Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a cicin elalvó babát az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos a kislányom és leginkább a napközbeni altatás a problémám... Már nagyon élénk, egész nap tornázik négykézláb, forgolódik.. még nem ül fel egyedül... szóval nem fáradékony... Napközben még legalább 4x szoptatom, ha úgy érzem keveset evett a szilárd ételből. Délelőtt a tízórai után, ami olyan 10-11 között szokott kijönni, akkor még megszoptatom és ekkor alszik be először, viszont amint lerakom a kiságyába, kipattan a szeme és felélénkül, nem akar visszaaludni, cicin persze aludna tovább... Amíg kisebb volt, vagy könnyen le tudtam tenni, vagy hagytam, hagy aludjon a karomban. Délután, ebéd után/körül szintén mikor látom, hogy álmosodik (dörzsölgeti a szemét) próbáltam altatni, de szintén csak szoptatással sikerül... és többször inkább a mi ágyunkon fekve szoptattam, majd amikor elaludt, ott hagytam betakarva. Így már többször volt, hogy 2 órát is aludt. A kérdés, hogy elkéstem e a kiságyba szoktatással, illetve hogy szoktassam rá anélkül, hogy nagy hiszti legyen, mert én nem vagyok annak a híve, hogy hagyjuk sírni órákig, majd meg szokja.. (Ezt is már próbáltam párszor, csak nagyon behergelte magát és alig tudtam megnyugtatni)

Előre is köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat!


2012. márc. 5. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy baj lenne így.

Legalábbis én napközben örültem, ha alszanak, ahogy kijön.


Éjjel az ágyában alszik? Mert ha igen, akkor szerintem ez így tökéletes.


Amúgy próbálhatod még a babakocsizást is.

2012. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én babám még csak 3 hónapos de ugyan így volt.A napközbeni cicin elalvásról úgy szokott le,hogy álomba kell ringatni és nagy nehezen megszokta azt is hogy berakom a kiságyba (ringatás-kiságy-sírás-ringatás-kiságy-sírás-ringatás-kiságy-míg végül ott nem marad).Amikor már nem bírom ringatni akkor megyünk babakocsizni,de így is csak fél órákat alszik.
2012. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos fiamat így altatom: ha ásítozni, nyűgösködni kezd, az ölembe ültetem, néha picit hintázok vele. Amikor már nem nagyon marad meg így (kb. 15-20 perc), kap egy cumit, bemegyünk a hálószobába, besötétítek. Innentől 2 verzió létezik: vagy felveszem a vállamra és addig ringatom, amíg majd' leragad a szeme, utána leteszem az ágyba és simizem a hátát. Ha sírni kezd felveszem és kezdem előröl. A másik verzió, hogy magam mellé (oldalára) fektetem az ágyunkban, magamhoz húzom (mintha fekve szopizna), beadom a cumiját és simizem a hátát. Esténként mindig az utóbbi módszer győz. Régebben ő is hajlamos volt cicin aludni, de szerencsére most már a fenti módszerek működnek. Nálunk a besötétítés és a megfelelő pillanat (kellően álmos, de a holtponton még nem lendült át) megtalálása volt a kulcs. Ha ezeket még nem próbáltad, szerintem érdemes, de persze minden baba más, nálatok lehet hogy ez nem válik be.
2012. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az esti altatással nincs gond, akkor már tudja, hogy cici és alvás, elég hamar el is szokott aludni és amikor berakom az ágyba már nem ébred fel.. ill néha pár órával később felsír, de simizéssel, puszilgatással megnyugtatható és alszik tovább. Általában 10-11 órát alszik. Viszont napközben csak akkor aludt sokat, ha az ágyunkon fekve szopiztattam és erre elaludt, majd hasra fektetem (mindig így alszik mélyen)- erre már ha fel is ébred picit, alszik tovább. Viszont szeretném az ágyába szoktatni, ne legyen gond később, hogy csak a hálószobánkban hajlandó napközben aludni. De eddig én is úgy voltam vele, hogy örülök, hogy valahogy alszik...


