Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért olyan...

Szerintetek miért olyan népszerűtlen a papillon fajtájú kutya, amikor nagyon okos, kistestű, télen is kint van a kertben? Vagy, ha tudtok jó tenyésztőt (megbízhatót) akkor ajánlanátok?

Figyelt kérdés
kutya tenyészet papillon

2012. júl. 5. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Télen kint kertben? Egy 2 kilos 150 e ft-os kiskutya? Te teljesen épp vagy? 10 perc alatt kampec neki.
2012. júl. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon nincs is papillon tenyésztő.

Szerintem valamit benéztél, nem hiszem, hogy tudnál mutatni olyan marhát, aki egy 200-300 ezer forintos társasági kutyát kirak a kertbe.

2012. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én eleinte ilyen kutyát akartam, mert nagyon tetszik a fajta! De tenyésztőt nem találtam és nagyon drága kutyára nem volt pénzünk. Úgyhogy menhelyes keverék mellett döntöttünk végül (amit azóta sem bántam meg. :)). Mindenesetre szerintem csak azért népszerűtlen, mert nincs elég tenyésztő és nem igazán reklámozzák a fajtát.


Tessék, itt van egy tenyésztő:

[link]

2012. júl. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

itt pár magyar kennel:

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, láttál már papillont? A szőre és a mérete miatt egyáltalán nem alkalmas kinti tartásra, nem merem megkérdezni honnan szedted ezt a baromságot. Egyébként én sem értem, hogy miért nem népszerűbb.
2012. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, kintre én sem javasolnám. Olyan kis törékeny. Mit csinálna a nagy hóban, -20 fokban? Szerintem jégkockába fagyva találnád meg... :D
2012. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokan félnek, hogy elrepülne a füleivel, így más fajtát választanak...
2012. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A "népszerűtlenségre" valószínűleg a magyar átlagkeresetek lehetnek az okok, mivel pl. Ausztriában 700 Euronál kezdődnek ezek a fajták (1200 Euro sem ritka). Én inkább úgy mondanám, hogy nem ismert itthon (népszerűtlennek nem nevezném), nagyon sokan a név hallatán nem is tudják, hogy létezik ilyen fajtájú kutya. Külföldön sok országban nagyon népszerű, kedvelt fajta. Van már nálunk is néhány tenyésztő, akiknek nagyon szép kutyáik vannak és kiállításokra járnak velük. Előbb utóbb majd itthon is megismerik és megkedvelik őket, mert van néhány kistestű fajta, amit már unalomig tenyésztettek (szaporítottak) és jól jön majd egy kis frissítés. Az előttem hozzászólók nagyjából fel is sorolták a hazai tenyészeteket. Télen max. 0 fok körül szabad őket kinn tartani, ha ennél hidegebb van, akkor csak egy kis kinti futás, levegőzés fér bele és irány a lakás, mert a papillonnak az aljszőrzete ritka és könnyen megfázhat.
2012. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És nem, nem - fokokban szeretném kirakni, a legkevesebb az olyan 5-6 fok lenne, de már akkor is bent lenne... és kérdésnek tettem fel, nem kell azonnal így lenézni az embereket nagyokos! ...kistestű. Télen is kint van a kertben?
2012. szept. 9. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!