Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2. kutyának Dobermann vagy...

2. kutyának Dobermann vagy inkább vmi más fajta kutya?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kistestű kutyám(bichon frise) van,de majd szeretnék egy nagy testűt is .Nem most majd jó pár év múlva ,csak érdeklődök. Most vagyok 20 éves és lány, 10 éves a mostani kutyám,elég következetes vagyok a kutyámmal és így nagyon jól nevelt,nincs elkényeztetve mint a legtöbb kistestű eb, mert attól hogy kicsi én kutyaként kezelem!!..a dobik nagyon tetszenek,csak nem tudom,hogy elbírnék e vele,mert sok helyen olvastam,hogy kemény kéz kell a neveléshez és következetesség és én hát 100%-ig következetes vagyok :) nyilván járnék vele kutyasuliba,mert megfogadtam ha lesz nagytestű kutyám akkor kutyasuliba fogom járatni..

tudom,hogy sok mozgás kell neki ,de a kutyák 90%-ának elég nagy mozgás igénye van..

szóval szerintetek bevállalhatok majd egy Dobermannt vagy inkább más fajtát ajánlotok??


2012. júl. 5. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy engedékeny, de mégis szereted az állatot, akkor nem lesz nagy falat a dobermann sem. Jó kutyák, csak iszonyú következetesség kell hozzájuk, meg iskoláztatás. Nekem az utcámban lakott egy dobi, én azt hittem mindig is, hogy iskolába jár. De amikor meghalt, mondta a gazdája, hogy soha nem volt egy órán sem, a gazda tanította meg ennyire engedelmesre, nyugodtra.
2012. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én nem vagyok engedékeny, de imádom a kutyákat :)

ami egyszer nem az nem is marad!!


más kutyákkal jól kijönnek a dobik??

tudom,hogy nevelés és szocializálás kérdése,csak ,hogy alapjáraton milyen a természetük a többi kutyával

2012. júl. 5. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Van néhány fajta, amelyikről általánosságban azt tartják, nem tűri el a másik kutyát maga mellett. De ez általánosság. Nem a fajta számít, hanem az egyed maga. Van, amelyik békésen megvan bármilyen kutyával minden nevelés nélkül. És van, amelyiket szoktatni, tanítani kell, hogy eltűrje a másik kutyát.
2012. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kutyakozmetikus leszek majd és velem lenne a kozmetikába is ott elég sok kutyával tud találkozni, úgy gondoltam,ahogy megkapta az összes oltását már vinném magammal szóval már kölyökként és felnőttként is sok kutya venné körül..
2012. júl. 5. 12:11
 5/10 A kérdező kommentje:
persze mire lenne még egy kutyám az kb 3-4 év szóval addig meggondolhatom magam :)
2012. júl. 5. 12:12
 6/10 Maxitabi ***** válasza:
Ha tetszik és elhatároztad magad, akkor meg is lesz! Tetszik a hozzáállásod, végre egy felelős kérdező!! Hajrá. Javasolnám, hogy menj el kutyakiállításokra és kérdezősködj a tenyésztőktől, ill. látogass el tenyészetbe, vagy dobis házba,ott jobban fel tudod mérni, hogy "bírnál-e" velük. És meg is ismerheted jobban a fajtát is!
2012. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ha oda jutok,akkor feltétlenül elmegyek egy tenyésztőhöz és mindent megkérdezek,vagy kiállításra :)

örülök hogy tetszik a hozzáállásom,bár többen így gondolkodnának és nem lenne annyi viselkedés zavaros kutya..

2012. júl. 5. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogyha következetes vagy,akkor nyugodtan szinte bármilyen kutyát tarthatsz.Ezen áll ,vagy bukik a dolog.ha a mostani kutyád is fegyelmezed,a dobit is fogod és semmi gond nem lesz.
2012. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen fegyelmezett a mostani kutyám :)

csak azért gondolkodtam azon ,hogy bírnék e vele,mert kistestű kutyám van és egy nagy testű kutya az más lenne,úgy értem erősebb :)

de akkor megnyugodtam,hogy akkor tarthatok ilyen fajta kutyát :) meg gondolom kutyasuli mellett mér nem lehet elrontani semmit, bár a mostani kutyámat nem járattam iskolába,a neten néztem utána mindennek és így is jó kutyát faragtam belőle ,de azért egy más fajtájú és méretű kutya más lenne :)

2012. júl. 5. 14:11
 10/10 A kérdező kommentje:
*már
2012. júl. 5. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!