Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos Yorkshire terrier...

6 hónapos Yorkshire terrier kutyának még lehet ragasztani a fülét?

Figyelt kérdés
Kisebb korában nem volt ragasztva neki. Nem akartuk össze-vissza ragasztgatni meg nem is igazán tudom, hogy kéne. Gondoltuk, hogy majd magától megerősödik, de még mindig lóg a füle. Nem zavarna egyébként, de így sokkal jobban zsírosodik a füle meg könnyebben begyulladhat. A másik lógófülű kutyusunkkal pont ez a probléma. Pedig rendszeresen van tisztítva a füle. Egyébként kérdeztem az állatorvosunkat erről, hogy hogyan kéne ragasztani mikor először vittem oltásra, de nem nagyon mondott semmit csak kb., hogy felesleges ragasztani, mert ha nem áll fel a füle, akkor is aranyos. :D
2012. júl. 15. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes az én kutyámnak is lóg a füle és nincs ilyen problémája. A tisztítást sem kell túlzásba vinni mert lehet, hogy pont azért zsírosodik ilyen hamar.
2012. júl. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Állatorvos tisztítja neki. Én nem mernék itthon nekiállni. :) Fülcseppet is kap rá. Nem tudom milyen a te kutyád fajtája. Nekem uszkár és elég sok szőr van a fülében. Mivel, hogy ugye az egész kutya egy szőrpamacs. :D Például egy vizslánál mondjuk érthető, ha nem gyullad be a füle. Szerencsére a terriernek még nincsenek ilyen gondjai, de az övé is hamar zsírosodik és attól félek, hogy neki is begyullad. Ezért gondoltam, hogy előnyösebb lenne, ha felállna a füle.
2012. júl. 15. 07:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már sehogy nem érdemes ragasztani, 6 hónapos korára már nagyjából be kell, hogy álljon a füle és ha eddig egyáltalán nem állt fel neki, akkor már nem is fog. Nem lesz abból semmi egészségügyi problémája, hogy lóg a füle, az uszkárodnak sem a lógó fül miatt vannak gondok a fülével. A kölyköknek gyorsabban zsírosodik a füle, aztán kb 1 éves kora körül már nem fog ennyire.
2012. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most már nagyon késő.... 6-8 hetesen még lett volna értelme ragasztani, most már nincs.
2012. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem késő még ragasztani.

Adjál neki porcerősítőt, és próbáld ez alapján:

[link]

Nekem kínaim van, nekik is ragasztani kell, és az én kutyámé másfél éves korában állt rendesen, de ismerek olyat, akit 2 évesen is ragasztanak ,mielőtt kiállításra viszik.

2012. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet teszek egy próbát, max. nem jön össze. :)
2012. júl. 15. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Vágd le az 1/3-áról a szőrt még egy kicsit lejjebb is vághatod vagyis többet, kívül és belül is. Ha nincsenek lapát fülei akkor feltudod még állítani!

U alakot csinálj úgy hajtsd be oldalt a fület omnisilkel, vagy leukoplaszttal fog neki össze és rögzítsd. Nem könnyű így leírni de egyszerű megcsinálni!

2012. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2012. júl. 16. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem ragasztanám be U alakba, mert könnyen eltörheted a porcot hosszában. Próbáld meg inkább így: http://www.youtube.com/watch?v=nDuVdlPq7hw

Ezt maximum 1 hétig hagyd rajta, aztán egy kis pihi és ha nem áll akkor mégegyszer. Közben lehet neki adni kutya béres cseppet, abban sok ásványi anyag van ami segíthet, hogy erősödjön a porc.

2012. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!