Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky-t vagy Alaszkai Malamut-...

Husky-t vagy Alaszkai Malamut-ot vegyek?

Figyelt kérdés

Mind a kettő fajta nagyon tetszik ezért nem tudok dönteni.

Nagy kertünk van. Suliidőbe reggel vinném ki egy rövidebb sétára, nyáron pedig hosszabbra is, akár órákig is kint lennék vele. És estefelé lenne egy ugyanilyen hosszú séta.

Nem lenne soha kennelbe zárva, egész kertben szabadon mozoghat. Ez megfelel mind a kettő fajtának? Illetve melyiket ajánlanátok nekem?

15/F



2012. júl. 4. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

nekem huskym van és nagyon imádom!!:D a kennelt útálja,mert kiskorába nem szoktattuk hozzá.Játékos,nem harap csak mikor játszik de az nem komoly,nagyon okos,mindent tud,nállunk a macskákat nem bántja csak kergeti,most melege van de leöntöm meleg vízzel és utánna már nincs olyan melege,kiskorába kapart de már nem,mi utcára nem visszük ki mert megvan neki tanítva hogy utcára nem mehet ki hanem addig a lépcsőn kell ülnie mig be nem csukódik a kapu :)

Lány kutya és már 3 éve itt van nállunk!!:DD

Nagyon szeretjük,hűséges,házörző,és nagyon mély hangja van mikor ugat,de ritkán ugat :)<3


13/Lány vagyok:)

2012. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

13/lány vagyok (az első)

az én kutyámnak csak annyi rossz tulajdonsága van hogy tud olyan makacs lenni hogy így rám néz,néz 1 percig hátra csapja a fülét sunyin néz és morog egy nagyot utánna hátat fordít és elmegy..

meg hogyha jön a fagyiskocsi és veszünk fagyit addig vonyít míg neki is venni kell tölcsért:)

2012. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mindkettő hasonló tulajdonságokkal rendelkezik . Nekem malamutom van, az enyém nagyon okos, gyorsan tanul, de minkét fajtához fontos hogy határozott legyél vele,és csak akkor vegyél ilyen kutyát ha ismered az északi kutyát, akár husky-t akár malamutot veszel, mert sokan csak a szépsége miatt veszik meg, és nem tudják milyen a természete. Egébként nincs vele semmi gond, én malamut mellett vagyok, mert már évek óta van ilyen kutyám! 4db, és szerintem ragaszkodóbb mint a husky. De mind a kettő nagyon szökős és a kisebb állatokkal ( csirke, kacsa , nyuszi) .. az erős vadászösztönük miatt levadásszák őket, és ez a fajtával együtt jár - husky is és a malamut is. Barátnőmnek huskyja van, és szeritnem jól tettem hogy én malamutot vettem annó, mert szerintem jobb, de rről mindenkinek más a véleménye, de a husky-t sokan azért szeretik jobban a malamutnál, mert annak kék a szeme, de hát nem minden a szép kék szem! :)
2012. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Talán kicsit megkéstem a válasszal, de remélem azért még segítséget nyújthatok a kérdésben.

Kicsit talán elfogult lehetek majd, mivel nekem most 2 Malamutom van. Mindenesetre nézzük egy kicsit összegezve őket, saját tapasztalataim alapján:

Sz.Husky: közepes termetű, vékonyabb csontozatú, bohókás, játékos, emberkedvelő, nagy mozgásigényű, értelmes, de nem a legkönnyebb tanítani. Rengeteg játszást igényel. Sok gond lehet a szőrápolással, meg a rendetlenséggel, amit maga után hagy.

A.Malamut: nagyobb termetű, erősebb csontozatú, zömökebb is. Játékos, ugyanakkor komolyabb is tud lenni. Emberszerető, jobban ragaszkodik a gazdihoz. Nagy mozgásigényű, hihetetlenül intelligens, és egész könnyen tanítható. Sok törődést igényel, némi játékot és igen, elég sok sétát, ha nem akarod, hogy a kertet ássa fel unalmában. Érzékenyebb gyomrúak lehetnek, mint a Huskyk, erre figyelni kell. Szintén sok gond lehet a szőrápolással, meg a rendetlenséggel, viszont kevesebb játszadozással is könnyen lefárasztható (könnyebben, mint a Husky), és akkor kisebb a szökés, meg az ásás stb. veszély. Még valami: kevésbé szereti az egyedüllétet, mint a Husky. Szerintem jobban él benne az a bizonyos falkaösztön.


