Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bepánikolok egy másik kutya...

Bepánikolok egy másik kutya láttál mit tegyek? (séta)

Figyelt kérdés

Az egyik kutyámat már többször is megtámadta másik kutya sétáltatás közben. Úgy, hogy ott volt a kutya gazdája csak épp az póráz nélkül sétáltatta. Szám szerint eddig az egyik kutyámat már 3x támadta meg másik kutya. Én azóta ha jön velünk szemben egy másik kutya póráz nélkül, hiába van ott a gazdája én akkor is bepánikolok, hogy jajj msot ugyan mi lesz. Általában ez akkor van ha közepes ill. nagytestű kutyát látok így. Vagy ha kóbor kutya akkor meg kicsi is lehet akkor is bepánikolok. Persze nem a Yorki méretűektől. Tusom, hogy ez a kutyáimnak sem tesz jót. Csak azokhoz a kutyákhoz merem oda engedni az enyéimet amelyik kutyát ismerem vagy pórázon van és úgy összebarátkoznak. Ez amúgy a második támadás óta van így.

Mit tegyek ez ellen?



2012. júl. 12. 16:11
 1/4 VBeata81 ***** válasza:
Én ilyenkor igyekszem kitérni az útjukból, és másfelé kanyarodok. És persze elég mérges vagyok, hogy miért nekem kell vigyázni egy felelőtlen ember miatt, amikor én sétálok szabályosan. De hát az én kutyám kicsi, úgyhogy, ha nem ismerem a póráz nélkül kószáló nagy kutyát, nem merek kockáztatni.
2012. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem 2 törpe Tacskóm van. Sajnos én nem igazán tudok a sétáltatás során más felé kanyarodni....

A választ köszönöm!

2012. júl. 12. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezd meg a gazdákat, hogy jól szocializáltak-e a kutyák. Ha pedig félsz az ebektől, kérd meg a tulajokat, hogy hívják vissza a kutyáikat és addig kössék meg vagy tartsák láb mellett, míg te elmész a kutyáddal.


Egyébként én kiakadok, hogy csak az a normális, ha pórázon, szájkosárban sétáltathatom a tökéletesen behívható, kontrollálható, jól szocializált, jól nevelt kutyámat. Értem én, hogy sokan félnek a nagy kutyáktól, ha látom vagy szólnak, nem is engedem el magam mellől. Egy nagy mozgásigényű kutyának közel sem elég a pórázos séta. Még a kutyafuttató is nagyon kevés a maga 500nm-el. Az a borzasztó, hogy a kutyásoknak úgy a 20-30%-a az, aki nem tud bánni az ebével, a kutya agresszív, rosszul szocializált és behívhatatlan. A törvényeket pedig ezekhez az inkompetens, felelőtlen emberekhez igazítják, ami azért szégyen.

2012. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

menj el ,egy kutyasuliba!!

ott megtanulható az ilyen problémák kezelése!!

ez se,neked,se a kutyádnak nem jó így!

bizonytalan vagy,így a kutyád is az,és szinte vonzzátok a dominánsabb kutyákat:)

2012. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!