Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyák is...

Szerintetek a kutyák is élvezik a különféle trükkök betanulását és végrehajtását vagy csak és kizárólag a dicséretért meg a jutalomfalatért csinálják?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A legtöbb fajta élvezi. A legtöbb kutya azért tanul mert szeretne a gazdája kedvében járni.
2012. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy élvezik :)
2012. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én kutyám annyira a kedvembe akar járni a nap 24 órájában,hogy örömmel csinálja!

Jutalomfalatot soha nem kellett alkalmaznom,igen a dícséret neki a legfontosabb,hihetetlenül boldog ha azt mondom neki hogy okos kutya:)

2012. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én kutyám élvezi,jutifalat nélkül sok trükköt végre hajt és akkor jól megdicsérem :)de a bonyolultabb trükköket mindig juti falattal dicsérem :)
2012. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

korábban németjuhászom volt, rajta látszott a munkakutya jelleg. egyértelmű volt, h magát a feladatot is imádja, nem csak a végrehajtást követő jutalmazást. a mostanimnál inkább úgy érzem, h a kunsztok hidegen hagyják, de azt szereti, h együtt vagyunk és vele foglalkozom - no meg azt, h utána agyon van dicsérve, "okosozva". de mintha magától nem lenne igénye erre és azt, mait csinál nem is élvezni. inkább azt élvezi, ahogy én reagálok. kicsit olyan "- gyere ugord át a lábamat", gyere, menj végig a rámpán" "- de minek? meg tudnám csinálni, de mi értelme lenne?! ja, hogy a végén finomsággal vársz. oké, megcsinálom, de csak ezért"


bocs, kicsit vicces a kutyapárbeszéd, de így volt a legegyszerűbb pár szóban érzékeltetni :)

2012. júl. 5. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Két fajta kutya van.


Az egyik azért hajtja végre a kért feladatokat, mert imád dolgozni.


A másik fajta pedig azért, mert a gazdi szeretné, ha csinálná, és mivel a gazdi akkor lelkes, örül neki, ezért megcsinálja.


Ez jellemtől és fajtától függ egyaránt.


Pl az én kutyám szeret agilityzni, trükköket csinálni, engedelmességizni, viszont a frisbizést, úszást azt leginkább azért csinálja, hogy a kedvemben járjon, azokban nem is olyan kiemelkedően jó sajna. Dehát ez van, ő ilyen jellem. :)

2012. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.


és szerinted akkor is érdemes "foglalkoztatni", ha egyértelműen csak a gazdi kedvéért csinálja?

2012. júl. 5. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyám imád dolgozni, ha csak előveszem a klikkert, elkezdi felajánlani a tanult trükköket sorra. Imádom őt ilyenkor. :) A stabil feladatokhoz labdát, frisbee-t használok jutalomként, az újabb feladatokhoz jutifalit is bevonok még.


Akkor is érdemes elvárni dolgokat a kutyától, ha ő maga annyira nem szereti és csak a gazdiért csinálja, mert pl. a tanítás szellemileg fárasztja le, gondolkodik, fejlődik, ami nagyon fontos. Az úszás pedig fizikailag kell nagyon a kutyának, mert olyan izmokat mozgat meg aktívan benne, amit az egyszerű séta nem.

2012. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém virslivel durván zsarolható, amúgy nem szeret tanulni. Viszont ha meg nem tanulunk, az okos kis fejét arra használja hogy kitalálja, hogy hogyan kell kifűzni a drótkerítést. Tanulásra szerintem minden kutyának szükség van, még ha nem is rajong érte.
2012. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!