Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vemhes kutyusommal?

Mit csináljak vemhes kutyusommal?

Figyelt kérdés

Szóval az én drága Maszatom (boder collie és spicc keverék lány) hamarosan kisktyuknak ad életet.:)

Nekem ez nem probléma,inkább azt szeretném tudni,hogy mit kell ilyenkor csinálni? eddig még mindig befogadott kóbor fiú kutyáim voltak, ő az első kóbor csajom.:) nem tudom mit kell ilyenkor vele csinálni? úgy értem építsek neki egy vackot? Ellés után mikor mehetek oda hozzá? nem fog megtámadni? Milyen lsz a viselkedése? Egyébként elég hiperaktív kutyáról van szó, sztem több benne a border vér....

ELőre is köszi



2012. júl. 6. 09:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tyűha egy teljesen értelmesen feltett kérdésre a válaszolók 90%a olyan marhaságokat és Tolkien féle fantazmagóriákat írt,hogy esküszöm, le a kalappal... igazán írigyellek titeket, az én szakmámban ez a tudás jól jönne.

A volt menhelyesnek megírtam privátban..nem én szégyenkezek a hülyeségei miatt.


A kutyeszoknak már most van gazdája (akinek nincs az marad, de 5-öt fixen visznek kisgyerkőcös rokonok és idős mameszok),de igazatok is van ki akartam őket rakni egy dobozban az erdő szélére lehetőleg napra 40fokban...fokozva az izgalmakat: víz nélkül!

Mi emberek is szülünk (legalábbis a nők jobb esetben) és igen,fájdalmas, tehát a kutyusnak is az, de hát ez természeti törvény, már nem tudom ki írta ezt a példát de biológia 1-es.leülhetsz.

Őszintén megdöbbentem,hogy a 10 válaszból, talán 2 volt normális hangvételű és válaszolt a kérdésemre. Nekik tényleg köszönöm. Amint megszülettek a picik és már elválaszthatóak viszem is ivartalanítani,ugyanis bármilyen meglepő van rá bőven pénzem.

Emberek: egy állatot nem dísznek tartunk,hanem szeretjük. Azt hiszem jobban tennék a fajmániások, ha elgondolkodnának rajta mennyi szomorú kutya van a menhelyeken és mennyi kutyus éhezik szeretetre. Nem feltétlenül az a szép és jó,amit agyontenyésztenek...bár nem az én tisztem ezt elmagyarázni.

A hasznos két-három válaszolónak köszönöm, de a többieknek is: rádöbbentettek,hogy az emberi butaság határtalan és erről írásos bizonyítékot is adtak!:)

2012. júl. 6. 17:02
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

akiknek odaadod a keverék kutyáidat(tegyük hozzá,hogy úgy elleted,hogy a témáról szart sem tudsz, kb így szülhetett anyád is téged) azok örökbe fogadhattak volna menhelyről is

ne magyarázzál egyébként mert itt a gyökér az csak te vagy

2012. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ne te magyarázd meg légyszi hány kutya éhezik,mert aki elvette tőlük a helyet az te voltál:) ha annyira sok pénzed van akkor ivartalaníthattad volna a kutyádat, de hát ide hazudni valamit egyszerű dolog

egyébként "fajmániás"..de jót nevettem a gyökérségeden, fajta, a faj az a kutya..de hát akinek az IQ-ja nem haladja meg a korát..azon nem csodálkozom.

egy egysejtű vagy. semmi más.

2012. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezt írta nekem a kedves, drága kérdező: "drága menhelyi dolgozó!

hogy jössz te ahhoz hogy ilyen stílusban válaszolj egy normálisan feltett kérdésre? ha érdemben nem tudsz hozzászólni,inkább kotródj az oldalról. te nemnormális,ki mondta,hogy menhelyre fognan kerü

2012. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

Szóval a kedves, elviekben gondolkodó kérdező privátba írt, -jobb szó híján- megnyilvánulásai:


"drága menhelyi dolgozó!

hogy jössz te ahhoz hogy ilyen stílusban válaszolj egy normálisan feltett kérdésre? ha érdemben nem tudsz hozzászólni,inkább kotródj az oldalról. te nemnormális,ki mondta,hogy menhelyre fognan kerülni a kutyusok? ha nő vagy és szültáél már, valószínűleg neked is fájt, mégsem haltál bele, ez természetes dolog...nem csoda,hogy csak volt menhelyi dolgozó vagy....vizsgáltasd ki magad te szánalmas...."


"persze,hogy te hagytad ott....semmit sem értesz a kutyákhoz, ez értelmezési képességeiddel pedig óriási gondok vannak és nincs iskola ahol ez tanítanák. olvasd vissza a válaszod és rájössz,hogy ezt mennyire retardált, idegbajos ember írta. szánalmas. ja és ha másnak válaszolsz,akkor a kérdésre válaszolj, de kezdj bele andersen mesékbe, legalább mást kímélj meg ettől!:)"

2012. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

Tudod kedves kérdező, amit ide bevéstél azzal csak a saját szegénységi bizonyítványodat magyarázod.


