Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tud párosodni...

Egy kutya tud párosodni farkassal?

Figyelt kérdés
Hallottam egy történetet, hogy egy keverék német juhász szerű kutyát befedezett egy farkas és a kölykei életképesek voltak. Az érdekelne, hogy ez lehetséges-e? Lehet ilyen, hogy félig farkas?
2012. júl. 5. 23:32
 1/10 Hovarju ***** válasza:
Igen, lehetséges. Képesek életképes utód létrehozására.
2012. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De durva...

Van valakinek ilyen "kutyája"? Vagy látott már ilyesmit?

2012. júl. 5. 23:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A csehszlovák farkaskutya, mint fajta szintén így született. Akár egy csivava is meg tud termékenyíteni egy farkast, és szaporodóképes utódok fognak születni. Mivel a kutya és a farkas egyazon faj, így ez teljesen természetes dolog.
2012. júl. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A bökkenő csak annyi, hogy a kölykök nem cuki kiskutyák lesznek .
2012. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 alice_L ***** válasza:
100%

Lehet, sokan kisérleteztek ezzel. Azsiaban (Szibériaban) CSukotka kornyékén erositették fel farkassal a husky allomanyt,ez kb az egyetlen hasznalhato otlet volt (kivéve azokat akik ugyan ezt csinaltak a szoros masik oldalan, Alaszkaban, na, az is mukodott, ugyan ezen az elven. Gyakorlatban ugy, hogy kikototték a tuzelo hazikutyat, ha tulélte és ellett, akkor mixet, azok leszarmazottjait tenyésztették tovabb.


A Saarloosi farkast és a Csehszlovak farkast is keveredesssel hoztak létre, szépek, de a kivant cél szempontjabol nem szamit sikernek, pontosabban nem értek célt vele.


Musherek észak Amerikaban kereszteztek néha farkassal, de tul magasok a fogathoz, és bar falkaallatok, egy farkas szarmazék fogatban nem kifejezetten team player, azaz nem valt be.


Egy szazada James Dumrell foglalkozott még ezzel, bemutatokat tartva, a nevével + wolf vagy "wolfdog" kulcsszoval guglizva talalsz egy-két dolgot roluk.


A masik oldalrol nézve pedig:

Vannak olyan genetikai tanumanyok melyek szerint a legtobb europai farkasban bizonyos mértékig felleleheto a hazikutya genetika allomanya, nem mint evolucios nyom, hanem mert évszazadok alatt nana hogy keverdtek anélkul hogy erre engedélyt kértek volna.

2012. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert a csehfarkasnál mi lett volna az az eredeti cél, amit végülis nem értek el? Nekem amúgy tetszenek, kiállításokon szoktam is őket figyelgetni.
2012. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem "igazi" kutya a cseh farkas.Túl sok benne a farkasra jellemző.
2012. júl. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutya és a farkas biológiailag egy fajba tartoznak, mert szaporodni képesek és az utódok is szaporodó képesek lesznek. Sőt, a kutya és a sakálokat is egy fajba lehet sorolni, pont a fent említett miatt. (A sakál-kutya kereszteződésnél az F2 egyedeket például remekül lehet használni kereső kutyáknak, mert közel 10-szer jobb a szaglásuk, mint a kopóknak, tacskónak, beagle-nek. Az F1 még nagyon vadnak mondható a munkához.) Érdekes, hogy farkas-sakál hibrid még nem volt, holott elvileg lehetséges lenne.

A saarloosi farkas és a cseh farkas is így alakult ki. A lajkáknál Oroszországban, Szibéria területén még ma is használnak farkasokat vérfrissítésként. A grönlandi kutyákban szintén van még igen jelentős mértékben farkas vér.

2012. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!


Kb 10-15 éve egyszer láttam, hogy a Nyíregyházi Állatkertben németjuhász volt a farkas kifutóba összezárva a farkassal...nem tudom, melyik volt a szuka, de sose felejtem el..


Amúgy persze hogy tud, még a róka és a sakál is.

2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 VBeata81 ***** válasza:
Tudnak párosodni. Amerikában sok farkashibrid van, Cesar Millan műsorának egyikn részében volt róluk szó. Sajnos, a legtöbb menhelyen végzi, mert nehéz velük bánni.
2012. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!