Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos mennyiért szedi...

Az állatorvos mennyiért szedi ki a kutyám lábából a toklászt? (palota pincsi)

Figyelt kérdés

Elszökött és úgy találtam meg, hogy teli volt toklásszal. Fürdetés után vettem észre, hogy nem enged oda nyúlni a combjához, meg is kapott. Addig észre sem vettem a nagy szőrétől. Amit tudtam kiszedtem, de vannak neki a combján nagy váladékozó púpok szerintem benne lehetnek. Vettem rá seb-sprayt, de attól nem fog kijönni...Szegény vagyok, és nincsen senkim se, munkahelyemet elvesztettem, de szeretném elvinni orvoshoz, de ahhoz spórolnom kell rá. Mennyibe kerül kiszedetni? Elég csúnya.


Kérem akinek van tapasztalata írjon!

Nagyon aggódok.


2012. júl. 10. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Elszökött??

Megharapott a saját kutyád????

Szép nevelési eredmény....

2012. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

leviszed, megkérdezed. Elmondod neki is, hogy jelenleg nem vagy olyan anyagi helyzetben, hogy sok pénzt ki tudj fizetni, ha megoldható, akkor biztosítson részletfizetést.


Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy az nem pénz kérdése, hogy a kutyád ne szökjön meg. Mi van, ha elgázolják, vagy elviszi a sintér...?

2012. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én elvittem az enyémet, gennyes volt a lába a toklász körül. Nem csinált vele semmit, a következőt javasolta: egy befőttes üvegben oldjak fel 2-3 hyperol tablettát és naponta többször áztassam benne a lábát. A gennyesedés elmúlt és a gennyel a toklászok is szépen kijöttek.

Akkor én megkérdeztem az orvostól azt is, mit csináljak, ha olyan helyen fúródik bele, amit nem tudok belenyomni a befőttes üvegbe. Erre azt tanácsolta, kb. 2 deci vízben oldjak fel 2 tablettát, mártsak bele gézbe csomagolt vattát, nyomja ki belőle egy kicsit a vizet és azt nyomja rá úgy, hogy a maradék folyadék rácsöpögjön a toklászos részre. Ez utóbbit nem kellett kipróbálni, de neked is ezek a megoldások valamelyikét javaslom. Gyógyulást a kutyusodnak.

2012. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már régóta benne van és ráadásul több is, amik begyulladtak, akkor azt már csak műtéttel lehet kiszedni. Altatás, vágás, seb tisztítás, varrás (igazából csak össze kell húzni a sebet, nem komoly beavatkozás). Attól függ hány helyen kell felvágni. Egy olcsóbb állatorvosnál is a tizen-ezres kategória. Mindenképp vidd el, nézesd meg, azért talán nem kér pénzt. Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy inkább várjátok meg, amíg magától kiveti a szervezete. Addig meg nem seb spray-t kell rá fújni, hanem betadinnal fertőtleníteni rendszeresen. Aztán egyszer csak kifakad és ki lehet nyomni belőle a gennyel együtt a toklászt is, mint egy nagy pattanást. Szóval mindenképp állatorvos, elmondod, hogy nincs pénzed és megkérdezed, hogy milyen lehetőségeid vannak.
2012. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat!

Minél elöbb elviszem.



Az elsőnek és a másodiknak írnám: Kérdezzetek mielött elkezdtek bunkózni, mert egyszer emberetekre fogtok találni! Megjegyzem : Akié volt a kutyus meghalt, nem én neveltem és nem harapott meg csak odakapott! Én vettem magamhoz, elmentem boltba, mire hazaértem megszökött. Kiásta a kerítés alját. Hozzá fűzöm két temetésen vagyok túl így igen rossz anyagi helyzetbe vagyok, nem azért mert alkoholista vagyok, vagy ilyesmi, úgy hogy ha nem tudsz valamit ne ítélkezz hanem kérdezz!!!!! Kidolgoztam a belemet is már azért, hogy ne haljak éhen, mert csak adósságokat hagytak rám, de elviszem orvoshoz ha belehalok is!!!

2012. júl. 10. 10:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a Betadint és a tablettát is, már megyek veszek és csinálom. Rendesek vagytok.
2012. júl. 10. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem akár részlet fizetés is megoldható,nekünk már régebben a kutyánk lábát kellett műteni(NEM toklász miatt) 30 ezer ft volt,mondtuk,hogy nem tudjuk egyszerre kifizetni,mert nem állunk úgy,azt mondta semmi gond, úgy hozzuk ahogy tudjuk, így havonta 10 ezer ft-ot bevittük és nem szólt le ,hogy 3 hónapig fizettük :) de rendes volt ,mert átkötözésért és fertőtlenítésért sem kért pénzt,mert úgy tudom vmennyit azért is szoktak :)


szóval ha nem gyógyulna meg a kutyád akkor vidd el az orvoshoz és mond el ,hogy nem állsz úgy,nem fognak rossz indulattal rád nézni,mivel tudják neked a kutyád a fontos és hogy rosszul állsz még is próbálsz rajta segíteni!!


jobbulást a blökinek!! :)

2012. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem tudtad megoldani az állatorvost kérlek jelentkezz és segítek megoldást találni: killahbee24@gmail.com
2012. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak rémisztgetni, de a toklásznak van egy olyan remek tulajdonsága hogy vándorolhat. A szomszéd berni pásztorának a lábába fúródott, és a mellkasából vágták ki...
2012. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A tabletta és a Betadin hat! Már ki is fakadtak, toklászokkal együtt. Szépen gyógyul. Nagyon boldog vagyok. :) Kezelem tovább és fertőtlenítem állandóan, remélem nagyon hamar még jobban lesz. Már játszani is van kedve, de azért elviszem megnézetni biztos ami biztos. :)


Tényleg nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kiskutyus nevében is!

2012. júl. 13. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!