Az egyik legrosszabb dolog - véleményem szerint - amikor valaki meg akarja magyarázni - okoskodva - a butaságát.


Nem a "menhelyi dolgozó" stílusával, mondanivalójával van a gond, hanem a te értelmi képességeddel.


Tudod nem szégyen, ha az ember buta, de az igen, ha a butaságát szeretné megmagyarázni és mindezt olyan stílusban, mintha ő sz*rta volna a spanyol viaszt.


Szerencsétlen kutyádat és annak születendő kölykeit sajnálom csak.

2012. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%
Ja és még annyi, hogy az is a butaságodat bizonyítja, hogy a tudatodig még az sem jutott el, hogy NEM a keverék kutyákkal van a gond (megjegyzés: nekem is az van), hanem hogy ilyen felelőtlen emberek leelletik, mert úgy gondolják, hogy mivel "nőből van" ezért szüksége van a kölykökre, mert különben szomorú lesz tőle.
2012. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező, a kutyaféléknél nem természetes, hogy minden egyed szaporodik, hiába vannak "nőből". A farkasfalkában kizárólag az alfa párnak lesznek kölykei, a többi falkatag besegít a gondozásukba (ezért van az álvemhesség is). Ők nem emberek, nem vágynak babákra, az ösztönök hajták őket. Az ismerőseid inkább a menhelyről hozhattak volna... Amúgy ne lepődj meg, ha a nagy részük visszamondja az utolsó pillanatban! És chipeltetned kell a kölyköket, mert enélkül kemény büntetésre is számíthatsz, szigorítottak a szabályokon. Remélem, jó sok félretett pénzed van az oltásokra, kétheti féregtelenítésre (a szukát is), jó minőségű kölyöktápra. Remélhetőleg a vemhesség is komplikációmentes lesz, mert bele is pusztulhat, ha pl. egy kölyök elhal a méhben, hullamérgezést kap a többi és az anya is. Előfordulhat, hogy nincs teje, vagy nem szoptat, és akkor neked kell kétóránként etetni speciális tápszerrel (tehéntej nem jó), különben kínok közt pusztulnak éhen. Ezeket mindenképp kalkuláld bele. Az anyakutya is többet eszik ilyenkor.
2012. júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%

Az ivartalaítás saccra 20 ezer, az 5 kiskutyának ( ,már ha nem több lesz) csak a chip ennyi,és akkor még az oltás,féreghajtás,állatorvos,és az etetés nincs benne.

Ebbe belegondoltál? vagy majd felnőnek moslékon,aztán bolhásan férgesen adod tovább te is a kisgyerekes családokba? Sokan ezt csinálják..Te beszélsz a menhelyes kutyák sorsáról,ami pontosan az ilyen kutyákkal van tele,rengeteg keverék van,nem kell senkinek. Majd a tieid is tovább szaporodnak,vagy valamelyik "nagyon jó helyen" tovább elletik őket.

És nem természetes a kutyáknál a szaporodás, a legtöbb farkas soha életében nem szaporodik,csak az alfa pár és nagyon jól megvannak nélküle. Éveket veszel el a kutyád életéből,ez sem izgat? tudod mennyire kimerítő neki,a vemhesség,ellés szoptatás?Még a tenyésztőknél ,akik mindenre odafigyelnek is megesik ,hogy hullik el kiskutya,vagy éppenséggel annyi van,hogy a fél almot ki kell venni a szuka alól,mert annyira leamortizálnák,hogy bele is pusztulna. Na most te majd képzelem,hogy otthon 2 óránként fecskendőből eteted őket..

Kérlek gondolkozz el ezeken. Ő nem akar anya lenni,neki cska egy ösztön a szaporodás,neked viszont (elméletileg) van eszed,és felelősséggel trartozol érte..

Ha kiivartalanítod nem fog sírni,fel sem fogja mi történt.

neked ez felső hangon 20-30 ezerbe fog kerülni, ha hagyod megszületni a kiskutyákat,és 1 kis emberség is szorult beléd,és tisztességesen neveled őket 8 hetes korukig,akkor minimum ennek a triplája.

Nem ez a lényege,de jellemzően az emberek többségét cska ez érdekli,hogy mennyibe fog ez fájni neki,melyikből tud nagyobb hasznot húzni,minden más utolsó szempont,hogy mi a jó az állatnak,a menhelyeknek,stb. csak a pénz,a haszon. Nagyon szomorú,de remélem valamelyik érv meggyőzött téged és kiivartalanítod.

2012. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!