Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az exspot bolhairtó csepp jó?

Az exspot bolhairtó csepp jó?

Figyelt kérdés
Most ilyenünk van itthon, és nem tudom vegyünk e másikat.
2012. júl. 4. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég jó, nekem az egyik kutyámnál bevált, a másik vakarózik tőle, sok kutyánál allergiás reakciót válthat ki. De ha a tiednek nincs tőle baja, akkor nyugodtan ráteheted.
2012. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Akkor ne vegyünk inkább egy másikat? frontline combo-t esetleg?

2012. júl. 4. 09:26
 3/9 anonim ***** válasza:
semmit ne vegyél csak exspotot!!! nagyon sok kutyást ismerek és mindegyik kutyába volt már kullancs kivéve abba amelyik exspottal van cseppentve!!! én is azt használokamióta megvan a kutyám és még soha nem volt benne kullancs! pedig sokat vagyok vele az erdőbe!
2012. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

nekünk se volt még benne.:)

2012. júl. 4. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Én először Advantixot vettem, aztán mivel olcsóbb vettem Exspotot, még mindig van 1 hónapra való belőle. De nem fogom rátenni a kutyára. 2 hónapja használjuk, első hónap még okés volt, gondolom nem voltunk olyan helyen ahol összeszedhetett volna valamit. De most pár napja találtam egy kullancsot a kutyában, nem csak mászott már benne volt a bőrében. :( Előtte meg kétszer is 1-1 bolhát, amit én fogtam meg és öltem meg, nem az Exspot. A bolha valószínű a szomszéd kutyából jött, mert ott nem törődnek az ilyesmivel. Szóval én vissza fogok térni az Advantixra, hiába drágább, de az biztosan működik. A saját szememmel láttam hogy megdöglött tőle a kullancs ami ráment a kutyámra. De ez csak az én tapasztalatom, lehet hogy másik kutyánál meg az Exspot válik be.
2012. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nem vált be mind a két kutyánkba volt kullancs tőle.
2012. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Nekünk nem a kullancsok miatt kell (bár miattuk is) hanem a bolhák miatt. Majd meglátjuk nálunk beválik e.

2012. júl. 4. 18:22
 8/9 anonim válasza:
Golden retrieverem van, két hete cseppentettem be 2 tubussal, ma 3db kullancsot szedtem ki belőle, tegnapelőtt még egyet. Simán belemennek így is sajnos :( Ráadásul otthon szedte össze nem is vittem sétálni.
2014. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a pulimmal nagyon bevált az Exspot. Nagyon sokféle kullancs és bolha elleni terméket kipróbáltunk, de mindegyik kudarcot vallott. Legutóbb a Kiltix nyakörvet próbáltuk ki, ami 7 hónap védettséget ígér, de egy hét használat után már több kullancsot kellett kiszednünk. Miután ezeket elküldtem a gyártónak, azt válaszolták, hogy egy ilyen boglya-bundázatú pulit nem lehet biztonságosan levédeni. Ez 7 éve történt. Akkor újabb próbaként áttértünk az Exspot, 4 hetenkénti használatára. Ez nekünk tökéletesen bevált. Azóta nem ismerem a kullancs/bolha-problémát, pedig sokat sétálunk a természetben is bármerre.
2015. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!