Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mivel tudnám lenyírni?...

SOS! Mivel tudnám lenyírni? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Műtötték a kutyám, 10 napig bent van és gallér van rajta. 8 nap telt el, és mára kb 1500 bolha telepdett rá és véresre rágja magát ha sétálunk. Orvos azt mondta azonnal bolhanyakörv, szép lassan megoldódik, vagy frontline (vagy más) cseppentős. Ez holnap reggel meg is történik, de nagyon nagy szőre van, nekiálltunk már 2x, 4 óra alatt a felét le is nyírtuk. De le szeretném teljesen nyírni, viszont a hajnyírót nem engedi, morog rá. Kozmetikusra épp nincs pénzem, 150 ezer volt csak a műtét... Hellllp!
2012. júl. 12. 23:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

ma 06:17

Hát nem mindegy, van-e rajta szer, vagy nincs.

Az, hogy az udvaron bolha van, főleg ebben a száraz időben , természetes. ha van a kutyán, macskán szer, akkor a rákerült bolha kipurcan az első szíváskor. Az már nem szaporodik. Igaz, mászkálhat rajta bolha, de csak addig, amíg eldönti, hol fog táplálkozni. Mert az lesz neki az utolsó vacsorája. Védekezéssel nem fordul elő, hogy hemzsegjen az állaton a bolha.

Ha nem kapsz Strongoldot, rendelj neten. De bármelyik más fajta csepp is megfelelő.Neostomosannal megáztathatod először a kutyát,kihagyva a műtét helyét.

2012. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
A Frontline-t felejtsd el, már ezerszer leírták a neten (nálunk se vált be) hogy nem ér semmit. Attól jobb az Advantix. Hosszú szőrű kutyának tök fölösleges a bolhanyakörv, inkább a cseppek, sampon. Lenyírást nem értem hogy miért kell.
2012. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nyilván átmegy a macskára, és az egész házra.. De a kutya mondom mégegyszer KINTI, így nem lesz ördögi kör. A macskák le vannak kezelve, a kutya is le volt, de Frontline-nal mert azt hoztak a páromék 6000ért. Köszi a tippeket, ma utána járok, sürgős, nem érek rá neten rendelgetni, az a baj. És az orvos mondta, hogy ez az egész a gallér, a meleg és a bentlét miatt volt. Köszi mégegyszer!
2012. júl. 13. 11:48
 14/26 anonim ***** válasza:
A kutya nem a bentléttől és a gallértól lesz bolhás...
2012. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor szólok a dokinak, hogy kukába a diplomával! :) Nyilván nem az előszobától és a csillártól lesz bolhás. Azt mondta a doki, mint már írtam, hogy 1-2 (!!!!!!!!!!) bolha is 3 nap alatt százával elszaporodhat a gallér miatt. Stb.
2012. júl. 13. 12:27
 16/26 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de ha van rajta gallér, ha nincs, ha nincs a kutyán megfelelő védelem, bolhás lesz.Minden tiszteletem a dokié, de egy gallér miben befolyásolná a bolhainváziót? Max nem tud vakaródzni a kutya. De azt meg akkor kell neki, ha bolhás.

Bolhára jó a frontline is. Elképzelhető, hogy nem jó mennyiséget kapott a kutya. Vagy lejárt a hatóidő.

A kutya helyét akár kint is, házát, stb Neostomosannal le lehet locsolni. Az ott lévő bolhákat az is kinyírja.

Gyors javulást kívánok a kutyádnak!

2012. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ha teljesen szem előtt van, vagy eszik akkor nem kell az a gallér, de csak ha figyeled. Miénken nem volt rajta mert nem kaparta, de minden kuty más. Jobbulást neki!
2012. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Neharagudj... Nem tudtam, hogy a kertetek egyik részét nevezitek konyhának és előszobának. Bocsánat.


("Fekhelyén még egyszer sem feküdt, nem szereti, a konyhapadlón terül el középen, vagy a szoba ajtó előtt, hogy átessek rajta ahogy kijövök. Szóval a kutya fekhelye az előszoba és a konyha")


Természetesen akkor nem kell bolhátlanítani a lakást, én értettem félre a mondatodat mi szerint

" A lakást hogy fogom bolhaírtani, azon nagyon gondolkozom.. 9 hetes kismama vagyok.... "


Tényleg bocsi!

2012. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

ma 13:14

Félreértetted.

Amíg gyógyul, bent van.

2012. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Tényleg csak azért jársz vissza ide, hogy kiéld magad? Sok értelme nincs ezeknek a válaszoknak.. Segítséget kértem, nem cseszegetést. Direkt kiforgatod a szavaimat. Bármily meglepő, nem, nem a kerben lakom, de ha neked így jobban tetszik akkor mégis.

Leírtam már mindent pontosan.

Utoljára írom le, hogy a kutya frontline-t kapott nemrég, ami nem 100%os. Eddig sosem láttunk benne bolhát, de nyilván volt 1-2. Mióta műtötték minden nap kezelem a lábát, és egyik napról a másikra lett rajta rengeteg bolha. UTÁL bent lenni, NINCS fekhelye BENT, mert oda fekszik ahol épp kedve van. HÁZA van kint, az nyilván kezelve lesz, de ott egy hete nem járt, mivel még egyszer mondom BENT van épp. Remélem jól szórakoztok, ez egy probléma, ami megoldásra vár. 2 babát már elvesztettem, a harmadikkal vagyok várandós, ezt sem sikerült félreérteni, viszont kívánom, hogy soha ne éljétek át milyen minden nap félni hogy megmarad-e, és emelett kellőképp próbálok mindent megtenni. Egyedül baromira nem tudok mit kezdeni épp a helyzettel, egy 30 kilós kutyával, veszélyeztett terhesként. A párom már hozza az ampullákat.


A kérdésem az volt, hogy hogy nyírjam meg, ebbe nem tartozik bele a konyhám. Az orvos sem azt mondta, hogy a gallértól lett bolhás, és én sem. Viszont azt mondta, hogy se tisztálkodni, se vakarózni, se mozogni, se semmit nem tud, mert extra gallérja van. Így a melegben 2 nap alatt az a 2-3 bolha ami már rajta volt elszaporodhat. Ez történt. Ebben nincs semmi rendkívüli.

Még egyszer köszönöm az értékelhető tanácsokat! 2 nap múlva kell mennünk a dokihoz. Remélem ha problémátok lesz, hasonlóan sok segítséget kaptok, és jóval kevesebb okoskodást (miszerint a doki hülye), véleményezést, és piszkálódást!

Szép napot mindenkinek!

2012. júl. 13. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!