Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb házi koszt vagy...

Melyik a jobb házi koszt vagy konzerv és táp?

Figyelt kérdés

Én házi kosztot adok a kutyámnak , de sokan mondják hogy az nem a legjobb és adjak neki inkább tápot és konzervet .

Nektek mi a véleményetek erről ? Valamint régen be akarták hozni hogy az állatoknak ne lehessen adni házi kosztot , ebből lett valami ?


2012. júl. 7. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

attól függ mit takar a házikoszt... ha moslék akkor egyértelműen a táp a jobb de ha összeállítod a kutya igénye szerint a napi adagját akkor az jobb mint a táp


Az emberi ételekkel két nagy gond van vagy inkább három... sok fűszer, sok só és magasabb növényi tartalom illetve zsír tartalom (főleg növényi zsír pl olaj ) A kutyának egy héten kb 1 kiskanálnyi só szükséglete van, fűszerek nem kellenek neki és ilyen fokú növényi olaj mennyiség ill szénhidrát mennyiség is felesleges

2012. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, azt adsz neki amit akarsz.
2012. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem mindegy mit takar a házikoszt és mit takar a táp és konzerv?
2012. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Házi kosz alatt azt értem amit mi szoktunk enni nem pedig sok kaja összekeverve tehát moslékot . A kutyámnak általában sült húst , főtt csontot , rizst , krumplit ( sült krumpli kivételével ). Általában ilyeneket vagy ehez hasonlókat szoktam adni neki . Tápok meg a konzervek alatt azt értem amiket a boltban lehet kapni .
2012. júl. 7. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

a krumpli felesleges emészthetetlen táplálék, a rizs jó, a sült hús az olaj miatt nem jó plusz fűszerek és só, a csont keményedik és főzés hatására emészthetetlenné válik... több zöldséget kellene kapnia (lehetőleg nyersen turmixolva) ehhez mehet a rizs illetve hús ami mondjuk simán vízben van főzve vagy akár nyersen


Az a gond, hogy amiket felsorolsz szinte mind emészthetetlen felesleges kalóriás élelmiszerek vitamin és ásványi anyag tartalom nélkül... ennél jobb a táp ( már ha normális minőségű tápról beszélünk és nem Pedigree és társairól)

de ha csak kicsit figyelsz jobban a helyes etetésre ( egy nap a kutya súlyának 2% ennek 70% a hús, 30% zöldségek, egy kis rizs, heti csak 1x egy kiskanál só, néha tojás, belsőségek, túró, kefírt és hasonlók ennek nagy irodalma van) akkor simán jobb lehet mint a táp... én nemszeretem a tápokat még a hiper prémiumokat se de amit te adsz az is nagyon egészségtelen és hosszútávon nem tesz jót a kutyának a kutya ragadozó és nem mindenevő mint az ember amit mi eszünk még nekünk is egészségtelen nemhogy nekik

2012. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk szoktak kapni amit mi is eszünk, meg van előttük táp is :DD
2012. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy vesebeteg kutyám, aki válogat is. Gyógytápot kap (ha nem eszi meg, sótlan húslevessel locsolom meg), ill. főzök neki külön (rizs, nagyon kevés sótlan főtt hús, főtt répa).


Sima házi kosztot max úgy adj, hogy felhigítod egy kicsit a leveseket, főzöl neki is egy adag rizst só NÉLKÜL, stb, diétásan etesd és akkor nem lesz baj :)

2012. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!