Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kutyusom hogyan...

3 hónapos kutyusom hogyan tudom rászoktatni arra, hogy ne sírjon, ha egyedül hagyom?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapos a kiskutyám (törpe uszkár) és az én szobámban van a helye. Igaz még csak 5 napja van nálam. Egyelőre még nem hagyom össze-vissza járkálni a lakásban, mert még nagyon picike (a lépcsőn se tud közlekedni)és még nem szobatiszta. Sokszor lemegyünk a kertbe pisilni-kakilni, de nagyobb sétákra még nem vihetem, mert még nem kapta meg az összes oltását. Viszont, ha egyedül hagyom eszeveszett sírásba kezd kaparja az ajtót. Mindegy, hogy csak inni megyek a konyhába vagy wc-re egyszerűen nem hagyja abba a sírást. Ez idővel elmúlik majd vagy hagyjam egyedül és majd megszokja? Ő az első szobakutyám és még tapasztalatlan vagyok ilyen téren.

2012. júl. 6. 17:27
 1/6 anonim válasza:
Mindig egyre több időre hagyd egyedül. Először hagyd magára 5 percre, aztán 10, stb. Aztán megszokja, és nem fog sírni.
2012. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "szobakutya"!


Ha kimégy-visszamégy a szobába, ne ajnározd, ne vigasztald mikor sírt, tanulja meg, ez teljesen természetes, hogy a falkavezér akkor jön-megy mikor akar.

2012. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha pl. vásárolni megyek (1 vagy másfél óra), addig magára hagyhatom a kiskutyám? Olyan szívfacsaróan szokott nyüszögni .:S

2012. júl. 6. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan már, persze!

Mi mikor hazahoztuk a kutyánk, az első 3 napban vele voltunk, aztán dolgoznunk kellett menni, így naponta 4-5 órát egyedül volt.

Sírt az első napokban/hetekben, aztán abbahagyta.

2012. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki oda valamelyik régi elnyűtt pólódat, vagy ruhadarabodat, amit már nem használsz és felesleges. Ha érzi a szagodat, az olyan neki, mintha ott lennél vele, legalábbis majdnem olyan, így könnyebben átvészeli az egyedül töltött időt. Nálunk bevált!:)
2012. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy tűnik ez a póló dolog bevált! :) Köszönöm szépen!
2012. júl. 8. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!