Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időpontban etessem...

Milyen időpontban etessem kutyámat? Ha napi 1-szer eszik már csak, akkor nem gond, ha este eszik, nem fog elhízni?

Figyelt kérdés
8 hónapos angol bulldogom már nem kér napi 2-szer enni. D.u 4 óra körül kicsit beleeszik,aztán csak este séta után eszik rendesen. Gondolom már akkor elég neki a napi 1-szeri étkezés. Nem szoktam előtte hagyni a tápot,csak most pár napig megfigyeltem mikor eszik. Idáig reggel és este séta után evett.
2009. júl. 10. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Elhízott malamut kutyánk fogyókúra összeállítása során az orvos kiemelte, hogy mindig reggel kapjon enni a kutya, soha ne este.

Az előtt mi mindig este adtunk neki enni, nehogy éhesen feküdjön le szegény aludni. :-)

Egyébként az ajánlott módszerrel 16 kilót fogyott 3-4 hónap alatt és újra nagyon boldog, játékos kutya lett.

2009. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így is bőven elég a napi egyszeri étkezés a kutya súlyához és mozgásához mérten.

Ha nem eszi meg egyik nap, elteszed másnapra. Akkor biztos megeszi. Ne feledjük, h a farkasok hetekig koplaltak és nem haltak ki.

És genetikailag semmelyik kutyafajta nincs még eltávolodva túlságosan a farkastól :)

2009. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok

Nekem egy 4 hónapos angol bulldog kan kutyusom van és én észrevettem hogy mindig sétálás után jön meg az étvágya napi 2szer kap tápot és mindig séta után adok neki a víz mindig előtte van. Mert ha séta után eszik akkor egyből tud emészteni sztem ez az észerű.

2010. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi pont azért adjuk neki este, hogy azért valami a "raktárba" is kerüljön. :) Igaz nem hízékony alkat, pumikeverék, és ha sétálunk folyamatosan pörög.
2010. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!