Ajánlani nem igen tudok Neked kutyát, mivel nem ismerlek. De annyit elmondhatok, hogy északi kutyát akkor vegyél, ha jól utánuk néztél. Tapasztalataim alapján egészen más világot nyújtanak, mint bármelyik másik. A hajtépéses idegbajtól, a legboldogabb pillanatokig meg lehet velük élni mindent.

Fontos:

Ha ilyen kutyát szeretnél, erős, határozott személyként kell megmutatkoznod előtte már az első pillanattól kezdve, hogy nehogy magát nevezze ki főnökké. (Megjegyzendő: a szukák nyugodtabb természetűek, jobban ajánlott, habár nálunk ez egyáltalán nem így jött össze. Kivétel erősíti a szabályt? :D)

Soha nem szabad kezet emelni egy ilyen fajtára. Ha szidod, ők azt is megértik. A hangsúlyt (nem a hangerőt) érzik ki a hangodból, és tudni fogják - ha mérges vagy, rosszat csináltak. Viszont egy kutyát a verés mindenképp elrontja, ezek meg pláne érzékenyek. Maximum picit legyinteni szidással együtt az orrukra!


A séta és a nagy kert az bizony tényleg kell nekik. :D Korán el kell kezdeni szoktatni a pórázos sétához. Hám vagy ha úgy is megy, nyakörv. Én a hámot jobban szeretem, de akkor erő is kell, hogy féken tudd tartani.

Az biztos, hogy egy macska, vagy akár még egy apró szöcske is annyira érdekes tud lenni a számukra (főleg Malamutnál tapasztalom), hogy egy szempillantás alatt utána rohannak. Észnél kell lenni a gazdának, és legalább egy-két lépéssel a kutya gondolatai előtt járni. Ez az igazán emberpróbáló. :D


Nos, én valahogy úgy érzem, hogy egy fiú/férfi mellé egy erősebb testalkatú kutya illik, de persze a Husky sem csivava. :D A Malamut mellett sem feltétlenül kisebb, csak általában. (Valószínű, hogy egy erős Husky kan és egy törékenyebb Malamut szuka egálban vannak.)

Na most, ha venni akarsz bármelyiket: Figyelj oda! Jobb, ha tényleg utána olvasol. Az igazi kutyusok már 40 körül kezdődnek (törzskönyv nélkül). Sok Husky-Malamut keverék kerül hirdetésbe fajtatiszta Malamutként, és egyébbel kevert fajtatiszta Huskyként.

Elsősorban a füleit figyeld meg, a szemeit, a mintázatát, de a beállását is. Minél sötétebb barna szemű a Malamut, annál jobb, de ez persze nem előírás. Felemás szemű nem valószínű, hogy fajtatiszta. Én így gondolom Huskyval szemben is, csak ott kék az alapvető. Hiba a túl nagy fül, túlságosan lógó is. Ha már van majdnem két hónapos a kutya, a füle már nem lehetne lógó. Mintázata másabb kérdés, sokféle elfogadott van. Hiba lehet még sok minden, amit így most nem igazán akarok felsorolni. Ha valami kérdés van, akkor lehet írni nekem. Persze el sem kell fogadni mindazt, amit írok. :)


Mindenképp kezdj el nézelődni a két fajta után, és meg fogod találni a Neked valót. Én magam a Husky mellett maradtam volna, erre ölembe csöppent két Malamut, mert annyira beleszerettem ebbe a kettőbe, és most már ebbe a fajtába. :)

2012. aug. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! Előző vagyok...


Szóval: Ha úgy érzed sokat játszanál a kutyával, nem zavar, hogy sok időt igényel a tanítása (ha könnyebben tartod féken a kedvenced kevesebb erőkifejtéssel, úgy értem sétán, pórázzal) akkor Husky.


Ha meg kevesebbet játszanál, inkább csak vagy kinn a kutyával (netán kettőt szeretnél :D), nem akarsz naponta órákat a tanításával vesződni (csak kevesebbet), és nem gond, hogy a kutya igen nagy erőkifejtéssel tudod csak megállítani (habár ha nagyon jól van tanítva, akkor szóra is hallgat szerencsére :D), akkor Malamut.


