Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves kistestu keverék kutyám,aki agressziv a tobbi kutyaval.Egyetlen egy kutya van,akivel egyezik.Ugyanugy nem birja a himeket sem,mint a nostenyeket:(

Mikor kaptam a kutyat en 3 eves voltam,a szuleim nem neveltek megfeleloen.

Nekem nagyon rosszul esik,hogy masok oda akarnak engedni a kutyajukat az enyemhez,de o morog rajuk.

Ma is egy nemet juhasz(him) akart vele jatszani,de o elhuzodott es morgott.


Mit tudnek tenni,hogy baratsagosabb legyen az idegen kutyakkal akik jatszani akarnak vele?



2012. júl. 5. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

hívj házhoz egy trénert,egyedül szerintem nem fog menni szocializáció hiányában ennyi idős kutyánál.

Első alkalom,a felmérés ingyenes

2012. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,hogy en 13 eves vagyok,a szuleim ahogy monndtam,nem nevelik.

Es amugy is,en Romaniaban elek,nalunk nincs ilyesmi,sot kutyaiskola sincs.

2012. júl. 5. 20:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
most olvastam utána googleba,valami Florin nevű kutyatréner a legjobb romániában,keress utánna.
2012. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A kutyatrener az nem megoldas,a szuleim nem engedik,hallani sem akarnak errol,foleg hogy keverek,oreg kutya.
2012. júl. 6. 16:54
 5/16 Bagi Doroti válasza:
0%
ilyenkor már mindegy tul öreg
2012. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem mindegy!

Egy kutya sosem tul oreg,ahoz hogy tanuljon!!

Es engem zavar,hogy ilyen.Szeretnem hogy baratkozzon masokkal,szeressen kutyak tarsasagaban lenni.

2012. júl. 9. 09:39
 7/16 A kérdező kommentje:

Kerlek segitsetek,hogy szokja meg a kutyak tarsasagat!

Mostanaban tobb kutya van abban a parkban,ahova szoktam vinni,tegnap ott mentek el a kutyakkal,mind a 4 oda akart menni hozza,de o morgott...

Nekem nagyon rosszul esik,hogy o nem jatszhat a tobbi kutyaval.

2012. júl. 11. 20:09
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

volt az a tyúk a Spektrumon, az a kutyás csaj, akinek egész jó módszerei voltak.


nekem ez a Cézár Milános nem jött be, szerintem néhány módszerét csak ő maga tudja használni, ezért van kiírva, hogy hívjuk őt. (jöjjön a ZS)

2012. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is ha a kutyád morog a többi kutyára az azt jelenti hogy nem tekint falkavezérnek,hanem magát gondolja annak.Ez azt is jelenti hogy úgy érzi hogy te nem tudod magadat megvédeni ezért morog az idegen kutyákra.Ha ilyet csinálna vagyis morog fogd meg a kutyádat és nyomd le a földre.Lehet hogy ez túl agresszív dolognak tűnik de nem szabad hagynod hogy a kutyád a fejedre nőjön.Esetleg te is morogjál rá.A szüleiddel meg próbáljál beszélni! Nekem már két kutyám is volt van szóval nekem ez már profin megy és igenis lehet nevelni az ennyi idős kutyákat!Én a kutyusomat aki 8 hónapos most is néha meghúzogatom a bundáját ha rám mer morogni vagy valakire.Ezt én nem engedem meg neki!
2012. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ELőször is:

10 évesen (és később sem) soha ne mondd, hogy már késő!!! soha nem késő!!!!!!!!!!!! aki ezt mondja, nem ért a kutyákhoz.

Ha agressziv, azt nem szabad hagyni! Ha pórázon van, rántsd vissza, ne akaratoskodjon, szólj rá erőteljes hangon.

Ez lehet hogy nagyon hosszú idő lesz mire megtanulja!

És még sok mást kéne vele csinálnod, hogy ez az egy dolog megoldódjon, de ha körülnézel, azt fogod látni, más dolgokban is akaratoskodik! Pl kaját tedd le elé, és várnia kell mig engeded,hogy egyen belőle. Ha ajtón mentek ki, te mész ki előbb, ő várjon mig szólsz neki.

MINDENBEN azt kell látnia, hogy te vagy a főnök és nem ő dirigál!!!

Bármit csináltok, mindig úgy legyen ahogy te akarod. MIvel kistestű, igy nem lesz talán annyira nehéz.

És ha meg tudod tenni, bár ha vicsorog és veszélyesnek érzed őt, vagy félsz hogy megharap, akkor ne tedd, de ha meg tudod tenni, nyakbundánál döngöld a földre, nyomd le, szólj rá, szidd le mikor másokra acsarkodik. De vigyázz ne haraphasson meg! Nem szabad hagynod, hogy az legyen amit ő akar!!! pl ha játszol vele, te kezdd el a játékot, és te fejezd be. Ne játsz vele ha ő kezdeményezi és mindig akkor fejezd be amikor ő még játszana! egy idő után látni fogja hogy nem ő a főnök, hanem te , és szót kell fogadnia.

És ami fontos: ha pl sétáltatod, és ráacsarkodik kutyákra, nem az a megoldás hogy nem viszed arra többet, hanem igenis vinni kell és igenis tanulja meg a helyes viselkedést!!!!

ezek az első lépések!!! ez sokáig fog tartani mert neked is az első ilyen eset de ha ügyes és kitartó vagy, akkor sikerülni fog.

És nyugi, 10 évesen sem késő, én járok kutyaiskolába ahol van egy 11 éves kutya, akinek a gazdája most kapcsolt, hogy nevelnie kéne..............és nevelődik is szépen! Ha kell segitség irjál ide............

Arra készülj, ezt az agressziót a másik kutyákkal, igenis meg lehet szeliditeni de nemcsak arra kell koncentrálnod amikor kutyákkal van, hanem minden esetben figyelj oda, hogy ne ő legyen az úr!!!!!!!!!!!! ajtón előbb te mész ki, te jössz be, kaja előtt ültesd egy darabig, csinálj úgy mintha ennél belőle aztán kis idő után jöhet ő. És ha nem türelmes kapd el a grabancát, rázd meg, emeld fel a földről persze óvatosan, de add tudtára, hogy te vagy a főnök és nem ő. Ha kutyákkal van, pórázon fogd és rántsd vissza, szólj rá ha haszontalankodik. Meg fogja tanulni de sokat kell foglalkoznod vele. Sok sikert! és dicséretes hogy igy állsz hozzá ilyen fiatalon!

2012. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!