Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal hogy ne piszkálja a sebet a lábán?

Figyelt kérdés
Már egész szép volt, mindenhol heges volt, erre ma reggelre az egész piros és vérzik. Agyon vágom! (persze ez nagyon idézőjelbe írva, mert imádom, ő a mindenem) Régebben azt hallottam hogy a kutyák nyalogatják a sebeiket és attól előbb elmúlik. De ez szétszedi!! Amúgy kb. 6 cm hosszú, 3-4 cm széles horzsolt seb. Nagytestű kutyán, úgyhogy nem olyan vészes. Ezüst kolloid oldattal szoktam "permetezni", de az íztelen, lehet valami keserű kéne rá.

2012. júl. 10. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kaptatok tölcsért?? Ha nem akkor kérjél dokitól,nem szabad piszkálnia!!

Tudod ilyenre gondolok:


[link]


lehet utálni fogja,enyém is utálta ivartalanítás után,de muszáj!

2012. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltunk állatorvosnál. Tudom hogy itt mindenki mindennel azonnal állatorvoshoz rohan. De én sem futok a sürgősségire azért mert krumplipucolás közben elvágom az ujjam. Mondom nem olyan súlyos, a kutya csinál belőle súlyosat, ha minden nap szétszedi 5ször. Ezt akarom megakadályozni. A gallér a legvégső megoldás lenne, nem akarom kínozni.
2012. júl. 10. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi történt a lábával egyébként?
2012. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gallér nem kínzás. Az a kínzás, ha hagyod, hogy szétnyalja a lábát és kap szép, formás fertőzést. Nagyon hamar megszokják a gallér viselését. A kutya igen alkalmazkodó képességű.Betadin, vagy kék kenőcs a megoldás a gallérral közösen.
2012. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biciklis baleset. Elrántotta páromat biciklivel, mert meglátott egy állatot. Elengedni nem akarta a pórázt, mert akkor lehet nem látjuk többet a kutyát. Nem megyünk a városban betonúton mert az rossz az izületeinek, ha földesúton megyünk ott vannak a vadak. Nem tudom mi lenne a megoldás. Amúgy a kutya akkor meg se nyikkant, csak otthon vettük észre a sebet.
2012. júl. 10. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:

A gallér valóban jó, és nem kínzás.

A seb pedig hamarabb begyógyul, ha nem tudja piszkálni.

Ha az én hisztis törpe uszkárom kibírta, akkor szerintem más kutya is. :D

2012. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A megoldás az lenne, ha kellően behívható kutyád lenne. Akkor le lehetne állítani a kitörésről.
2012. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy agárról beszélünk, ha elindul egy nyúl után az Isten nem hívja vissza. Ezért nem lett elengedve a póráz. Amúgy ma megkapja a gallérját. :)
2012. júl. 11. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!