Egyébként két igen jól nevelt, de rosszcsont Malamuttal 20 éves lány voltam. :D

2012. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Húú előző ez kicsit hosszú volt.:D Nagyon köszönöm.:D

Alapból nem tudok bántani egy állatot úgyhogy az a nevelős verés nálam nem történne meg. Határozottnak eléggé határozott vagyok úgyhogy ilyen téren ahogy olvasom így is simán jól nevelt kutyát lehet belőle faragni.:D Játék, séta stb. ahogy írtam is kérdésben biztosan mindennap lenne, többször is. Írtad hogy sétánál meg lát egy szökcsét vagy ilyesmi állatokat és elég erőteljesen elránt , mivel volt kaukázusi juhászunk ami nem kiskutya ezért a vele való sétálás nem kis erőfeszítésbe telt(főleg ha macska volt az utcán), de mondhatom egész normálisan lehetett vele menni úgyhogy itt se lesz gond. Azt hiszem Malamut-ot veszek de csak majd jövő tavasz felé, hogy tudjak vele egy egész nyáron teljes mértékbe foglalkozni, tanítani, nevelni hogy sulikezdésre már ne kelljen azzal foglalkoznom hogy szoktatni kelljen még a pórázhoz és alap parancsokra azért hallgasson, mivel már azért ennyi is minimumba elég ahhoz hogy egy reggeli séta ne fulladjon kudarcba és ne késsek el miatta.:D

2012. aug. 5. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Igyekeztem a lehető legjobban jellemezni őket, hogy könnyebb legyen a választás. :D

Kaukázusi? Ó! Volt olyanunk is régen. :D Biztos, hogy a Malamuttal könnyebb dolgod lesz, és ő is nagyon hű társ! :)

Az biztos, hogy bohócabb, viszont kevésbé, mint a Husky. :) Ha a Malamutot választod, nagyon figyelj majd rá, hogy ne Husky-Malamut keverék legyen, az nem lesz szép nagy korában sem. Sok a csaló sajnos. :( Na, most már nem szándékozok regényt írni. :D Szia!

2012. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Amarok ***** válasza:

Szia!


"Suliidőbe reggel vinném ki egy rövidebb sétára, nyáron pedig hosszabbra is, akár órákig is kint lennék vele. És estefelé lenne egy ugyanilyen hosszú séta. "


Javaslom , mondj le az északi fajtákról vagy olvass utána a fajtáknak rendesen!

Sem a husky , sem a malamut nem szereti a nyári egész napos sétát!

Nyáron kora reggel( hajnalban ) javasolt a lemozgatásuk vagy késő este amikor nincs az a nagy forróság.

Napközben elvermelik magukat és várják az enyhülést.

Feleslegesen nem mozognak a nyári melegben.


Mindkét fajta falkakutya , nem szeretik ha el vannak zárva a falkájuktól ( az emberi családjától).

Mindkét fajta nehezen viseli a több órás egyedüllétet.


A különbség a 2 fajta között nem csak a szemszínben van !

Az egyik válaszolónak itt írnám , hogy a huskynak is lehet mindkét szeme barna!


A [link] oldalt javaslom elolvasni , ott sok fontos információt kaphatsz a szánhúzókról!

2012. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek írnám, aki visszaüzent (ha még valaki olvassa):


Minthogy tenyésztésel (nem szaporítással) foglalkozott a családom néhány éve (és igen hosszú ideig), tisztában vagyok a szemszínnel és egyéb eltérésekkel is. Meglehet, hogy "trehány" módon válaszoltam, de az is tény, ha mindent összeszedek, akkor több száz oldalt íram volna.

A szemet a malamutra értettem - bár lehet, hogy ez nem volt tisztán érthető. Ha valaki azt mondja, hogy egy malamut nem csak barna szemű lehet, akkor az nézzen utána. A huskynak lehet barna szeme is, elfogadom, ugyanakkor felemás is, de jobb esetben nem gyakori.

Ami meg a sétát illeti: Huskyval nem tapasztaltam ilyet, de a Malamutokkal egész napos túrákat meg lehet tenni (mellesleg a szánhúzást sem egy-két óráig műveltik naponta a munkakutyák), ha nincs túl nagy hőség. Ezzel szemben azt is elviseli, ha egy tágas kertben lakik, és csak néha futtatod meg. A Huskyk tapasztalataim szerint nem szeretnek annyit túrázni, de ők jobban igénylik a mozgásteret.

Ha valaki valamit cáfol, elfogadom. Én a saját tapasztalataim írtam le (fajtánként nem egy kutyával).

2013. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!