Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyátok van? Mesélnéte...

Sophie12 kérdése:

Milyen kutyátok van? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
A fajtáját, honnan kaptad, hány éves, örökbefogadtad vagy vetted, stb. Nagyon érdekelnek ilyen kutyát történetek, örülnék ha páran írnátok :) Képet is csatolhattok, annak nagyon örülnék!
2012. júl. 5. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg egy Pekingi palotakutyám van aki októberben lesz 4 éves vagy is pontosan nem tudom mikor született, így kijelöltem neki egy napot.

3 éve kaptam születésnapomra a szüleimtől, nem láttam se a szüleit se a testvéreit, de még szüleim sem.

[link]

Hosszú szőrrel.

[link]

Rövid szőrrel.

2012. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Mikor megkaptam így nézett ki

[link]

2012. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Skót juhász, 4 hónapos. Itt olvashatsz róla:

mandula.blogger.hu

2012. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bichon Frise,10 éves szuka ,Szofi a neve :)


1,5 éves volt amikor kaptam, egy családtól hoztuk el ,ők kertes házba laktak és a kutyát nem sétáltatták elég antiszociális volt,mindent és mindenkit megugatott , akkor keveset tudtam a kutyákról, mert 10 éves voltam akkor és első kutyám volt, eleinte nem zavart,hogy mindenkit megugat, valahol azt hittem ez természetes (már belátom ,hogy hülye voltam akkor)de teltek az évek és engem egyre jobban zavart,hogy a biciklistől kezdve a kutyákon át mindenkinek neki ment,nevelni nem nagyon neveltem,mivel fiatal voltam és nem tudtam szinte semmit,hogy kell,nem tudtam,hogy mit is kéne csinálnom,hogy abba hagyja az ugatást mert hiába szóltam rá nem használt

aztán 7 éves lett a kutyusom,amikor elkezdtem nézni a csodálatos kutyadokit,megdöbbentett ,hogy mennyi hasonló viselkedés zavarral küzdő kutya van benne,az ott látott módszereket pedig bevettetem a kutyámon és elég hamar sikereket értem el, ugye már azóta 3 év eltelt és a kutyám már nem a régi ugatós,harapós eb,első szóra vissza tudom hívni,kutyákat messziről ugatja, de közelebb megyünk akkor meg békél,a biciklisek és gördeszkás mellett még elengedve is tudom sétáltatni,persze lábhoz hívom ilyenkor és semmi reakció rájuk se nézz, a kisgyerekek voltak még nehéz feladat,de most már velük is elvan engedi hogy simogassák és elég nyugodt most már..


nagyon szeretem és ő tanított meg engem ,hogy is kéne viselkednem egy kutyával és különböző szitukban,hogy lépjek fel,sokat tanítottam a kutyámat ,de közbe ő is sokat tanított nekem a kutya létről,hogy ahhoz ,hogy megértsük őket, nekünk kell kutyául megtanulni :)


tavaly nyáron pedig egyik ismerősünktől hoztunk el egy havanese-t ,akivel ma már elválaszthatatlanok,mindig együtt vannak :)


bocsi ha hosszúra sikerült :)


képek: (flickr-re szoktam feltölteni a fotóimat,mert hobbiból fotózok,szóval még több képet láthatsz az oldalon,a legjobbakat linkeltem be :) )


[link]


[link]


[link]


másik kutyánk

[link]


[link]

2012. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kutyám van.

Tacskó-Foxterrier keverék. Nálunk született a kutya. Menhelyről örökbe fogadtunk egy vemhes Tacskót. 1 kölyke lett azt meg megtartottuk. (Sajnos az anya Tacsi már meghalt 14 évesen...) Jelenleg 6 éves a kutya. Nagyon kedves, okos kutya. Nagyon könnyen tanul és imádja a gyerekeket! Dinginek hívják, és kan.

[link]


Másik kutyánk egy Puli. Tavaly vettük tenyésztőtől. Májusban lett 1 éves. Jó jelzőkutya. Nagyon szeret velünk túrázni. Kicsit nehéz tanítani de ha valamit már megtanult akkor azt nem felejti el. Sokan mondják, hogy a Puli ugatós ő nem az. Csak akkor ugat ha kell! Általában akkor ha valaki jött hozzánk. Ő a kisgyerekeket nem igazán szereti a nagyobbakkal és a felnőttekkel viszont remekül elvan. Boxinak hívják, és ő is kan kutya.

[link]


És itt vannak ketten :) [link]

2012. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ömm.. Hát.. Augusztusban lesz 4 éves.. :) fehér szőrű, anyja puli volt az apját nem tudom.. :D de egyébként nem hosszú a szőre..

Közepes termetű és amúgy félig fogadtuk-vettük mert ingyen lehetett hozni :D


Van,egy másik németjuhász kutyánk. Rex a neve. Örökbefogattuk és ugy hogy már altatták volna el :/ de mi megmentettük :D

Ő egyépként 5-6 évess

Ja és képet nem tudok felrakni ..

2012. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van:


Palotapincsi 2éves, Ádika a neve.

Karácsonyra kaptam vagyis februárban kaptam meg mivel pontosan december 25.-én született. Azért lett Ádika mert karácsonykor született és csak egy szuka testvére lett: Éva.

Nagyon jól választottunk kis okos önfejű kutyus. Az eddigi legjobb házőrzőnk.:)

[link]

[link]

[link]


Másik kutyánk Demi, 2éves, szuka, bernáthegyi-golden retriever keverék.

Nálunk született a szülei a mi két kutyánk volt. Ő volt az egyetlen kiskutya nem voltak testvérei. A névét azért kapta mert nagypapám mondta hogy van egy meglepetése és még oda nem értünk én végig azt mondtam: De mi? De mi?:)

[link]

[link]


És a harmadik az én tökfej kutyám:

Saci, 4éves, kuvasz keverék, szuka.

Egy ördög adta állat az biztos.:) Menhelyről hoztuk. Azért őt választottuk mert nagyon hasonlít a volt kutyusomra csak szuka. Mikor megkaptuk azt hittük jaj de könnyű lesz vele, de amikor majdnem kiugrott az autó ablakán hát...elgondolkodtunk kicsit.:)

Nagyon okos jó felfogású kutya, de igazi kuvasz vér van benne: makacs önfejű. Tulajdon képen "mama pótlónak" is jött Demihez mivel az anyja meghalt december12.-én az apukája pedig január 10.-én megszökött. Ő is elment de szerencsére vissza jött. Félt a sötétben azért kellett mellé még egy kutya meg nagyon le volt törve.

Így jött Sackó.:)

[link]

[link]

Volt egy kis idő amikor úgy gondoltam fel kell adnunk és vissza vinni a menhelyre. De akkor mindig eszembe jut hogy MI fogadtuk örökbe nekünk is kell "megjavítani."

2012. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 kutyám van:

Két Papillon, egy szuka, ő 10 éves, kaptam családtól, tenyésztőtől van. Aztán az ő fia, 6 éves kan (saját kennelből).

Egy Border collie szuka, fél éves, vettem. :)

2012. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! A mi kutyánk roti és talán valamilyen pásztor kutya keverék :) 3 és fél éves és menhelyről hoztuk ki:) Ő az első kutyám, eddig sosem volt, pedig mindig nagyon szerettem volna :) Nagyon szép, nagyon szereti a családom :)
2012. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi történeteket nagyon örülök hogy irtatok. Nagyon szép kutyák :) Még írhattok!
2012. júl. 5. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!