Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A TE kutyusodat hány hetesen...

A TE kutyusodat hány hetesen választották le az anyjától?

Figyelt kérdés
Leválasztás után volt vele probléma?Hogyan viselte?Evett-e rendesen??
2012. júl. 14. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Mit értesz a leválasztás alatt? A szopást 3 hetes kortól váltja fel fokozatosan az evés de ettől még nem választják el az anyjától, ugyanúgy vele nevelkedik és szüksége is van rá. Én 10 hetesen kaptam meg a kutyámat, nem viselte meg, nem sírt (pedig kinti kutya volt és nem aludtam kint vele meg ilyenek) és soha semmi gond nem volt az evésével, mai napig képes lenne egész nap enni (11 éves).
2012. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 VBeata81 ***** válasza:
100%
Nyolchetesen. (jó, bevallom, két nappal előtte :)) Nem volt vele gond, rendesen evett, kaptunk egy zacskó tápot, amit addig evett. Első éjszaka a függöny alá bújva aludt, de nagyon jó kiskutya volt.
2012. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

6 hetesen nyomorba élt,így minnél előbb el akartam hozni arról a helyről,de átlagban természetesen normális kennelből nem te döntöd el mikor hozhatod el,hanem a tenyésztő és ez 8-10 hét között van,előtte meg kell tanulnia testvéreivel játszani,ez fontos szakasz.

Ha meg szaporítótól veszel,vállalhatod a következményeit mint én hogy 2 havonta előjön nála valami nyavaja,meg nem az a fajta lett belőle amit vettem hanem keverék.

2012. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az enyém 2 hónapos volt, nem volt semmi gáz csak az első 2-3 napban sírt az anyukája után, de aztán megszokta.


enni evett rendesen, nem volt vele probléma.


de persze ilyenkor neked kell át venni az anyuka szerepét, hogy minél hamarabb megszokjon és "feledje az anyát" .

2012. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
11 hetesen. Hazafelé úton úgy 10-15 percet sírt, nyüszögött, utána a maradék 9 órát végig aludta és játszotta. :) Itthon sem sírt már egyáltalán.
2012. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
épp, hogy 6 hetes lett, hoztam, és tenyésztőtől,mert nekem fontos volt a mielőbbi leválasztás. hazaértünk berongyolt a házba, ivott, evett, és rögtön labdáztunk is. egy percig nem sirt, pedig extra helyen született. Kitűnő idegrendszerű , csodaszép kutya:)
2012. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
ez már nem opcionális az állatvédelmi törvényben feketén-fehéren le van írva, hogy leghamarabb 8 hetesen lehet eladni a kiskutyát...
2012. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom miért pontoztátok le a 17:21-est. Megtanultok valamit (8 hét, 8 hét, 8 héét...) és azt mantrázzátok akármi történik. Nem arról van szó, hogy a kiskutyának valami hatalmas baja lesz ha előbb hozzák el, csak még jobb neki ha marad... Azért az nem ugyanaz.

Köztudott, hogy például komoly sportra szánt kiskutyákat előbb elhozhatják alkalmanként, hogy még erősebben kötődjön. Azért egy profi tenyésztő had értsen már hozzá. Első voltam.

2012. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt mikor elhoztuk.
2012. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen ma 18:58. igazad van, valóban sportkutya:) IPO II-es (még). és egyébként munkakutyásoknál teljesen normális ez a leválasztási kor. Sokkal erősebb kötődést lehet kialakitani, ami a kiskutya szempontjából nem feltétlen rossz.
2012. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!