Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pontozzák le sokan az...

Miért pontozzák le sokan az Acana tápokat?

Figyelt kérdés

Egy-két fórumon olvastam, hogy sokak szerint az Acana és az Orijen olyan szar, hogy még Chappit is előbb adna a kutyájának :-O Én megértem, hogy nem mindenkinek válik be ez a két márka (ismerősöm kutyája egyszerűen lefogyott tőlük, bármelyik típust adták neki, a végén már 2,5-szeres mennyiséget kapott, aztán átálltak nyers kosztra, és a kutya színizom), de az összetételét nézve, még ha csak a fele igaz is, akkor is kenterbe ver BÁRMILYEN más tápmárkát szerintem - na jó, kivéve talán a Taste of the Wilde-ot.


Nektek mi a tapasztalatotok az Acana/Orijen termékekkel?


Én most Acana Adult Dogot etetek, és meg vagyok elégedve. Az Orijen Puppy nálunk nem vált be, mert hasmenése lett tőle a közepes testű kutyámnak, de ismerek olyat, aki zsebcirkáló méretű almot ezzel a táppal nevelt fel és gyönyörűek lettek. Tehát tényleg kutyája válogatja, de azért leszarozni szerintem érdekes..



2012. júl. 17. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

1. Mert Nincs pénzük megvenni.

2. Mert nem hajlandóak ennyi pénzért megvenni.

3. Mert leragadtak az őskorban, hogy a kutya elél kenyéren és vízen, és mégis szebb mint egy kiállítási kutya. -.-"

4. Nem vált be.

5. Mert tenyésztő, és nem arra kap kedvezményt, hanem a Happy Dog-ra.

6. Okosabbnak hiszi magát, mint egy csapat olyan ember, akinek a kutyákkal és a táplálásukkal kapcsolatos a szakmája.

2012. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sokaknak azért nem jön be mert túl magas a fehérje tartalma és megy a kutyájuk hasa..


én Acana bárányossal etettek,mert a kutyám érzékeny gyomrú és ettől a táptól nem megy a hasa :) jó a széklet állaga,szép a szőre és 10 éves kora ellenére elég aktív szóval én megvagyok elégedve ezzel a táppal :)


a másik kutyánknak nem jött be neki is ment a hasa hiába volt a fokozatos váltás már első nap amikor egy keveset kevertünk a régi tápjához már híg volt a széklete, így az idősebb kutyának adtuk oda ,mivel ő ugy is acanát eszik és semmi baja :)

2012. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A nincs pénzük megvenni érvet értem, de olyan emberektől hallottam fikázni a márkát, akik a ProPlant és a Royal Canine-t tartják a minőség netovábbjának, és nem tenyésztők.


Nem tom, szerintem elég megnézni ezeknek a tápoknak az összetevőit, annyira ordít a különbség, hogy számomra érthetetlen, hogy azokat a tápokat tartják jobbnak, még ha attól nem is megy a kutyájuk hasa pl.

2012. júl. 17. 16:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és a ProPlant stb. meg is veszik, tehát náluk nem az anyagi rész játszik szerepet.
2012. júl. 17. 16:54
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Akkor kihagytam egy pontot.


Ami az lenne, hogy valakitől azt hallották hogy az a menő, vagy mert szép a csomagolása, stb. Ugyanis a royal canin tömény kukoricadara, adalék, stb, (tele van nyomva vitaminnal) miközben egy kutyának kb. 80% húst, és 20% zöldséget, gyümölcsöt kéne ennie. Én tuti nem fogok 18.000 ezret kiadni egy nagy zsák gabonáért.

Sok ember ha venné a fáradtságot, és megnézné, melyik tápban mi van, és hogy mi kéne a kutyának, a fejéhez kapna...

2012. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
A royal canin mellesleg Németországban olyan, mint nálunk a pedigré. Magyarul sz.r.
2012. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én pont, hogy az ellentétét olvasom mindenhol, szinte istenítik az Acanát, régebben itt az oldalon aki nem acanával etetett, mindenáron próbálták rátukmálni ezeket a tápokat, de még most is ez megy. Én alapjába véve, egy piszok jó összetételű tápnak tartom az acanát és az Orijent. Viszont nem minden kutyának való, én is régebben elkezdtem etetni a kutyámat vele, szépen fokozatosan, de nem vált be, pedig az összes termékét kipróbáltam, de mindig híg volt a széklete, a szőre is matt volt. Azóta Eukanubát eszik gyönyörű lett a bundája, a széklete is rendben van, semmi pénzért nem váltanék, pedig ezt a tápot húzzák le a legjobban. Én sem értem miért kell a tápokat ennyire fikázni, a pedigré és társait megértem, de a prémium kategóriát szimplán az összetétele miatt hülyeség. Hiába van az egyiknek hibátlan összetétele, ha a kutya hasznosítani sem tudja, illetve nagyon rosszul néz ki tőle.
2012. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A Eukanuba kutyákon teszteli a tápjait, és nem úgy, hogy eléteszi, ízlik-e... Soha nem etetnék olyan táppal, aminek az előállításához az kell, hogy kutyákat kínozzanak.
2012. júl. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia,

még jó, hogy első válaszoló már kifejtette az én véleményemet is...

