Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 bajom a kutyámmal...

Van 1 bajom a kutyámmal segitetek?

Figyelt kérdés
nagyon hülye, és folyton ugat, a nagy kutyáknak neki támad kis bolognese segitsééééééég
2012. júl. 2. 23:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk neveld meeeeeg :) szólj rá, tiltsd le. ennyi :) ha meg nem tudod akkor keress rá hogy hogyan lehetsz falkavezér :)
2012. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kérlek szépen az anyámat az istennek tartja, mondjuk megpuszilom öt vagy megölelem egyböl megharap. tudod néztem discovery chanelen ezt a kutyás fazont, és azt csináltam, amit mondott, SEMMI bazz olyan hülye. amikor megvetük kicsi volt játszottam vele aranyos minden odajöt stb de nagykorára meghülyült, és ez nem az én hibám
2012. júl. 3. 00:05
 3/15 anonim ***** válasza:
anyudnak szót fogad? de a leírásaid alapján szerintem nem. Anyud is csak egy falka tag és a kutyusod uralkodik felette és védelmezi tőled. Nah mármost te lehetsz a rangsor legalján ezt sürgősen meg kell változtatnotok amit az előbb linkeltem pontról pontra követni. Mert ez már nagyon súlyos dolog és ahogy írtam keresetek fel egy kiképzőt.
2012. júl. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

amikor a kutya családon belül megharap valakit, az vízválasztó szerintem. ha ezt eddig otthon nem tudtátok kezelni, egyedül ezentúl se tudjátok. keressetek fel egy kiképzőt és járjatok el vele foglalkozásokra.


az a nagy csapda ezeknél a kistestű kutyáknál, h a gazdik gyakran kb a macskákhoz hasonlóan babusgatják, dédelgetik őket, úgy bánnak velük, mint valami plüss állatkával. de egy 2 kg-os kutyának uaz az ösztönkészlete, mint egy 40 kg-osnak és ebből adódóan lehet uolyan domináns is. a gazdik viszont hajlamosabbak elsiklani a részletek felett, mivel egy kistermetűnél eleinte (!) kevésbé "probléma" a nevelés hiánya. pl ha egy labrador felugrál a gazdi nyakáig, már az elején tesznek ellene, mert baromi kellemetlen. de ha egy öleb teszi, hát egye fene, nem tesz kár vele senkiben. holott ő is ugyanúgy dekódolja ezeket az üzeneteket, mint egy megtermett eb. nevezetesen azt, h a gazdinak nincs tekintélye, ő meg bármit megengedhet magának, úgysem lesz következménye.

2012. júl. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutya a hülye, hanem a gazdi nem ért hozzá és elrontotta. Irány a kutyaiskola, és mellette napi rendszerességgel járjatok kutyás társaságba és tanítgassátok őt!
2012. júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem az anyámat télleg az istennek kezeli, anyám modahivja odamegy, én s apám hivjuk, nem jön, anyám ha megveri nem szól semmit, én ha megverem visszamorog és megharap
2012. júl. 3. 08:05
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Nah, ez egy konkrét példája annak, amikor anyuci, apuci megveszi a kis szőrgombócot, hogy majd az milyen édes lesz. Aztán az, hogy a nevelés esetleg nem abból áll, hogy elverjük a kutyát, és nem is abból, hogy adok neki két puszit, mert annyira édes, utána meg elfajul a dolog, és támad a kutya, akkor meg "hát az nem a mi hibánk, a kutya meghibbant".


Felvilágosítalak: de igen is a ti hibátok az, hogy a kutya ilyen. A szemében nem vagytok többek, csak az Ő FALKÁJÁNAK a tagjai, akik engedetlenek, és korrigálni kell őket. Ekkor harap, morog, ugat, hogy TI FELFOGJÁTOK, hogy nem jó amit csináltok. A kutya stresszel, mert a "feladatát" nem tudja jól ellátni, és a falka épsége veszélyben forog, ettől ideges, idegbeteg lesz.

Hogy Cesar Millan nem tud semmit? Még jó hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter.


Szóval, összefoglalva:

neked nem egy bajod van a kutyáddal, hanem összeségében szerencsétlen kutyádnak van szar élete melletetek. Amíg nem fogadod el, hogy igenis a ti hibátok, és ti tehettek róla, addig ez nem fog jó irányba változni. Csak még idiótább, idegbetegebb lesz, amíg ténylegesen meg nem harap, aztán majd vihetitek altatásra, kidobjátok az utcára, vagy beadjátok sintértelepre. Ez a jövő, ha nem tesztek semmit.


Nyers voltam? Lehet. Felbosszantják az agyam az ilyen felelőtlen emberek. (és itt leginkább a szüleidről beszélek)

2012. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
na jó b+ idefigyelj mi jól neveltük, amikor rossz volt megmutattu mit csinált, és leszidtuk, megütöttük, amikor aztmondtam, hogy ülj le le ült, megsimogattam, de amikor felnőtt, 1-2 éves lett MEGHÜLYÜLT, és nem tudtunk mit csinálni, nekitámadt a kutyáknak, ugatott ha hazajöttünk örömében, az anyámat istenként tiszteli, és szerintem őt akarja védeni a kutyáktól, nem tudunk mit csinálni, felfogtad igy már?...
2012. júl. 3. 10:50
 9/15 A kérdező kommentje:

majd vihetitek altatásra, kidobjátok az utcára, vagy beadjátok sintértelepre. Ez a jövő, ha nem tesztek semmit.



ilyet nem fogunk csinálni, már ugy pofánharapott, hogy majdnem letépett az arcombol 1 darabot, megvertük, azon a napon félt tölünk, másnap megint meghülyült, mégse vittük sintértelepre stb szeretjük a kutyánkat

2012. júl. 3. 10:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Nézd, amíg azt hajtogatod, hogy ti jól nevelitek és a kutya meghibbant, addig nem lesz változás. Változást akkor fogsz tudni elérni, ha elfogadod, hogy ti vagytok a hibásak és a kutya megfelelően működik, teljesen normális módon reagál a ti viselkedésetekre. Ha ez megvan, akkor lehet elkezdeni dolgozni az ügyön, ami egy hosszú és fáradtságos munka lesz. Addig nincs miről beszélni.
2012. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!