Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lajka és az alaszkai malamut...

Szanyi f miklós kérdése:

A lajka és az alaszkai malamut ugyanaz? Mert nekem van egy kutyám ami lajka de minden hasonlóság alaszkai malamut. Ugy néz ki, ojan a szőre, ojan a füle, vonít pont mint az alaszkai malamut.

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

ezekkülön fajták.

alaszkai malamud

sziberiai husky

lajka

szamojed

spicc

eszkimókutya


mi van a kutyád törzskönyvébe írva?

2012. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Azért hasonlít, mert a lajka kialakításában szibériai huskyt is használtak.

Amúgy a lajka egy picit kisebb, mint egy malamut. Én amúgy mást nem tudok róluk, egyiket sem ismerem túl jól.

2012. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lajka elsősorban nem szánhúzó kutya. Őt vadászatra, házőrzésre és csak harmad ízben szánhúzásra használták. Ez egy speciális medvefogó kutya, (egyik jellemzője, mely a medve vadászatra tenyésztése során alakult ki, az erős, valamilyen szinten visszahúzható karom, mellyel meg tud tanulni bizonyos mértékig fára mászni. Az én Nyugat Szibériai lajkám fél évesen mászott fel első ízben a körtefánkra a macska után.)

A testfelépítése nyúlánkabb, kevésbé zömök, mint a mala, termete kisebb, színezetében megengedett a teljesen fehér, a só-bors, a foltos, a vörös árnyalatai, a szürke és a fekete.

Kevésbé ember centrikusak, nem az a fajta, aki állandóan követi a gazdát, Oroszországban még mindig gyakran használnak farkasokat a tenyésztésükben, viszont gyorsan tanulnak és hihetetlen hűségesek. Nyugodt, kiegyensúlyozott fajta, de hatalmas mozgásigényűek, erre figyelni kell, mert ha nem elégítik ki a napi fizikai igényüket, szökősek lehetnek.

Melyik kennelből van a kutyád?

2012. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Előző válaszoló vagyok. Még annyit mondanék, a lajka kialakulásában semmi köze nincs a husky-nak. Aki írta válaszoló az nagyon rosszul tudja ezt. A lajkák jelentősen nyugodtabbak, megbízhatóbbak, -bocsánat minden husky rajongótól- értelmesebbek is.
2012. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is lajkám van, szerintem nincs semmi hasonlóság közte és egy malamut között. Kisebb kutya, egyáltalán nem macis. Egyébként elég kemények, hihetetlen okosak (pl kinyit minden zárat) és akármilyen kerítésen átmennek. Az enyém most jött be, és itt fetreng a lábamnál. Most hogy jobban megnézem, inkább hasonlít egy farkasra.
2012. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.és képet küldenétek a lajkátokról léccííí:)
2012. máj. 28. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Ő itt Assusi:

[link]

2012. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dominó kutyám:


[link]

[link]

2012. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Lajka az vadász- és űrkutya. A Husky az meg szánhúzó. A lajkák sokkal mozgékonyabbak mint a Huskyk. Igaz nem nagyon értek hozzájuk
2022. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!