Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet venni süket kiskutyá...

Hol lehet venni süket kiskutyának való rezgős nyakörvet? És még pár kérdés?

Figyelt kérdés
van valakinek itt süket kutyája? Hogy tanítja? Igaz, hogy a kutyus sokkal ragaszkodóbb fogyatékossága miatt, és nagyon egy gazdás, mert csak egy emberben bízik igazán?

2012. júl. 16. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincsen de volt egy süket Tacskónk. Azt nem tudom, hogy rezgős nyakörvet hol tudsz neki venni. Én kézjelekkel tanítottam meg neki, hogy mit szeretnék. Egy kicsivel volt csak nehezebb megtanítani számára a dolgokat de nem lehetetlen. Fejlessz ki saját kézjeleket...

Nekem most 2 halló kutyám van de a parancsokat nekik is megtanítottam, hogy végre hajtsák kézjelre beszéd nélkül.


"Igaz, hogy a kutyus sokkal ragaszkodóbb fogyatékossága miatt, és nagyon egy gazdás, mert csak egy emberben bízik igazán?"


Nem mondanám, hogy ragaszkodóbb. Ugyan úgy ragaszkodik mint bármely más kutya de nem mondanám, hogy jobban. Az én Tacskóm süketen született így számára ez lett a természetes. Nem tudta, hogy milyen hallani... A kutya nem tudja, hogy ő fogyatékos. Ugyan úgy fog viselkedni mint bármely kutyatársa. Az enyém nem volt nagyon egygazdás. Mindenkihez ragaszkodott. Nem csak bennem bízott. Idegenekkel is megbarátkozott viszonylag könnyen. De csak azzal akivel ő akart..

2012. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jel beszéddel. Az én kutyám betéve ismeri a jelbeszédeket.

Ül, fekszik, marad, pacsit, lábhoz, hopp, helyedre, iszik, úszik. Ezeket betéve tudja.

2012. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nekem nem volt nehéz megtanítani. Úgy tanítottam mint egy normális kutyát, csak nem szólaltam meg.

Itt van egy elektromos nyakörv: [link]

2012. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van sima elektromos nyakörvünk, ezen van olyan funkció, hogy nem rázás hanem csak rezgés, mint mikor a mobil rezeg. Szerintem ilyen elektromos nyakörvet keressetek, ilyen van sok helyen.
2012. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nektek is süket kutyusotok van? Bevált a nyakörv?
2012. júl. 16. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem fölösleges volt a nyakörv. 3 méterenként hátranéz így könnyű sétáltatni mert figyel rám. Kutyához meg ha oda akar rohanni és én azt látom, hogy nem kéne engedni akkor mivel előtte úgy is hátranéz, hogy oda mehet-e megfordulok és elindulok a másik irányba. Így engem választ és meg tudom fogni.
2012. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, és neked kedves utolsó, milyen fajta a hallássérült kutyusod? Enyém Boxer
2012. júl. 16. 22:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém tacskó és valami terrier keverék.
2012. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!