Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kell a gabona a...

Most akkor kell a gabona a kutya szervezetének vagy nem?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy a kutya épp úgy mint a farkas nem tudja megemészteni a gabonát ezért ne adjunk nekik. Valahol meg azt, hogy adhatunk nekik, a kutya szervezetének szüksége van a gabonára.

Na most akkor mi az igazság?



2012. júl. 7. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
ez örök vita tárgya.. tény, hogy elég sok a gabona allergiás kutya szóval én nem vagyok meggyőzve arról, hogy kell
2012. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A farkas természetes környezetében csak olyan ritka alkalmakkor fogyasztott gabonát, amikor a zsákmányállat gyomortartalmában volt az is. Ez pedig egy vadon élő őznél mondjuk elég ritka. Szóval teljesen jól elvan nélküle. A korszerű tápokban már nincs gabona a magas szénhidrát tartalma miatt, nagyon megdobná a metabolikus energia értéket.
2012. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs szüksége gabonára.
2012. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a rizs és a zab hasznosul a szervezetében az összes többi különösen a kukorica és a búza allergizál és/vagy emésztési zavarokat, hasnyálmirigy problémákat okoz
2012. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom itt mindenki 20 ezer Ft-os táppal etet... Mert valljuk be, nem túl nagy a kínálat gabonamentes tápokból.... fél kezemen meg tudom számolni a márkákat... Egyet konkrétan etettem is... az Orijent. De 1. fosott tőle a kutyám, és bőr allergiája volt (érdekes, mióta váltottam, nem jött elő) 2. nem szánok annyi pénzt egy olyan tápra, ami gabonamentes ugyan, de fosik meg vakarózik tőle a kutyám....
2012. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kulcsszó inkább a kukoricán és a búzán van. A Brit Care pl. bárányos-rizses, kukorica és búzamentes táp, hypoallergén. Én ezzel etetem a kutyám, még a 24 kg-os dupla csomag sem éri el a 20eFt-ot.
2012. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hol veszed?
2012. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

dogshop.hu-ról rendelem. Gyorsak, megbízhatóak :)

Nem is kell sok a tápból, az én kutyusom 42 kg (1 éves bullmasztiff, még fejlődésben van), így is napi 500 gramm az adagja, ha teljesen kifejlődik, valamivel kevesebb is elég lesz neki, de ezt persze kutyája válogatja. Minden esetre az összetétele nagyon jó :) Én csak ajánlani tudom!

2012. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!