Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olvasom mindenhol azt,...

Miért olvasom mindenhol azt, hogy muszáj már pár hónapos korban rászoktatni a babákat az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés
Miért olyan hihetetlen az, hogy a babáknak az anyukájukra van szükség pár hónaposan? Az oviban úgyis egyedül fognak elaludni, nincs ringatás, hát simi, stb. Már 1,5 - 2 évesen úgyis olyan okosak, hogy már megértik, hogy egyedül is tud aludni, miért kell hagyni őket sírni az elején?
2012. jan. 12. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim születésüktől fogva egyedül alszanak éjjel az ágyikójukban, soha nem sírtak emiatt.
2012. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
nem mindenki akar kismajmot nevelni...
2012. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia.Ugyanaz a helyzet mint az elso valaszolonal.

Nem ereztem muszajnak hogy egyedul aludjon de o igy dontott.Soha nem eroltettuk hogy egyedul aludjon,nem hagytuk sirni sem csakhogy el tudjon nelkulunk aludni.Neki igy volt jo akkor miert "ellenkeznek"?

Miert olyan hihetetlen hogy nem minden baba egyforma?

2012. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Miért lenne kismajom? :(

Csak azért kérdeztem, mert annyi sírni hagyós történetet olvastam. Szerintem attól, hogy Anyuci ott van vele amíg elalszik, nem lesz rosszabb élete, nem lesz butább, stb....

2012. jan. 12. 13:02
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem "muszáj". Kettőn áll a vásár. Attól függ, baba mit igényel (mert hogy nagyon különböznek!), és hogy anyának/apának mi a jó.

Én pl. nem bírok aludni, ha mellettem a babám, onnantól, hogy már mozgolódik alvás közben, tehát abban nincs sok köszönet, ha egy ágyban vannak velem. Az első hónapokat mózes kosárban töltik az ágyam mellett, és ha kell szoptatni, magamhoz veszem őket.

Van, amelyik kezdettől jól elaludt a saját ágyában, és van, amelyik csak hónapok után, sőt... :o)


Nekem nincs semmi bajom azokkal, akiknél a fél gyereksereg a franciaágyon alszik, de igazság az, hogy eddig összesen egy olyan családdal találkoztam, ahol látszólag ezt az állapotot mindenki szerette, még 5-10 év után is, a többi család arról számol be, hogy "hja, még x évesen is az ágyukban a gyerek(ek), ÉS HÁT EZ NEM A LEGJOBB"... (Bocs a Caps Lockért)


Egyébként nem tudom, hol az a "Mindenhol olvasod", én nem olvasom mindenhol...

2012. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akiknek automatikusan megy az egyedül alvás azok szerencsések, de ha nem megy a kicsinek, akkor miért erőltetik, ezt nem értem. De látom félreérthetően kérdeztem, nem akartam beleszólni senki nevelési stílusába. :)
2012. jan. 12. 13:05
 7/19 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Az lemaradt, hogy szerintem az ágyba szoktatás nem egyenlő a sírni hagyással!

2012. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
az én 17 hónapos kisfiam úgy alszik el, hogy leülök vele a hintaszékbe, elénekelem neki a kedvenc dalát, majd lerakom a kiságyába, simizem a hátát és elalszik. Tehát elvileg nem egyedül, hanem mellette vagyok. Már megkaptam a családtól, hogy rosszul csinálom, ezért olvastam utána. Sokan írnak itt is olyan kérdést, hogy hogyan lehet átszoktatni egyedül alvásra az x hónapos bébiket.
2012. jan. 12. 13:09
 9/19 anonim ***** válasza:

5 vagyok még 1x


Na már most akkor nem teljesen értem kérdésed, ugyanis a "pár hónapos" koron szemmel láthatólag túl vagytok, más részről, ha Nektek így jó az elalvás, akkor meg mit érdekel, hogy mások hogy csinálják. Nem fontos. Lehet egy "családi szokás" mindennél furcsább, ha az adott családnak jó, akkor nincs vele semmi baj.

És nyilván való, hogy ez sem marad majd így, a szokások dinamikusan változnak, ahogy nő és alakul a gyerkőc...


MInden jót Nektek!

2012. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, tényleg nem egyenlő a sírni hagyással. A mi babábk is 3 hónapos kora óta egyedül alszik el. Eleinte ringattuk, volt, hogy mellkasunkon aludt el,de erről szépen lassan leszokott. Nem kifejezetten hagytuk sírni, de próbálgattuk, hogy letettük az ágyába. Eleinte nagyon sírt, akkor nem hagytuk, de aztán valahogy már nem igényelte az altatást. Most is ha álmos leteszem, van, hogy ici-picit sír, de ha kivenném, az sem lenne neki jó. Egyszerűen "keresi az álmát" ahogy a pszichológusok mondják, de nem azt akarja, hogy kikapjam az ágyából.VAn, hogy épp csak elsírja magát, és már alszik is.(Este zokszó nélkül elalszik)
2012. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!