Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használhatom Őt önvédelemből?

Használhatom Őt önvédelemből?

Figyelt kérdés
Örzővédő kutyám van, ha veszélyben érzem magam és úgy érzem hogy nincs más választásom... És ha veszélyes sebet ejt miközben csak engem véd?nem mintha bánnám ha megérdemli a betörő/rabló stb.

2012. júl. 17. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját portán belül minden további nélkül, utcán már félős, hogy a végén téged húznak meg miatta.
2012. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutya soha nem haraphat meg embert, csak saját területen és csak akkor, ha jelezve van, hogy harapós eb tartózkodik a kertben/lakásban.
2012. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még csóró tömegoszlató rendőr sem veheti le a szájkosarat.
2012. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem értem ezt a világot :( azt is védelmezik aki rossz ember... minek? Akkor egyáltalán miért vannak ott azok a rendőrkutyák? :(
2012. júl. 18. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért védik a rossz embert is, mert azt nem lehet, hogy pl. valaki ellop egy 500 forint értékű csirkét, mert nincs mit ennie és ezért halálra marcangoltatják a kutyákkal, a büntetésnek arányosnak kell lennie. Persze az a jogalkotó feladata (lenne), hogy a jogos önvédelmet lehetővé tegye, csak ugye nem mindig egyszerű megtalálni az egyensúlyt, hogy azért ne legyen a példában szereplő csirketolvaj szabad préda (úgy értem, ne lehessen pl. különös kegyetlenséggel meggyilkolni ezért), de a csirke gazdája is megvédhesse a jogos tulajdonát. Vagy mi van akkor, ha nem látszik jól, hogy hol vannak a birtok határai és véletlenül betéved egy gyerek. Arra meg különösen kell figyelni, hogy ne legyen egy országból rendőrállam, ahol békés tüntetőkre engednek rá rendőrkutyákat. Ezért vannak szabályozások, többek között az, hogy nem lehet levenni a szájkosarat. Néha ezek a szabályozások túlzóak, de azért lássátok be, hogy minket, tisztességes állampolgárokat is védenek. Mindezt csak azért írtam le, hogy lássátok a másik szemszögből a dolgokat. Egyébként az utóbbi időben sok változtatás történt, most már nem vehetnek elő olyan könnyen azért, mert megvédted magad.
2012. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!