Nálunk nagyon bevált mindkettő-acana gabonamentesek és orijen puppy,adult.(borderünk van)Ja és a cicák is ezt esznek! Mikor kutyánk lett, előtte hozzáolvastam egy icipicit (hetekig 3-4 órákat ültem ez ügyben a gép előtt-német,svájci,osztrák fórumokat olvasgattam)- és ott találtam rá erre a tápra, mivel a BARF etetés sajna nem jöhetett szóba. És elolvastam utána a magyar acana és orijen fórum összes!!! bejegyzését is.

A kérdésedre visszatérve:Magyarországon vagyunk és ez sajnos sok mindent megmagyaráz.. Mindenki mindenhez ért, miközben fogalma sincs.. A szocializmus elmúltával jöttek be nagy dömpingben a reklámozott tápok, és a tudatos, felvilágosult fogyasztók nem a magyarok.. A nagy gyártók-RC,Eukanuba, Hills rögtön letámadták az állatorvosokat, továbbképzéseket, egyetemi kurzusokat szponzorálnak stb. Nem fogadják el sokan, hogy nem egy igazság létezik, van más oldala is a dolgoknak-vagyis lehet sokféleképpen csinálni.

Való igaz, hogy sok kutya nem bírja ezeket a tápokat, de ez igaz a többire is. Attól még nem kellene lehúzni. Én sem szeretem a halat, mégis tudom, milyen jó élettanilag..Ja és a rengeteg tévhit: fehérje ügyben,nyersen nem lehet húst adni, egyszer elleni kell a szukának, stb Ezt még évtizedekig nem lehet kiirtani.

Nálunk pl a happy dog gabonamentes africa tápjától kezdett irtózatosan vakarózni a kutya, ettől még lehet valakinek jó. És igen, azt vettem észre, hogy akit foglalkoztat a téma, az vallásos elkötelezettként teszi le voksát egyik v másik mellett.

Én magam is ajánlom mindenkinek, mert meggyőződésem, hogy nagyon jó. De ha visszanézel egy-két kérdést itt, láthatod, hogy másik kajákat is szoktam ajánlani. Sajnos Mo-n az általad említett TotW mellett még a Natural &Delicious közelíti meg e kettőt, más szuper tápot nem lehet beszerezni-túl kicsi a piac.

2012. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Én a legjobbat akartam a kutyáimnak, így amikor jobb anyagi helyzetbe kerültem, egy abszolút nem minőségi tápról váltottam Acanára. Fokozatosan tettem. A kutyáim imádták. Betartottam az adagolást, mégis rettentő hízásnak indultak tőle. Kb. 3/4 év múlva lett két vérhányós, savtúltengéses, iszonyatos emésztési problémás kutyám. Több mint fél évembe telt, mire úgy ahogy helyrehoztam őket, saját főzésű ételekkel és sok kísérletezés után a Royal Canin emésztési érzékenységre való tápjával. Most is ezt kapnak, minden mástól rosszul vannak. Minket rendesen tönkretett az Acana.

Nem biztos, hogy mindenben az Acana a hibás. Lehet, hogy probléma volt az is, hogy 7 évig gagyi táphoz szokott az emésztőrendszerük és az Acanára nem tudtak átállni.

A savproblémák fő oka abban lehet, hogy a gagyi tápból sokat kellett adni, az Acanából keveset, a savtermelésük nem csökkent, viszont állandó éhségérzettel küszködtek a sav miatt, csakhogy a tápláló Acana nagyon felhízlalta őket. Ha kevesebbet adtam, éheztek, ha többet, meghíztak.

Próbáltam a bárányosat is, nem vált be.

Fél év probiotikumkúra, savlekötés, fekélykezelés, Aloe Vera gél...ezt hozta nekünk Acana.

A Royal Canin az első táp, ami mellett a kutyáim nem puffadnak és jó a kedvük.

Az Acanával a másik gond, hogy kanadai. Nem ehhez vagyunk szokva. Ha egy magyar ember kimegy Kanadába, könnyen olyan emésztési problémája lesz, amivel kórházban köt ki. Más baktériumkultúra, más táplálék. Persze ha egy kiskutya mindig is Acanát kapott, valószínű a legjobb táplálék jut neki. De egy kutyának, aki nem ezzel kezdte, neki nagyon komoly problémákat okozhat. Az én kutyáim kis híján belehaltak.

2012. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!