Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Erre adjatok választ!...

S. O. S. Erre adjatok választ! Mert nagyon nem értem, hogy ez, hogy van? Lent leírom!

Figyelt kérdés
10hónapos Labradorom sántított picit kb. 3 hónapja és akkor vettem neki zöldkagyló kivonatot amit 2hónapig evett és most kb. 1 hónapja már nem eszi de újra sántít (szerintem). Most fogom vinni diszplázia szűrésre mert nagyon félek, hogy az van neki (térd, könyök, csípő. mert úgy vagyok vele h nézzék meg az az összeset) Ha megtörtént a vizsgálat akkor, hogyan tovább? ha DP-s akkor egyből műtik a kutyát? és ha megműtötték akkor utána egészséges lesz? Vagy ha most 10 hónapos és DP szűrés azt mutatja, hogy nincs neki DPje akkor már sose jöhet neki elő ha a szürés azt mutatja h nincs ?! BOCSI HA ÉRTELMETLENŰL FOGALMAZTAM CSAK NAGYON AGGÓDOM :( (amúgy holnap megyek be időpontot kérni)
2012. júl. 4. 22:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Első körben nyugi.


Hogy mi a teendő, majd az dönti el, hogy mit mutat a röntgen. Attól, hogy sántít, nem biztos, hogy dp-s, ezer más oka lehet.


A dp szűrés eredménye, és az orvos ajánlása alapján kell döntened. Egy közepes dp-vel is tud tünet nélkül élni a kutya élete végéig. Műtétre csak akkor van szükség, ha fájdalmai vannak, de ez sem ilyen egyszerű, hogy rögtön utána műtik a kutyát.


Egyenlőre nincs mit tenni, csak várni. A szűrés után minden kérdésedre választ fogsz kapni, de addig kár a lehetőségeket boncolgatni, mert korán sem biztos, hogy ilyen súlyos a dolog.

2012. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egyelőre nyugodj le. Ha van még a zöldkagylóból, akkor kezd el neki újra adni, kárt nem tehet.

10hónaposan még korai, 1éves korban szoktak előszűrést csinálni. Egészen addig alakul a kutya, amíg fejlődik, tehát 1,5-2éves koráig lehet pozitívan és negatívan is befolyásolni ezt a dolgot. Vidd el dokihoz, nézze meg, lehet, hogy valami más áll a háttérben, beszéld meg vele az aggályaidat és adj neki továbbra is valamit az izületeire (luposan, gf600, vagy amit a doki ajánl).

2012. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
inkább egyből a legrosszabbra gondolok és így nem fogok csalódni! maximum kellemesen:) én örülnék a legjobban annak, ha nem lenne DP-s de a sántítástól nagyon megilyettem és inkább egyből viszem DP szűrésre h nehogy késő legyen! jobb most túl lenni rajta! csak annyira féltem :S meg úgy vagyok vele h nézzék meg mindenét h megtudjuk h van e és ha van akkor milyen dpje van. minden esetre nem nagyon tudok megnyugodni amíg nem tudok biztosat :S
2012. júl. 4. 22:35
 4/19 A kérdező kommentje:
amúgy most lesz 11 hónapos! ami már majdnem 1 évest jelent
2012. júl. 4. 22:38
 5/19 anonim ***** válasza:

Megszűretheted most is nyugodtan. Légy szíves , írjál, ha megtörtént a szűrés.

Amúgy nagyobb a valószínűsége egy csonthártya gyulladásnak.

Amikor elkezdett sántítani, látta orvos? Melyik lábával van a gond?

2012. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
bal hátsó lábára sánított! de amúgy nem igazi sántítás volt hanem inkább így befele gacsolt (ha értitek h értem) szóva fura volt a menése! akkor ajánlották a zöldkagylót!
2012. júl. 4. 22:58
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én kutyám nem DP-s (18 hónaposan szűrettem) mégis sántított kölyökként 3 lábára is, más-más időpontokban. Egyszerűen a növekedéstől enyhe csonthártya gyulladása volt. Olyankor kapott rá gyógyszert és elmúlt.


Szerintem műteni csak akkor műtik, ha már befejeződött a fejlődése, addig nem hiszem, hogy hozzá nyúlnak.

2012. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
akkor felesleges elvinnem szűrésre? mert ha az állatorvost kérdezem meg úgyis azt mondja h szűrjük meg mert azért ő sem hülye h elküldjön :D sajnos nem lehet bennük bízni és már 2x elég csúnyán lehúztak :S
2012. júl. 4. 23:09
 9/19 anonim ***** válasza:
Keress orthopédiában jártas orvost. Ha a lábtartással is gond volt, és az orvos kézi vizsgálat után úgy dönt, megröntgenezi.Gondolom, nem tenyésztésre van a kutyád. Akkor nyugodtan Szűresd meg elöl-hátul.
2012. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben megvizsgálja kézzel (megmozgatja, megfeszíti az izületeit) és ha nem érez semmi bajt, akkor csak valami nem-szteroid gyulladás csökkentő és fájdalom csillapító gyógyszert fog adni, mondjuk Rimadyl vagy Norocarp tablettát. Ha attól nem gyógyul meg, akkor jöhet a röntgen. De én a helyedben másfél-két éves kora körül mindenképp rászánnám azt a húszezrest egy végleges eredményt adó teljes DP szűrésre. Ez már csak azért is hasznos, hogy lásd az izületei állapotát, és ha esetleg valami nem stimmel, akkor kímélő életmódot biztosíthass neki. Ha meg minden rendben, akkor lehet terhelni.
2012. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!