Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Erre adjatok választ!...

S. O. S. Erre adjatok választ! Mert nagyon nem értem, hogy ez, hogy van? Lent leírom!

Figyelt kérdés
10hónapos Labradorom sántított picit kb. 3 hónapja és akkor vettem neki zöldkagyló kivonatot amit 2hónapig evett és most kb. 1 hónapja már nem eszi de újra sántít (szerintem). Most fogom vinni diszplázia szűrésre mert nagyon félek, hogy az van neki (térd, könyök, csípő. mert úgy vagyok vele h nézzék meg az az összeset) Ha megtörtént a vizsgálat akkor, hogyan tovább? ha DP-s akkor egyből műtik a kutyát? és ha megműtötték akkor utána egészséges lesz? Vagy ha most 10 hónapos és DP szűrés azt mutatja, hogy nincs neki DPje akkor már sose jöhet neki elő ha a szürés azt mutatja h nincs ?! BOCSI HA ÉRTELMETLENŰL FOGALMAZTAM CSAK NAGYON AGGÓDOM :( (amúgy holnap megyek be időpontot kérni)
2012. júl. 4. 22:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Jó csak most az a baj, h nálam a pénz nagyon nagy szerepet játszik:S és mivel most csípő térd és könyök dp szürés 30ezer ft helyett csak 17 ezért akarom most! de akkor végülis felesleges és várjak még vele fél évet? amúgy én azért akarom egyből vinni szürésre mert ha fizikális vizsgálatot csinál elkér 4-5 ezret és ha utána röngen még felvételenként 5-6ezer ft és ha utána mondja h dp szürés akkor lehet elsírnám magam mert már annyi pénzem sajnos nem lenne:S ezért akarom egyből a dp-t de akkor még ilyen korba felesleges a dp szürés?
2012. júl. 5. 07:12
 12/19 anonim ***** válasza:
A röntgen az maga a DP szűrés. És nem kerül felvételenként 5-6 ezerbe. Én egy nagyon jó rendelőben csináltattam, digitális röntgengéppel fotózták és a 6 felvétel altatással együtt került 22 ezerbe. Ebből az altatás kb. 9 ezer volt a 60 kilós kutyának, szóval neked még az altatás is olcsóbb lesz. Olyan helyre vigyed, aki kapásból elvégez minden SZÜKSÉGES vizsgálatot és nem számol fel mindenért plusz pénzt! Megcsináltathatod kapásból a DP szűrést is, de azon még nem fogod látni a végleges állapotot, mert még növekedésben van a kutya. Mindenesetre az azért látszik rajta, hogy van-e probléma vagy nincs. Tehát ha nem akarsz végigmenni a szokásos vizsgálati protokollon, akkor akár kapásból mehet az altatás és a röntgen.
2012. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen korban dp szűrés és menjetek el dokihoz, majdnem biztosra mondom, hogy csonthártya gyulladás!
2012. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
de ennyibe kerülnek! az állatorvos mondta az árat!
2012. júl. 5. 10:02
 15/19 A kérdező kommentje:
jó akkor én arra a döntésre jutottam, hogy adom tovább a kutyának a zöld kagyló kivonatot (luposan) és másfél éves kora körül elviszem DP vizsgálatra!
2012. júl. 5. 10:04
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem keress más állatorvost. Merre laksz? Biztos tudnak páran ajánlani megbízható és nem lehúzós dokit.
2012. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor te a környék egyik legdrágább állatorvosához jársz. De szerintem is csonthártya gyulladás és egy párezer forintos Rimadyl kúra megoldja a problémát. (Bár az is jó drága gyógyszer.)
2012. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, de emellett vidd el orvoshoz!
2012. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Keverj neki caniprem-et a tápjához. Szépen elmulasztja.
2012. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!