Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak már legalább két...

A kutyámnak már legalább két napja megy a hasa. Mit kell csinálni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A szokásos kajákon kívül nem is nagyon szokott másfélét kapni!
2007. aug. 18. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A kutya setaltatas kozben is talahat valamit amit elfogyaszt es meghajtja. Nehez meggatolni,hogy ne fogyassza el. Szen tablettat vagy Smekta nevu gyogyszert alkalmazni,itt a neten is lehet tanacsot kerni allatorvostol. Ha nem mulik a hasmenes, el kell vini allatorvoshoz mert dehidratalodik, (kiszarad)amitol elpusztulhat.
2007. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Hát lehet hogy megevett egy mérgezett patkányt, vagy valamit, szerintem ez tisztitás nála, de ha még 1-2 nap mulva se hagyhja abba, akkor adj neki széntablettát! Na de én nem értek nagyon a kutyákhoz, inkább szakértőt kéérdezz meg!
2007. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom már mondták előttem de a széntabletta tényleg a legjobb megoldás.

Úgy kell bedni a kutyusnak hogy szétnyitod a száját és megpróbálod minél hátrébb a szájába beteni majd langyos vízet fecskedndővel a szájába nyomni és a száját összezárva tartani amíg érzed hogy nem nyelt a kutya.Így a kutya könnyebben lenyeli a tablettát és az a langyos/ meleg víz hatására hamarbb hatni kezd a gyomorban ha nagyon megy a hasa nyugodtan adhatsz neki 2 szemet is az előbb leírtmódon.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv Netty

2007. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapban MINDÍG legyen előtte friss víz.


A széntabletta tényleg jó de a kutyáról semmit nem tudunk, szóval mielőtt beadsz neki akár egyet is, mindenképp kérdezz meg egy állatorvost, mert Ő tudni fogja mekkora kutyának mennyit szabad beadni.

A hasmenéssel nem szabad várni, ha már két napos a dolog azonnal vidd dokihoz.


Itt is olvashastsz a hasmenésről:


[link]

2007. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Nekem labrador retrieverjeim vannak. Az én kutyáimnak akkor megy a hasa, ha CSAK kutyatápot adok neki. Szerintem nem a legegészségesebb az az étel, ami olyan büdös, hogy rosszul leszek tőle! Én csirkefejet szoktam nekik főzni, vagy tésztát, vagy még rizst is.

Nekem bejött.

2007. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
elviszed állatorvoshoz és ő ír majd hasfogót neki és enni ne adj neki sűrűn és főleg rizst és csirkemellet natúran. nekem 1 hétig fosott és hányt a kutyám nyáron és ez 2 nap alatt rendberakta. adtam neki a hasfogót és aznap nem adtam neki enni másnap megfőztem neki a rizst és a csirkét és lassan kis adagokba adtam neki nehogy hirtelen tele egye magát.
2007. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Próbáld megitatni egy kicsi jó büdös házipálinkával, nekünk is ezt ajánlotta a doki, és nem kell drága gyógyszereket venni, nekünk bevállt, ne ilyedj meg ha kihányja attól még jó lesz, ha továbbra is megy a hasa akkor kidd állatorvoshoz.
2007. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a doki azt javasolta ilyen esetben, hogy főzzünk neki rizst, az nagyon gyomorkímélő és be is vált. Ha széntablettát vagy doki által felírt tablettát adsz neki, csempészd bele egy szalámi vagy párizsi karika közé. Ha nem javul akkor ne várd meg, míg legyengül, vidd el dokihoz. Mindig legyen előtte friss víz.
2012. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!