Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire van szükségem, ha egy...

Mire van szükségem, ha egy kiskutyát szeretnék szobában tartani? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

hamarosan hazahozhatom a kiskutyát, holnap megyek vásárolni neki. szobakutya lesz. mire van szükségem? ezeken kívül kell/szükséges még valami?

-tápra/vízre 1-1 tál

-játék

-kosár

-hám

-fésű

-kutyasampon

-táp

-vitamin és porcerősítő


Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy mit vegyek, amire/amibe "piszkíthat", és hogyan szoktassam oda? Hallottam valami cseppről, amit ha csepegtetek, oda fog járni a dolgait intézni. Ez igaz? Mi ez a csepp, megéri-e, és hol lehet beszerezni? állatpatikában?


Köszönöm!


2012. júl. 13. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
szobában tartani?? Ezt mégis hogy érted? Meg mi az hogy arra akarsz nevelni egy KUTYÁT hogy lakásba piszkítson? Ez nem macska..
2012. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

etető és itató tál

valami normális kutyatáp, és akkor semmi szükség a vitaminokra és kiegészítőkre (Acana, Orijen, stb...)

fekhely

póráz, nyakörv

néhány játék

ha kezdetben nem akarod lehordani, akkor patikában vegyél betegalátétet. Ez ugyanolyan, mint a "kutyapelenka" csak olcsóbb. A helyhez szoktató cseppek pedig semmit nem érnek, arra kár pénzt kiadni.

2012. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a kutyát, amit szobában/lakásban tartanak, általában szobatisztaságra szokták nevelni...
2012. júl. 13. 19:18
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:) és esetleg kutyapelenkát hol tudok venni?:)
2012. júl. 13. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ezt te most komolyan is gondolod hogy a szobatisztaság az ha beleszarik a szobádba? Kutyát le kell vinni sétálni,ha kölyköt hozol haza akkor meg kb 1-2 óránként,úgyhogy nincs az hogy lusta vagyok ott a pelenka. Akkor vegyél macskát,ne kutyát.
2012. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és mégis hogy vigyem sétálni, amikor az orvos azt mondta, hogy amíg az összes oltását nem kapja meg, ne vigyem őt ki úgy sehova? azalatt a 2 hét alatt meg nem szeretném, ha össze-vissza piszkítana mindenhová. illetve este/éjjel nem tudom kivinni őt, akkor sem lenne szerencsés, ha ahol éri oda intézné el a dolgát. szerintem ez teljesen érthető, hogy egy minimális szobatisztaságot szeretnék neki tanítani.
2012. júl. 13. 19:26
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

az nem szobatisztaság hogy a pelusra végzi a dolgát. Szerinted ha odaszoktatod és utána már hirtelen meg le akarod szoktatni utcára tudod milyen rohadt nehéz lesz? Neki az lesz a norma hogy lakásba piszkítson.

Nem szabad kutyákhoz engedni,nem szabad hogy emberek agyon taperásszák,de igenis le kell vinni ölbe elvégzi a dolgát megdícséred,felkapod és mentek fel.

Cipőddel ugyanannyi bacit viszel haza mintha levinnéd amúgy. Ha meg megvannak az oltásai kezdheted a szocializációját.

2012. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Én paragazdi vagyok, az orvos utasításait betartva a 3. oltás után 1 héttel vittem szabadba. Persze cipővel is be lehet hozni a betegséget, de ki az a marha, aki egy kölyökkutya orra előtt tartja a cipőjét. Na mindegy. Nálunk újságra ment a pisi-kaki, igen sokat takarítottam. Aztán szépen fokozatosan - mikor el kezdtünk sétálni - szobatiszta lett. Sok örömöt a kutyushoz!
2012. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél ketrecet, vagy keríts el egy kisebb helyet. Ha nincs felügyelet alatt, ott lehet. Az alját eleinte rakd ki újságpapírral. Ahogy telik az idő, kevesebb papír kell, az is ott, ahol kijöhet a kutya. Amikor kint van veled, tegyél az ajtó elé újságpapírt. Ezzel kivezeted az ajtó felé.Ha már kiviheted, még előfordulhat bent is baleset.
2012. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 19:30

A kutya nagyon alkalmazkodó tipus. Amíg olyan kicsi, hogy nem tudja irányítani a hólyagját, elkel a segítség a lakásban. Ahogy megfelelő méretre nő a hólyagja és képes lesz jelezni, már igyekezni fog nem bent piszkolni. A kutyákat azért lehet szobatisztaságra tanítani, mert alapból az van bennük, ahol be van csukva, eszik, alszik, oda nem piszkol.Tehát, ahogy megérik rá szellemileg és testileg, már képes lesz nem a lakásban piszkítani.

2012. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!