Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket is kell beszereznem...

Miket is kell beszereznem mielőtt megérkezik?

Figyelt kérdés

Sose voltam kutyás, inkább macskás. Legutóbb lánykoromban volt a családnak egy törpepudlija...

Nemsokára érkezik egy keverék kutyus...már sokgenerációs... az anyja nagy valószínűséggel golden vagy labrador keverék, az apja olyan kopós beütéssel bír. A kiskutya külsőleg erősen hajaz a kopóra. :)

Szóval néhány hét, max egy hónap és nálam lesz a pici. Miket kell beszereznem? Még azelőtt szeretném beszerezni, mielőtt megérkezik. Majd kinti kutya lesz, de az első 1-2 hónapot talán bent tölti.

Kutyaház már van! :)

Nyakörv és póráz... milyet, mekkorát?

Tápot majd az állatorvossal egyeztetve akarok választani, de ha van vmi jó, nem aranyárban akkor írjátok meg.

Bolhák és kullancsok ellen hogyan védekezzünk?

Az előbb még eszembe volt egy csomó kérdés, de .... a macsek elvonta a figyelmemet és kiment a fejemből.


2012. júl. 16. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy bolhaírtószerrel vízbe keverve ha bolhásnak látod.. vagy 2 hetente langyos vízzel mosdasd le, és törüld meg. A kutyaházba rakj vmi puhát,.. pl egy lepedő. A Nyakorv mindenféleképp gumiből legyen, mert a lánc folytja. A póráz az újan ismert húzós fajtát ajánlom, aminek beállíthatod a hosszát és meg is állíthatod. (Pl a nyakörv 2.5 méteres, akkor 1 méternél is megállíthatod.) A kullancsot meg nézd meg hetente 1.2x . :)
2012. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mi kutyatápból a szepit adjuk neki nekünk labradorunk van.konzervet nem kap mert allergiás rá.inkább maradékot.
2012. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maxitabi ***** válasza:

Ugyanúgy, mint cicánál(alom kivételével...): kefe-fésű, játékok -eleinte rengeteget fog rágni,tehát erős rágókák (kong játékot ajánlom)-lakás, kert kutyabiztossá tétele-pl kerítés alja, megerősítése, bent kábelek elrejtése,esetleg bútorlábak betekerése.., kertben virágágyások, zöldségeskert elkerítése.Etetőtál, vizes tál.Kullancscsipesz.Vannak spot on szerek bolha-kullancs ellen, ezek kb egy hónapig hatékonyak, mi scalibor nyakörvet használunk, az 6 hónapig jó és nekünk az jött be, de mindenkinek (kutyának)más. Kezdetben nem lesz szobatiszta,rá kell nevelni,hogy jelezzen,ha ki akar menni. Nyakörv-először egy olcsót, egy méterest, amit majd kinől úgyis, de hozzászokik a sétáltatáshoz vele, majd kb 9 hónaposan vehetsz már a végső méretéhez. De nem ajánlom a flexi pórázt-nem alkalmas annyira fegyelmezésre. Az etetés: állatorvos általában a maga által forgalmazott drága tápot ajánlja(kivételek erősítik a szabályt), szupermarketest semmiképpen nem ajánlom.Cica mit kap? Amit nálunk a cicák és a kutya kap: orijen,acana-ezek "aranyárban" vannak, de kevesebb is kell belőle... Kölyöknek jó lehet még belcando,cibau, brit és brit care,esetleg pro plan,happy dog, -minél több hús legyen benne, első helyen az legyen az összetételben,/ne állati melléktermék/ kevés vagy alig gabona,kukorica, semmi cukor (crépa is az),semmi tartósítószer, színezék,kivonatok.Majd ha nagyobb lesz mindenképpen marhacsont,csirke farhát - fogtisztítónak.

És kutyaiskola- mindenképpen! Már korán szocializálni a többi kutyához-ha a legfontosabb oltásai meglesznek, menjen kutyatársaságba is.Ja és chip! januártól kötelező lesz, az orvos majd elmondja az oltásokkal együtt. Jó kutyázást

2012. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

bőr vagy textil nyakörv és ugyan ez a pórázra is ,a póráz hossz legyen 1,5-2 m hosszú


tápok amik jó minőségűek és árban is jók : Brit, Brit Care,Cibau,Josera,Happy Dog

elsőnek ugye kölyök tápot vegyél neki..


két tál (vizes és kajás)


vannak bolha,kullancs írtó spot-ok ,de azt nem tudom mennyi idős kortól lehet használni,orvost kérdezd meg ez ügyben :)


kutyaólba vmi jó pokróc vagy ilyesmi, az jó lenne ha az elő 1-2 hónapot bent töltheti majd :)


szerintem egy kutyaneveléses könyvet is szerezz be..

Jan Fennel, vagy Cesar Milan könyveit javaslom,nekem Cesar könyve van meg és nagyon jó!!!


szerintem mindent leírtam, jó kutyázást!!

2012. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!