Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítsam le "szabályosan"...

Hogy állítsam le "szabályosan" kiskutyámat a durva játék közben?

Figyelt kérdés

7 hetes, de nagyon durván játszik, harap és leállíthatatlan. Nem merek neki vissza adni semmit, nem akarok neki fájdalmat okozni.

Mit kell tenni, hogy értse, nem szabad? Másik kutyám nem volt ilyen kis ördög, vele nem kellett ilyet csinálni, így nincs tapasztalatom.

Mindent rág, folyton rosszalkodik. :)

És mikortól lehet elkezdeni tanítani ilyen kajlán az alap parancsokra, pl: ül, marad, ilyesmik...?


2012. júl. 7. 12:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha játszotok, akkor azt mindig neked kell abbahagyni, nem szabad hogy először ő unjon bele. Ha te abbahagytad és még mindig csinálja akkor ne törődj vele csináljon amit akar, majd ha megunta akkor egy idő után hívd oda dicsérd meg. Ha durván kezd játszani szintén ezt csináld, ha pedig nem tudod elviselni, egyszerűen tényleg nem unja meg akkor le kell keverni neki egy pofont, szigorú hangon a helyére küldeni. Megértem, én sem ütöm a kutyát mert nekem jobban fáj :( de a természetben is így utasítanák helyre egymást, kell hogy érezze a testi fölényedet. A különböző parancsokat elkezdhetted, pl ilyenekkel hogy a kaját csak az után adod oda miután leült és türelmesen várt. Így hamar rászoktathatod a nyugodt viselkedésre, és egy pici kutyusnál a rendetlenkedést is hamarabb tudod kezelni mint utólag :)
2012. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nehezebb dolgod lesz, mert ez egy kritikus időszak neki, 8 hetes koráig még az anyja és a testvérei mellett lenne a helye, akik között megtanulja a helyes játékot. Amit most tehetsz, az az, ha durván harap, ráfogsz a felső állkapcsára, mikor erősen harap, hogy kicsit kellemetlen legyen neki. Ezt módszeresen csináld, így megtanulja a helyes játékot.
2012. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi, a "szájfogást" néha szoktam csinálni, olyankor tényleg meglepődik... Ennyi ötletből csak beválik valami... :)

Azért jöhetnek még a tippek! :) Köszi!

2012. júl. 7. 12:43
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
nyomd le a földre a nyakánál fogva, úgy hogy a hasa legyen felfele, ez olyan mintha megadná magát. Tartsd lenyomva addig amig meg nem nyugszik.
2012. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Ne hallgass a 63 %-osra, ez egy nagyon komoly bünetés kutyáknál, nem szabad szíre-szóra alkalmazni, mert a kutya elveszti a bizalmad, másrészt mikor tényleg büntetni kell, már nem tudsz mit alkalmazni. Bőven elég ha ráfogsz a felső pofájára, de ezt ne csak nlha csináld, hanem mindig, mikor harap. A legfontosabb a következetsség, olyan ne legyen, hogy valamit néha szabad, néha nem.
2012. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Amelyik kutya 8 hétig az anyja mellett volt, az is fog bőven harapni.Volt ideje megtanulni a testvérein, hogy egy erősebb harapással ő kerül ki győztesnek.

Szájszorítás-levevés-és nyugodt "nem" a megoldás.Lehet már akkor szólni rá, amikor látod, hogy készül a harapós játékra. Ilyenkor valamit fel lehet ajánlani húzni közösen. Ha többszöri letiltással sem akar leállni, otthagyod, nem játszol vele.Viszont ne várd, hogy akár két nap alatt leszokik róla.

2012. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Felnyűszítesz,ahogy a testvéreinek kéne,még ilyen korban.

vagy oldalba bököd (ezt utálják,de nem fáj) ,és hozzá egy erélyes nem. Vagy otthagyod ,vége a játéknak ha elkezdi tépni.

2012. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Jó pár nj-t neveltem már. Én engedem a fogást a kicsiknek. Viszont beszabályozom. Pofa ráfogással, szorítással és mindig hozzá mondva---finoman. Ha lazít, dicséret. Később már, amikor készül a ráfogásra, már mondom, hogy finoman. Igen gyorsan megtanulták.
2012. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A földre nyomós módszer valóban nem működik, már most nagyon nehéz lenne lenyomni, csak ezért sem jó, de szerintem ez inkább harapásra sarkallja a kiskutyát.

A bundahúzás úgy tűnik bejön, ha meg már mégsem, akkor erősebben lesz meghuzigálva a kis édesnek. Egyébként nagyon okos, könnyen tanítható kiskutya, bízom benne, hogy menni fog minden a vártak szerint. :)

Köszönöm a segítséget, sokat ért!!! :)

2012. júl. 7. 21:52
 10/22 anonim ***** válasza:
63%.os vagyok. nektek nem sok fogalmatok van a kutyanevelésről. Én 3 amstaffot nevelek, úgyhogy tudom miről beszélek. (amstaff elég nehezen nevelhető fajta, kemény kéz kell hozzá) Ha nem tartod be ezeket a szabályokat, kis elkényeztetett fejedre nőtt problémás rakoncátlan kutyád lesz mint általában mindenkinek aki nem tud kutyát nevelni, aztán késő bánat) ne te várd el hogy a kutyád emberi legyen, hanem hagyd hogy kutya maradjon, és tartsd be ez ő kutya szabályait. Az én kutyáimat lenyomtam a földre ha rosszak volta, és egyáltalán nem vesztették el a bizalmam, annál jobban szeretnek és tisztelnek. Nem attól lesz jó kutyád hogy babusgatod, és nem mert vele keményen bánni, hanem ha betartod a falka szabályait, amit neked kell megtanulni a kutyádhoz. [link]
2012. júl. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!