Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmondanátok, hogy mivel jobb...

Elmondanátok, hogy mivel jobb egy Prémium táp mint a házi koszt?

Figyelt kérdés
10hónapos labradorom van. Először Happy Dog-al ettettem a kutyát, aztán ment a kutya hasa az állatorvossal beszéltem ő ajánlotta a Hill's-t ette azt egy ideig és attól is ment a hasa! majd ismerősök ajánlották a Purina Dog Chow-t az teljes mértékbe bevált a kutyának! mivel tudom, h egy közép kategóriás táp ezért adok hozzá neki zöldkagyló kivonatot amire azt mondta az állatorvos h az így teljesen jó! de anya annyira megvan azzal áldva h a táp nemjó a kutyának meg ilyenek! mondjatok már pár okot, amivel meggyőzhetném, hogy sokkal jobb a táp mint a házi koszt és maradék!
2012. jún. 11. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:

házi kosztot=maradékot soha nem szabad kutyának adni étkezésnek! Nekik a fűszerek,gomba,hagyma,fokhagyma,káposzta ,chilli,paprika,só mérgező!

Ez egy elég jó indok hogy ne menjen tönkre az emésztése szegény kutyának:)

Akkor jó ha valaki főz a kutyának,ha minden vitamint,fehérjét,nyomelemet meg tud neki adni,de ez a tápba mind megvan úgyhogy egy jó kényelmi szempont:)

2012. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kutyatápban minden tápanyagból a megfelelő összetétel van nekik míg a házi kosztnál ezt nagyon nehéz megoldani.
2012. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Először azt áruld el, hogy mit jelent a "házi koszt"!
2012. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha az a házikoszt a kutya igényeinek megfelelően van összeállítva jó alapanyagokból, és nincs kifőzve minden tápanyag, akkor az is ugyanolyan jó, mint bármelyik táp. Maradékon viszont nem jó tartani a kutyát, sem ilyen "szerintem így lesz jó" receptek alapján.

Az a hasmenés amúgy nem a hirtelen váltástól volt? Fokozatosan, keverve adtad a kutyának az új tápot, vagy rögtön ahogy elfogyott az egyik, másnap eléraktad a másikat? Amúgy a középkategóriás tápokkal semmi baj nincs, szerintem nyugodtan etesd azzal a kutyádat, ha csak az jön be neki.

2012. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kb. 8-9 nap alatt váltottunk tápot fokozatosan az állatorvos tanácsára! :D amúgy házi koszt szerintem anyu szerint azt jelenti h farhát, csirkenyak, a mi maradékunk máj, szív meg ilysmi :D de nem akarja megérteni h ez csak jó:D mondjuk tök mind1 h mit hisz mert csak tápot fog enni :D
2012. jún. 11. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretek "házi kosztot" adni. A tápban azért van tartósítószer bőven és, lehet hogy maradi vagyok, de közel sem olyan természetes, mintha rizst, tésztát, húst, tojást, túrót, zöldséget és almát vagy egyéb gyümölcsöt kap a kutya. Jobb az étvágya is ha ezt kapja és szebb a bundája is, ő is élet telibbnek, egészségesebbnek néz ki, mint mikor csak szárazat kapott. Persze ha sietek és nincs időm főzni, akkor tápot adok, de hiába premium, mégsem olyan jó, mint a házi kaja. A táptól mindig megy a hasa, a házitól valahogy soha. Az pedig még egy hátránya ennek, hogy számtalan tápot tesztelnek kutyákon.

És igaz, amit az egyik válaszoló írt, fűszeres kaját nem szabad kapnia a kutyának.

2012. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyósomat az győzte meg a váltásról, hogy az ő kutyája kinézte az enyém szájából a tápot, pedig az övében meg ott figyelt a jó kis házikoszt, amit ráadásul elég változatosan kap többféle húsból. Azóta az amúgy baromi lassan evő és mindig maradékot hagyó kutya kétpofára zabál, pedig csak középkategóriás tápot kap egy icipici konzervvel.
2012. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A házi koszt a legjobb: veszel csirkefejet, csirkelábat, csirkefarhátat és pulykanyakat, megfőzöd, esetleg keverheted táppal.

Viszont maradékot nem szabad a kutyának adni, mert az eberek igényei mások a kutyáénál, nem eheti azt, amit mi!

2012. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, anyós is ezt mondogatta, hogy milyen jól eléldegélt a tacskója csirkefarháton meg maradékon, nagyon öreg volt, tíz évig élt. Aztán felvilágosítottam, hogy a tacskók 10-12 évesen még fittnek és középkorúnak szoktak tűnni, a 10 év náluk korai halál. Ennyit az agyatlan táplálásról.
2012. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó kis szteroidos felfújt csirke fűszerezve egy adag antibiotikummal, permetezett, vegyszeres zöldség... Semmivel sem különb, mint a táp. Ugyan abból van mind. Ma már nem találsz tiszta, természetes alapanyagot!
2012. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!