Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mivel tudnám lenyírni?...

SOS! Mivel tudnám lenyírni? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Műtötték a kutyám, 10 napig bent van és gallér van rajta. 8 nap telt el, és mára kb 1500 bolha telepdett rá és véresre rágja magát ha sétálunk. Orvos azt mondta azonnal bolhanyakörv, szép lassan megoldódik, vagy frontline (vagy más) cseppentős. Ez holnap reggel meg is történik, de nagyon nagy szőre van, nekiálltunk már 2x, 4 óra alatt a felét le is nyírtuk. De le szeretném teljesen nyírni, viszont a hajnyírót nem engedi, morog rá. Kozmetikusra épp nincs pénzem, 150 ezer volt csak a műtét... Hellllp!
2012. júl. 12. 23:36
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, azt mondta a doki, hogy ez sűrűn előfordul, mert bent van(?) és nem tudja a gallér miatt tisztítani magát.
2012. júl. 12. 23:37
 2/26 anonim ***** válasza:

Mivel műtötték a kutyust??

én a kutyusomnak vettem Bobi bolhaelleni sampont(1000ft)...

patikába vettem vmi szert amit a nyakára kell csepegtetni 1 hónapig ad védettséget (1500ft) és a sparba vettem neki bolha nyakörvet (750 ft)

haza jöttem megfürdettem a samponnal mikor teljesen megszáradt akkor cepegtettem neki ezt az olajat majd végül a nyakörv.. estére kipotyogtak a bolhák belőle..

úgy szedtem össze a földről..

2012. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nem nyakörv kell, hanem Strongold csepp. Secperc alatt leírtja az összes bolhát. Nem kell a bolha miatt lenyírni.

Honnan került amúgy rá bolha? Idáig nem volt rajta védekezés?

2012. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg lenyírni... okés morog de később jobb lesz neki.. addig kell vhogy kibírnia... oda is kap vagy csa k morog?? elkell terelni a figyelmét.. addig..
2012. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Stronghold nem kapható kb sehol, próbáltam már venni, mert a nyuszim csak azt kaphatja ugye.. Azt mondta a freshnapf pl, hogy nem árulhatják. Eddig csak állatorvosnál találkoztam vele. NAGYON sűrű és hosszú szőre van, biztos nem lesz jobb, ha lenyírom? :S

Én is erre gondoltam egyébként, hogy sampon és cseppek. A nyakörvet egyéként nem annyira szeretném, mert kicsit szeleburdi (kicsit nagyon) és simán felköti magát valahova.


Bolha az udvarról került rá, mivel kinti kutya. Teljesen mindegy hogy írtod-e vagy nem, egy kettő van bennük (olvass utána), mert a bolha általában nem a gazdaállaton él, hanem a környezetében, és csak felugrik vacsorázni.. :S Ezért van az, hogy sokan azt mondják nincs benne bolha, mégis meg-meg csípi valami az állatot.


Ágyék táján csak úgy szlalomoznak szegénykémnek, mint a napon kitett dinnyére a legyen és muslincák. Azért akartam lenyírni, hogy 100% legyen. Múltkor próbáltam, morgott, odakapott, de nem harapott, viszont örökbefogadott kutyi, akkor még csak 3-4 hónapja volt itt, nem voltam teljesen biztos benne, hogy nem harap. Rajta volt a szájpánt is. Ugrál, rángatózik, letépi a pórázt félelmében. Géppel kezdtem akkor is, aztán folytattam ollóval a barátnőmmel 5-6 órán át. Másodjára már csak 4 órát vett ez igénybe, de akkor is csak a felére, kb 3 centisre vágtuk, és úgy nézett ki mint egy birka. A gép meg tönkrement. :D

2012. júl. 13. 06:17
 6/26 A kérdező kommentje:

Egyéként a sparban nincs nyakörv, tescoban sem, tegnap kerestük hazafelé mindenhol, úgyhogy maradnak az állatboltok, amennyiben mégis felteszem rá. Vicces lesz fürdetni, közepes termetű kutya, és olyan a bundája mintha egy birkát akarnék szálanként fésülgetni :D Birkutya.


Januárban egyik "rokonom" úgy gondolta, hogy 80 km/órás szélnél, narancssárga riasztásnál nem fontos bezárni a kaput fél órára (amig cigizik és kávét főz majd megissza cigivel szívroham után egyébként...) mert lusta volt ráfordítani és hopp véletlen (nem is tudom hogy) kivágta a kaput a szél. Engem akkor műtöttek, arra keltem hogy kiabál hogy elütötte egy autó a kutyát.

(Nagyon) röviden és tömören ennyi, a lába 5 darabra tört, csípóje kiugrott és elszakadt 2 szalagja. Ezzel műtötték, ma már teljesen rendben van, csak a csavarokat meg tartó fémeket most szedték ki és 10 napig bent kell legyen.


A lakást hogy fogom bolhaírtani, azon nagyon gondolkozom.. 9 hetes kismama vagyok....

2012. júl. 13. 06:22
 7/26 anonim ***** válasza:

A lakásra vegyél Neostomosan ampullát. 5ml ampullát 1 liter vízben kell feloldani. Ezzel legfőképp a kutya fekhelyét spricceld le, játékait stb. Utána lehet a padlót is felmosni vagy akármit.

Egyébként ezzel a szerrel a kutyát is megfürdetheted! Ez a leghatásosabb. A bolhát 100% hogy kihozza belőle nem úgy mint a bolhaelleni samponok, de védettséget már nem ad. Arra venni kell cseppet. Én a Biospot-ont ajánlom. Olcsó és jó. Nem mindenkinél használ, de nálam bevált. 5 ampullát 2700 forintért vettem a webkutyán. Az azt jelenti, hogy 50kg kutyára jó, mert 10 kilónként kell 1 ampulla.

2012. júl. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Okés, köszi! A kutya kinti, nem szeret bent lenni. Fekhelyén még egyszer sem feküdt, nem szereti, a konyhapadlón terül el középen, vagy a szoba ajtó előtt, hogy átessek rajta ahogy kijövök. Szóval a kutya fekhelye az előszoba és a konyha, játékai a 2 macska. :D
2012. júl. 13. 07:14
 9/26 anonim ***** válasza:
A macskák is ugyanúgy bolhásak leszek tőle, nem gondolod? :) A macskákról meg vissza megy majd a kutyádra és szép ördögi kör alakul ki. A helyedben a macskákat is lekezelném.
2012. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Látom más is írta már: Neostomosan. Humán patikában is kapni, 500 Ft körül van, kezelheted vele a lakást is.
2012. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!