jól van a kutyu eszik rendesen valószínű teljesen rendbe jött de nem akarom elkiabálni. Szerintetek akkor érdemes lenne ilyenkor is valami tablettát felíratni neki?
2012. júl. 10. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!