Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy fojtónyakörv...

Hogy lehet egy fojtónyakörv fordítva a kutyán?

Figyelt kérdés
A BH vizsgához kell majd egysoros láncnyakörv, ezért beszereztem. Nagyon ritkán jutunk el kutyasuliba (80 km), legutóbb szólt az oktató, hogy fordítva van... Nem mertem megkérdezni, hogy van jól, mert szégyelltem, hogy ilyen láma vagyok, inkább tettem szövetnyakörvet. Nem mindegy, hogy futnak a láncszemek? Hogy kell helyesen feltenni? Keresővel nem jártam sikerrel.

2012. júl. 1. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem....

Hogy hogy fordítva van?

Nem tudom, hogy milyen nyakörvet vettél de ami az én kutyáimnak van azt mindegy, hogy hogyan teszed fel ígyis úgyis helyesen van.

2012. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a karika, amelyiken fut keresztül a lánc, legyen a bal kezedben. Ha szemben állsz a kutyával így helyezd a fején át rá.

Összerakni tudod?

Amúgy az iskola azért van, hogy tanuljon, aki oda jár. Nem szabad szégyenkezni. Kérdezni kell. Inkább többet, mint semmit sem.

2012. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy vizsgán tök mindegy, hogyan van rajta, hiszen nem lehet fojtóra állítva használni. Stabilban kell a pórázt rákapcsolni.
2012. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fojtóra állítva volt (szépen jön amúgy pórázon), csak nem értem, hogy lehetett fordítva rajta.
2012. júl. 1. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:

A fojtó nyakörv akkor van helyesen feltéve ha amikor feszítés után visszaengeded akkor a nyakörv visszalazul.


Úgy tedd fel, hogy az a karika ami a láncon mozog alulról jöjjön felfelé. Nem tudom így érthető-e. Próbálgasd.

2012. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy kell lennie, hogy az a vége, amibe a pórázt akasztod, a kutya bal oldaláról fusson át a nyaka hátoldalán a jobb vállához, mert akkor fog rendesen meghúzódni. Ha fordítva van, tehát jobb lentről jön, akkor ha meghúzod, lesz egy marha nagy hézag a kutya meg a lánc között, és végülis nem lesz igazán fojtó.

Így jó:

[link]

2012. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egyszerűen fogalmazva: a kutyával szemben állva a fojtólánc P alakot formázzon, így a kutyát a bal oldalon vezetve egy rántás után azonnal kilazul a lánc...ha 9-est formáz, akkor folyamatosan szorul az állat nyakán
2012. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

tök mindegy,mivel a bh-vizsgán ,tilos fojtón használni a fojtó nyakörvet!ez benne is van a szabályzatban!

fixre csatolva kell legyen!!

azaz: az egyik karikán áthúzod a láncsszemeket,így kapsz egy hurkot,a hurok azon felét ami mozog,azaz amelyikket tudod mozgatni a karikán keresztül, na annak a végén is van egy karika!

abba csatolod a pórázt,majd meghúzva a karikát,és egy láncszemet összekapcsolsz,így fixé válik,azaz nem csúszkál. de a legegyszerűbb,ha megkéred ,mutassa meg!!

2012. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, majd próbálgatom a tanácsok alapján, csak összejön :)
2012. júl. 2. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!