Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan gazdi, akinek a...

Van itt olyan gazdi, akinek a kutyáját veszélyessé akarták nyilvánítani?

Figyelt kérdés
a procedúra, érdekelne, és jogszabályok. Akik nem értenek a témához, és csak okoskodni jönnének ide hogy "az ilyen meg ilyen kutyát el is kell altatni", az kérem ne itt fejtse ki véleményét.

2012. júl. 15. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szia! sajnos nem tudok segíteni, de érdekelne, hogy zajlik ez? mindenki mondja ezt, hogy valaki elbírálja, de ki? nekem van kiskutyám, panelban lakunk, még senki nem nézte meg.. vagy hogy van ez?
2012. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Engem is a válasz érdekelne. :)
2012. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Velünk sajnos történt egy ilyesmi eset tavaly - tehát mostani ebadós rendelet előtt.

A történet a következő. Adott egy nagyon barátságos, már-már omega viselkedést mutató labrador. Szüleim kutyája. Én képzem, de nem velem lakik, agilityzek vele több mint 6 éve, 3szor járt világbajnokságon és számos nemzetközi és hazai versenyen, ahol soha semmilyen konfliktusunk nem volt. Ezt bárki leellenőrizheti ha megkérdez akárkit az agiiltys világban.

Történetünk másik főszereplője egy menhelyről hozott, félelemből póráz végén minden létező lényre hisztérikusan ugató vizsla. Az utcán pórázról sosincs elengedve, más kutyával nincs szocializálva - a néhány ismerős kutyájához van odaengedve csak hétvégente ilyen "napközis foglalkozás" keretein belül.

Szüleim kutyája érthetetlen és eddig megmagyarázhatatlna okból rühelli ezt a kutyát, de úgy isten igazából, zsigerből (még egyetlen kutya van akivel így viselkedik egy szintén antiszociális, póráz végén őrjöngő westie). Sajnos a konfliktusok mindig akkor jönnek ki amikor szüleim sétáltatják így gyanítom nem megfelelően és nem megfelelő súllyal voltak ezek kezelve. Tavaly sajnálatosan kétszer is összeugrottak, aminek szüleim voltak a fő okai mivel nem volt pórázon a kutya, míg a vizsla igen. Mindkét alkalomból sérülés lett sajnos. Az esetet feljelentés követte az önkormányzaton. Természetesen ismeretlen bejelentőtől. Pár hétre rá kijött egy állatorvos ill. egy szakértőnek mondott valaki, akik meghallgatták a mi verziónkat, megnézték a kutyát, aki egyébiránt nem csinált semmit, ült az utcán nyugodtan, annak ellenére h az utcánk neveletlen boxerjei akkor mentek napi sétájukra gazdájukkal teli torokból üvöltve. Olyanokat kérdeztek meg h rendesen van-e etetve, hányszor van sétáltatva, mindezt a ház előtt állva, anélkül h tettek volna egy métert is. A lényeg h aki kicsit is ért a kutyákhoz világosan láthatta h a mi labink nem agresszív és ezt a Magyar Agility Bizottság illetve az ELTE etológia tanszék (ahova rendszeresen járunk be különböző kísérletekre már évek óta, többek között agresszió vizsgálaton is részt vettünk) igazolásával próbáltuk hivatalosan bizonyítani is. Legnagyobb meglepetésünkre 2 hónapra rá jött egy önkormányzati rendelet, miszerint a kutyánk agresszív és kiszámíthatatlan így csak pórázon, szájkosárban sétáltatható és ha még egy ilyen eset történik, annak súlyos anyagi következményei (500 ezerig) lehetnek ill. a kutya elaltatása. Azóta hál'istennek nem történt semmi negatív a történetben. Szüleim a vizsla gazdájával megegyeztek a sétáltatási időpontokról és útvonalakról. Ettől függetlenül nem a legjobb érzés így élni. Úgy h tudjuk h a kutyánk nem veszélyes csupán egyetlen kutyával van konfliktusa, mégis egy életre megbélyegezték. Ami ha azt nézzük h ösztönlények és nekik is lehetnek elleérzéseik egymással szemben (látszólag) ok nélkül, úgy h egyébként meg egy több száz idegen kutyát felvonultató sportversenyen nyugodtan rohangál bárkivel. Érdekes.


Szeretném leszögezni h mindezt nem azért írtam le h bírálatokat és egyéb "jóindulatú" megjegyzést kapjak. Pusztán segíteni akartam a kérdezőnek ill mindenkinek akit ez érinthet. Így kérem h mindenki tartsa magát "ne a válaszokra válaszolj" menüponthoz!

2012. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Golden, mint veszélyes kutya? Ez még viccnek is rossz.

Én két hete járom a menhelyeket, mert öreg kutyánk elpusztult. Nagyon vegyesek a tapasztalataim, eddig egyetlen helyen láttam jól szocializált, nem a kennel sarkában reszkető vagy őrjöngő kutyákat. Itt van virtuális örökbefogadás, vannak önkéntesek, akik sétáltatnak és vannak ideiglenes befogadók. Már választottam egy barátságos, nyugodt kutyát, de majd csak a jövő héten hozhatom haza.

