Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van úgy, hogy egy nőnek...

Van úgy, hogy egy nőnek annyira nehéz, rossz élmény legyen az első szülése, hogy emiatt ne vállalkozzon több gyerekre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 01:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
Általában el szokták felejteni egy idő után a fájdalmakat, stb.
2012. júl. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos van ilyen. Képzeld mikor vki egy hétig vajúdik... Vagy balul sül el vmi. Egyik ismerosünknek elszakadtak a mehszalagjai. Nem elég az egyik gondnak, fajdalomnak vége erre mégis műtét...
2012. júl. 1. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
pl anyam ezert nem szult meg egy gyereket. a terhessege is nagyon rossz volt, a szules meg egyenesen borzaszto
2012. júl. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a szülés után én is azt mondtam ,hogy soha többé, aztán valahogy az idő megszépítette az emlékeket...

de, hogy a kérdésedre válaszoljak, biztos van olyan eset, ahol az anya azt mondja , hogy valóban soha

2012. júl. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
van ilyen ismerősöm, igen.
2012. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Maga a szülés, ha nehéz is kemény is, a baba öröme miatt el fog idővel halványulni.

Viszont ha komplikációk voltak , elhiszem h vkiben ez olyan mély nyomot hagy, h egyszerűen fél a következőtől.

2012. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm, akinek eltört a medencecsontja, évekig azt mondta, soha többé, aztán azóta van még neki három. :) Viszont sajnos olyat is ismerek, akinek tényleg olyan szörnyű volt, hogy ezért nem vállalt többet, ami önmagában nem is tragédia, de a lánya ezt hallgatja kicsi kora óta, most már harminchoz közeledő, férjes asszony, és az anyukája élménybeszámolói miatt nem mert még gyereket vállalni. Pedig az eset a nyolcvanas években történt Erdélyben, azóta már azért nem olyanok a körülmények.
2012. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gabszem ***** válasza:
nekem nagyon nehéz szülésem volt, és utána még hetekig nagy fájdalmaim voltak. ettől függetlenül akarok még gyereket... egyszer már túléltem :)
2012. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akadhatnak olyan negatív élmények (pl. veszélyeztetett terhesség, genetikai betegségek (vagy autoimmun) vagy olyan szülés, ahol a baba élete is veszélybe kerül, ami után az ember azt mondhatja: ezt nem akarom még egyszer végigcsinálni.


Nekem két gyerekem van, az első minden szempontból könnyű volt, problémamentes babavárással, könnyű, igazi katarzis-élmény szüléssel. Aztán a második másképpen alakult. Már az elején éreztem, nem szabad sokat mozognom, mert egyből feszült a pocakom. Nem voltam hivatalosan veszélyeztetett terhes, de mégis sokat voltam rosszul. A babám végül a 38. héten bújt ki, maga a szülés itt is könnyű volt, de botrányosan kicsi volt a súlya. Rengeteget aggódtam érte, és bár igazi baj nem volt vele, csak sovány volt, mégis rossz volt, féltettem nagyon. Azóta behozta ugyan, és teljesen egészséges, 4.5 kilós kéthónapos, de azóta azt mondom, nem szülök többet. Van két egészséges gyerekem, akikért hálát adhatok, túl vagyok a 30-on, elég ez így. Képzelem, mit élhet át az, akinél ennél is komolyabb probléma merül fel a szülés során, és pl. újra kell éleszteni a kicsit... Brrrr! Nekem ez inkább lehet visszatartó erő, mint a nehéz szülés.

2012. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem az egyik rokonom ezért nem vállalt több gyereket, mert a lányával borzasztóan megszenvedett.
2012. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!