Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyát patkányt fogni?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy mostanában eléggé elszaporodtak a patkányok a portán. A 13 hetes törpe tacskónkat be szeretném tanítani csak nem tudom milyen módszerrel. Remélem tud valaki segíteni vagy ötletet adni. köszönöm

2012. júl. 7. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

13 hetesen még nem igazán fogja megtanulni. De később sem biztos attól függ van e benne vadászösztön ha igen akkor mennyi. Ha van benne akkor ez magától fog neki menni.


Nekem egy Tacskó-Foxterrier keverékem van. Őt az egér és patkány vadászatra soha nem tanítottam. Egyszerűen a vérében volt és 2 éves kora után el kezdte őket fogdosni.


De az segíthet ha találsz valahol egy halott egeret vagy patkányt akkor azt szagoltasd meg vele. De semmi esetre se hagyd, hogy megegye vagy, hogy megnyalogassa!!!

2012. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

13 hetes még fiatal ehhez ,szóval várnod kell..


szerintem nem kell ezt megtanítani neki igazán,a havanese-ünk (nem vadász kutya) és úgy megy a gyíkok és egerek után mintha be lenne rá tanítva de nincs , a gyíkot nem bírja megfogni,de egy egeret már egyszer elkapott ,de azonnal rászóltunk ,hogy tedd le és letette..

a tacsi vadász kutya szóval szerintem nem lesz próbléma

de ha egy halott tettemet kezdesz el húzni vagy vmi azzal majd be indított a vadász ösztönét,de tényleg ne fogja meg a szájával nehogy baja legyen a halott egértől..

2012. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekünk volt egy tacsink

kb 1,5 éves kora után sorra fogdosta a patkányokat..

benne van a vérében,de csak felnőtten kezd vadászni rájuk és csak megfogja utána dobálgatja,játszik vele,mert az ő zsákmánya,de nem eszi meg :)

2012. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsit még várj vele. Vegyél egy egér élve fogót. Fogsz egyet beteszed egy kis ketrecbe, ládába, ahol látja a kutya, aztán ha fogja, akkor megdicséred. Később rá is engedheted. Először lehet, hogy csak játszani fog vele, aztán ráérez, arra számíts, hogy egy két egér el fog menekülni, szóval olyan helyen csináld, ahol nem baj, hogyha elfut az egér, hidd el ez nem mindenkinek egyértelmű, ismerek olyat, aki a ház előterében csinálta. A patkánnyal meg pláne várj még, mert egy gyengébb kutyát elég jól el tud tántorítani egy patkány harapás, ilyen idős korban még egy jó kutyát is.
2012. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én tacsim 3 évesen került hozzám teljesen neveletlenül. Az első éjszakán egy hatalmas patkányt fogott (sajnos volt honnan...). Ha a vérében van, akkor meg fogja fogni tanítás nélkül is.
2012. júl. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

akkor várok még vele

remélem idővel magától rákap a dologra

2012. júl. 8. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem 1 patkány miatt pusztult el a macskám. :( még jó h a kutyus nem evett bele. szval ezzel óvatosan.
2012. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy megegye, azt nem szabad neki engedni.
2012. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!