Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszabadítani a szenvedéseitől?

Megszabadítani a szenvedéseitől?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy kutyánk (anyósoméké) és szegény nagyon rosszul néz ki. Eléggé dög szagú már, valamilyen fül betegsége van neki, de anyósomék nem foglalkoztak vele. Most a 2 füléből folyik a vízszerű szerintem genny és ha 100 légy nincs a fején akkor egy sem. Nagyon meglepték és eléggé szenved. El akartam altatni. Adtam neki 4 levél 0,25-ős xanaxot, de csak aludt tőle. Most is elég kába. Persze én hülye csak utána néztem meg, hogy attól csak úgy lehet meghalni, ha sok alkohollal veszünk be sokat. Nem tudok humánus módszert. Mármint, hogy ne szenvedjen. Puskát szeretnék szerezni, egy lövés a szeme közé és az gyors lenne. De az valószínűtlen, hogy bárkinek lenne. Állatorvoshoz nem tudom elvinni, mert 1 nincs rá pénzem, hogy eloltsák, 2 anyósomék nem vitték már 2 éve oltásra sem és azt hazudták az állatorvosnak, hogy már elpusztult. Valami ötlete lenne valakinek, hogy mi az amitől nem szenvedne. Kíméljetek meg a "próbáld ki magadon a ciánt és akkor majd tudni fogod" stb...



2012. júl. 11. 03:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

04:48 vagyok


Múltkor nem írtam, hogy az alprazolám (ez a Xanax hatóanyaga is) akkor sem feltétlenül okoz halált, ha alkohollal veszik be. Magyarán nem kell még leitatni is a kutyát legközelebb!


Amúgy nyugodtan megbízhatnál az állatorvosban, még ha nincs oltva a kutya akkor sem jelent fel, esetleg elbeszélget veletek (bár a legtöbb esetben látja, ha valakivel már nem érdemes), illetve ellátja a kutyát, beadja akkor a szükséges oltást is.

De mondhatod azt is, hogy be van oltva csak nem tudod hol vannak a papírjai, de nem akartad hagyni, hogy szenvedjen ezért elvitted hozzá gyorsan.

Annyi lehetőség van, csak gondolkodni kéne!



A többieknek "érdekességképpen":

Elhihetitek, hogy rengeteg ilyen ember él az országban (talán a világban is)!

Amikor az én kutyám már öreg volt és beteg, és el kellett altatni (sajnos már nem lehetett rajta segíteni) és az állatorvos csak pár nap múlva tudott kijönni, akkor is hasonló "okos" tanácsokat kaptunk. Pl. a szomszédokat zavarta, hogy folyton nyüszít, hiába mondtuk, hogy mert szenved és már nem tudunk mit csinálni csak pár napig bírják ki nekünk sem öröm, az állatorvos pedig csak 2 nap múlva jön (ünnep is volt, ráadásul vidéken nem mindig opció az, hogy mást hívunk, mert nincs más) na tehát a szomszédok javasolták, hogy üssük agyon vagy mérgezzük meg!

De ez még semmi, más szerint egy nagy szöget kellett volna beleütni a fejébe! Azóta is összeszorul a gyomrom, ha csak eszembe jut ez a mondat! Gondolhatjátok, évekkel ezelőtt volt, de még most is nekimennék az illetőnek!

Tehát igen, egyes embereknek valóban csak ennyi eszük van...


Olyan is előfordult még gyerekkoromban, hogy mentem át barátnőmhöz, akinek a nagymamája éppen az udvaron volt, kiscicákkal a kezében, épp köszöni akartam és megkérdezni, hogy megsimogathatom-e őket, amikor láttam, hogy a nyakukat töri el és a földön már volt is pár elpusztult kiscica. Kisgyerekként nem tudtam mit kell tenni, bementem a házba barátnőmhöz és mondtam neki, hogy nagyon ijesztő ami történik, de ő is csak nézett rám értetlenül, náluk ez volt a szokás. Ami sajnos azóta sem változott sokat (bár a szóban forgó családnak már nincs macskája, de más házaknál is hasonló lehet a helyzet).

2012. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Vidéki vagyok szintén és ahol élek egy orvos van.(nem hozzá njárunk mert nem tartom megfelelőnek)Ha nekem szenved az állatom akkor ha minden kötél szakad orvost kerítek.Ezért találták ki az ügyeletet is.

Régen és ma sem tudom elfogadni,hogy mennyi szemét ember van a nagyikat is beleértve.

2012. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%
Mi is falun élünk, és nálunk is csak egy állatorvos van, de apukám inkább elbuszozik a legközelebbi városig a macskával ha az beteg. Az itteni állatorvos nagyon durván bánik az állatokkal, és már félrekezelte egy macskánkat. Mi is csórók vagyunk, de szeretjük az állatainkat. És nem bírjuk nézni ha szenvednek. Apu is mindig mérgelődik, hogy mennyi pénz elmegy az állatokra (bolhaírtó, féreghajtó, kaja, doki....)de ha segítségre van szükségük, inkább kevesebbet költ cigire vagy kajára, de megteszünk mindent amit tudunk. Mintha emberek lennének. És nem is érünk többet mint ők. Az életük nekik is ugyanolyan fontos mint nekünk, és a fájdalom nekik is ugyanolyan rossz mint nekünk. És felelősök vagyunk a jólétükért, mint egy gyerek jólétéért.
2012. júl. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!