Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog mennyi költségbe...

Német dog mennyi költségbe van egy éven?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

szeretnék venni egy kutyát (nagytestűt) olyan tulajdonságút szeretnék,amely:

-házörző

-lehet vele sportolni és elég nagy mozgásigényű,de ha pihi van akkor ne pörögjön

-intelligens,hűséges és okos lenne

-nem fázna kint télen

Én német dogra,német juhászra,óriás schnauzer főleg ezekre gondoltam

Magasan a legnagyobb költségben a német dogom lenne ,körülbelül mennyit kellene ráköltenem egy éven?

Na számolgassunk csak:

orvos jó esetben 20-30.000 Ft körül van

etetése,ez nagyon drága: havonta olyan 20-25.000 Ft lehet prémium tápból ,nem?na akkor az egy éven 300.000 Ft

kutya vételára: egy olyan 120.000 Ft

játékok,felszerelés (hám,póráz,nyakörv,klicker,stb) 20.000 Ft min

kutyasuli hát olyan 50.000 Ft egy éven

akkor összesen:520.000 Ft csak az első éven kb?

Ennyiből kijön majdnem 2 óriás snaci vagy német juhász nem?

vagy egy óriás snaci meg egy németjuci?


2012. júl. 7. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy németjuhász vagy óriás snaci jobb örző-védő ösztönökkel rendelkezik, de ott is válogatni kellene az egyedek között. Egy nagytestű kutya simán megeszik egy zsák tápot havonta, táp zacskó súlyától függően. Ha anyagi oldalról akarod megközelíteni, akkor egy felnőtt menhelyi kutya olcsóbb.

- Nem kell 120 ezret érte ott hagynod

- Kiforrott a személyisége, tehát nem zsákbamacska, hogy házőrzésre alkalmas-e. Kölyökkutyánál ez nem látható előre. Ha nincs nem tudod belenevelni.

- Anyagilag tervezhető az etetése (ugye növésben lévő kutya étvágya folyamatosan nő felnőtt koráig)

- Nem válogatós! Az olcsóbb tápokat is megeszi

- A felszereléseket egyszer kell megvenni, nem minden életszakaszban újra és újra

2012. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Majd elfelejtettem, hogy egy felnőtt kutya számára évente kötelezőkör a veszettségi+komibnált. A év hátralévő részén jobb esetben az orvost sem látja. Míg kölyök kutya az oltási programot csinálja végig sok tízezer forintot ott hagyva az állatorvosnál.
2012. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az első évben sokat kell költeni egy kutyára

de utána már nem lesz 520 ezer ft

meg nem kell mindenből a legdrágábbat venned..


de ha drága neked akkor inkább ne dogot vegyél , a német juhász vagy a snaci jobb lenne ,sokkal jobban védik a házat és az étkeztetésük is olcsóbb

2012. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!