Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyát nagyon rossz...

Ha egy kutyát nagyon rossz élmény ér, idővel csökkenhet magától a félelme?

Figyelt kérdés
Egy autó majdnem elütötte, illetve elé szaladt, és az autó fellökte, de nem ment át rajta. Azóta nagyon tart az autóktól, pl. ha járda szélén leültetem és épp ott kanyarodik egy autó, akkor elkezd ülésből hátrálni, szóval látszik, hogy fél. Ez később enyhülni fog? Vagy milyen ötletetek van ezzel kapcsolatban?
2012. júl. 9. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor nagyon fontos, hogy ne nyugtatgasd, ne simogasd, ne sajnálkozz rajta, mert akkor megerősíted a félelmét. Te ne vedd észre az autót, ne állj meg, nem kell leültetned, sétálj tovább, mintha mi sem történt volna, akkor ő is látni fogja, hogy nem kell vele törődni. Én azt csinálnám, hogy sokat sétálnék vele forgalmas utak mellett, had szokja. Egy idő után ha ezeket betartod meg fogja szokni az autókat.
2012. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, arra figyeltem, hogy ne nyugtatgassam, de a a baleset előtt is ugyanúgy le kellett üljön a járda szélén, így kb ugyanazt csinálom, mint előtte. Eddig ezt tettem, sőt ha pl simán elment egy autó mellettünk és nem hátrált, akkor dícsértem. Ha hátrált, akkor próbáltam arra nem reagálni. Akkor ezekszerint jól csináltam. Köszi
2012. júl. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!