Hát ma próbálgattam megint a kiságyába fektetni, de ahogy már megérzi, hogy le akarom tenni, kipattan a szeme és már tornázik, ficánkol egyből. Próbálom ilyenkor is simizni, halkan mondogatom, hogy "alszik a baba...tente baba tente...stb" de sajna még mindig nem használ. Aztán elvan egy ideig sírás nélkül, játszik a plüss állatkákkal (mintha a járókában lenne), majd rájön, hogy ő "ott hagyták parlagon" és elkezd nyöszörögni... Ja függöny persze be van húzva... Na ezt most már lassan több, mint 1,5 órája játsszuk, hogy időnként bemegyek nyugtatgatni, de egyre élénkebb lesz... No most akkor további napokon is ezt csináljam, vagy térjek vissza a már bevált altatásra?

2012. márc. 6. 16:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Megfelelő tanáccsal sajnos nem tudok szolgálni ,hisz nálunk is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, h 6 hónapos a babám. illetve ,h néha sikerül elaltatni szopi előtt. De csak akkor ha a megfelelő pillanatot elkapom. Én azért nem erőlködöm ,h ez annyira változzon hisz a nappali alvások úgyis ritkulnak majd idővel elmaradnak.
2012. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak azt kérdezném, hogy miért baj, hogy a ti ágyatokban alszik? A babák csodálatos teremtmények, nem fog lemászni álmában az ágyról :)


A mi lányunk 14 hónapos, velünk alszik, a kiságy a miénkhez tolva, oldala szabadon, éjjel-nappa alvás közben átmászik a nagyágyra, de még soha nem esett le róla :)


JA igen, és ő is cicin alszik el, legyen nappal vagy éjjel. De ezt nem bánom. Amikor korábba ringatni kellett hozzá, bármit megadtam volna, hogy cicin aludjon el, miközben kényelmesen fekszünk :)


Most, 14 hónapos korára tartunk ott, hogy néha, ha jó sokat voltunk levegőn, elég, ha lefekszünk a szopi után egymás mellé a takaró alá és úgy szenderedik el. Gondolom, ez egy jó kezdet az önállóságra, remélem, fokozódik és majd mindenkit azzal nyugtathatok, hogy nem ciciznrk örökké elalvás előtt a cicifüggő gyerekek ;)

2012. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok megint. Akkor tényleg nehéz lesz az ágyába szoktatni... Én nem hagyom az ágyában egyedül játszani a picit ilyenkor, mert amíg bármi leköti a figyelmét (akár egy minta a fejvédőn) képtelen elaludni, inkább túlpörög és sírni kezd. Ilyenkor neki az a legjobb, ha nem nagyon lát semmit, ez viszont nehezen kivitelezhető, de azért próbálkozom. Neked kitartást! :)
2012. márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze imádok vele minden percet együtt tölteni, nagyon imádni való, édes kis Manó. Nagyon jó vele összebújva az ágyunkon, de miután elaludt nem lehet a szobában nagyon semmit sem csinálni, mert könnyen felébred. Sajnos ez az "átka", hogy csak ketten vagyunk egész nap és azt szokja meg, hogy csend van körülötte. De emiatt is szeretném, ha inkább a saját szobájában aludjon, így remélhetőleg később sem lesz majd gond, tudni fogja, hogy délután az ágyikójában kell csendes pihizni... Sok helyről hallom, hogy még 8-10 évesen sem akarnak egyedül aludni azok a gyerekek, akik megszokták, hogy a szülővel együtt alszanak... Szóval jó dolog ez az összebújás, de egész nap megkapja tőlem az ölelgetést, puszilgatás, de arra a napi 1-2 órára jó lenne ha egyedül tudna aludni. Továbbra is várom a tapasztalatokat, tanácsokat.. Több szem, többet lát... :-)
2012. márc. 8. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
moncsa:mint ha magamat látnám a lányom ugyan ilyen csak ö 11honapos még mindig cicin alszik csak ott hajlando de ha el aludt kicsit mélyeben be tudom rakni a kiságyba ott alszik 15-20percet és már tudja nem jo helyen van fel kell:-)este nincs gond cici és alszik mellettem a nagy ágyon ez azota van igy 6honapos korátol mikor jöttek a fogai...most tartunk ott ujra át alusza az éjjelt max 1szer ha fel kell de cicin vissza alszik
2012. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!