2012. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ma 19:15

Teljesen jogtalanul jártak el veletek szemben. A veszélyes kutya legfőképpen az emberekre adott reagálásával érdemli ki azt a titulust.Fel kellene lebbeznetek , hiszen, ha megmarad a veszélyes kutya kategóriában, nagyon sok előírást kell teljesítenek, hogy tarthassátok a kutyát. Ajánlom Anikót a MEOE-ban.

2012. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémmel is volt konfliktus, sőt végül el is vették tőlem. Nos kuvaszom volt, akit elrontottam. Nem neveltem semmit, igaz rám hallgatott, nem volt vele baj. Végül egyszer az történt, amire nem számítottam, hogy egy utcán elmenő kutya miatt kimászott a kerítésen. Én aznap késő este értem haza, munka miatt. Már amint beértem az utcába, jöttek elém, hogy kiszabadult a kutyám, csináljak vele valamit. Én nem akartam hinni a fülemnek. Otthon nem volt. Azonnal elmentem keresni, időközben mondta egy pár házzal arrébb lakó néni, hogy a kutya összeverekedett egy pincsivel, sajnos azt tacsra tette, annyi sérülést ejtett az eben. Mondtam, sajnálom, stb. Aznap nem találtam sehol az ebet. Harmadnap kaptam egy telefont, a sintérháztól, hogy befogtak egy őrjöngő, veszélyes kuvaszt, aminek a bilétáján a telefonszámom volt. Odamentem a telepre, tényleg az enyém volt. Alig ismert meg, ugatott rám is. Végül hazavittem, utána egész sokáig normálisan viselkedett, szót fogadott, mindössze más kutyával volt agresszív. Végül megint egy olyan húzása volt, hogy távollétemben elszökött. Sokáig kóborolhatott, mert úgy két hét múltán mondták szemtanúk, hogy az a sovány, loncsos állat az enyém volt, a nagy lánckarika a nyakörvén, erről ismerték meg. Elmentem a sintérhez, akik befogták, de azt mondták már nem ezen a telepen van. Szerintem lelőtték, vagy ilyesmi, mert elég kiszámíthatatlan lehetett emberekkel. Na végül is ez volt, a sintér nyilvánitotta veszélyesnek, aki befogta. Nkem jó kutya volt, má van helyette másik, akit megneveltem, szocializáltam. Vele nincsen gond
2012. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. ránk is ránkszállt az önkormányzat, kirendelték a vizsgálatot, de állatvédők mondták, hogy mielőtt megkapjuk a határozatot, meneküljünk a kutyával. A sintérek is kijöttek kétszer hogy elvigyék. De elszöktünk és most a kutya miatt máshol élünk. és mindez a kinézetük miatt történt, mert a szomszéd bejelentést tett, hogy fél. Egyébként egy hatósági állatorvos állapította volna meg hogy a kutya veszélyes-e vagy sem, aki semmit nem ért hozzá. felhívtam mint állatvédő, hogy mégis hogy zajlik egy ilyen, és azt mondta, hogy őt eleve úgy hívták fel az önkormányzatról, hogy "lenne egy kellemetlen ügy". vagyis érje el hogy elaltassák a kutyát. így nem maradt más csak a menekülés.
2012. júl. 19. 22:01
 8/15 anonim ***** válasza:

nagyon borzasztóak ezek a történetek :( énis menekülnék, az tuti :( remélem minden rendben lesz.


a kuvaszosnak pedig, hát, sajnálom az ebedet.

2012. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
én is sajnálom a kuvaszkát, de egy jó kerítés az alap. Mi is vettünk betonrácsokat, és végigraktuk a kerítést vele. Ha jobbra nem telik, ez is megfelel a célnak.
2012. júl. 19. 23:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de ez egyszerűen felháborító. Én a helyetekben biztos hogy felülvizsgáltatnám az ügyet egy olyan szakértővel, aki ért is a kutyákhoz, nem csak ránéz és azt mondja hogy ez egy közveszélyes fenevad, a legjobb lenne lelőni. Ekkora pofátlanságot még életemben nem hallottam. Elmagyarázná nekem valaki hogy most mi van? Egy közveszélyes kutyával aki már emberre és állatokra egyaránt rátámadt, nem csinálnak semmit. Van egy kis ejnye-bejnye a gazdánál, és ennyivel le van rendezve az ügy. Itt meg egy családi kutya, aki nem mellesleg aktív agilityző, versenyekre jár, és párszor összeverekedett EGY másik kutyával, és veszélyessé nyilvánítják? Hol itt az igazság? A szakértelem? Miért olyan emberek vannak az erről döntő pozíciókban, akiknek fingjuk sincs a kutyákról? Egyszerűen röhejes az egész.
2012. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!