Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen tápérték? Nem...

Ez milyen tápérték? Nem igazán értek hozzá.

Figyelt kérdés

Összetevők: Búza*, kukorica*, szója pogácsa*(9%), szárnyas húsliszt*, szárnyas zsiradék*, zabliszt*, rizsliszt*, monokálciumfoszfát, kálcium-karbonát, máj-hidrolizátum, nátrium-klorid, sárgarépa* (szárított), hagyma* (szárított), fokhagyma*(szárított), petrezselyem*(szárított).


Beltartalmi értékek: nyersfehérje 20%, nyers olajok és zsírok 10%, nyersrost 3%, nyershamu 7,5%, kálcium 1,2%, foszfor 0,8%, nátrium 0,25%. Adalékanyagok/kg: A-vit. 12.000 NE, D3-vit. 1.200 NE, E-vit. 45 mg (alfa-tokoferol-acetát), réz (mint réz-(II)-szulfát) 8 mg. Antioxidánsokkal: természetes eredetű, magas tokoferol tartalmú kivonatok.



egyébként a fressnapfban található bioplan táp összetevői.


2012. júl. 17. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vega kutyaeledel:))
2012. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát ennek meg miértelme :D milyen tápot ajálotok a fressiből ami nem olyan drága, de azért normális? le vagyok égve :/ 5 éves szukának kell, panelkutyu, beaglebejgli. folyton lerántom neki a pedigreet, mert nincs idő vásárolgatni, mikor tudom, hogy nem jó az neki. de nem is értek hozzá, most meg az orvos ránkszólt, hogy gurul a kutya. de a bosch light meg nem csúszik (érintetlen).
2012. júl. 17. 22:46
 3/13 anonim ***** válasza:
vacak... szója?? a génmanipulált szója magas fehérje tartalma nyomja fel a fehérje értéket... ez hörcsögnek való max, nem kutyának
2012. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "nem csúszik".

Nem éhes. Mivel van felesleg rajta, akkor meg lehet tenni, hogy kiteszed az adagját max 10 percre. Ha nem fogyott el, elveszed. Másnap ismétlés. Sőt, másnap érdemes csak annyit kitenni, amennyit előző nap megevett. Éhen nem fog halni az eb. Ha valóban éhes lesz, nem azt nézi, milyen nevű táp van a táljában.

2012. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De miért nem kérdezted meg az orvost, hogy mi javasol???


Nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy szeretnél szakszerű tanácsot kérni az étrendjét illetően. Sőt, azt is elmondhatod neki, hogy nem vet fel a pénz. (Mi is szoktuk kérni, hogy az olcsóbb gyógyszereket írja fel, sokszor rá is szokott keresni, hogy adott hatóanyaggal létezik-e olcsóbb, pedig nem a kedves és a segítőkész jelzők, amivel először jellemezné őt az ember.)

2012. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az orvos ajánlotta a bosch light tápot, vettem is pár kilót rögtön ( jó hülye voltam :)). de elég változó, másik orvos azt mondta, hogy mindegy milyen tápot veszek, mindtől dagi lesz, csak konzervet adjak neki.. szóval nem tudom már. de most lent voltunk vidéken, és hiába mondtam mindenkinek, hogy ne tömjék, tömték. és mivel falánk, mindent megevett. most életmódot váltunk :D egyébként az nem jó, ha én állítok neki össze kaját? amit mi eszünk. húslevesből sok csirkehús, kevés krumpli, répa.. ?
2012. júl. 17. 23:00
 7/13 anonim ***** válasza:

fressnapfból a select gold, esetleg a dog chow ami még nem arany árban van, tescobol a butchers és az aldiban kapható romeo (3kg-os) az ami jobb, mint a felsorolt és a pedigree

de ha netről rendelsz sokkal jobban jársz: brit premium, josera, susa... tápokkal (ezek az olcsóbbak, amik jók is)

vagy ha nem baj, hogy nagyobb kiszerelés, akkor:

[link]

vagy ez sem rossz (a 15+3kg-os kiszerelés):

[link]

2012. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kaphat bármilyen normál tápot, nem kell se light se semmi, csak csökkentett adagot adj neki, ha a mennyiséget keveselné, akkor öntsd fel vízzel, vagy áztasd be 10percre etetés előtt, a bosch is jó ár/érték aránnyal rendelkezik (na nem a my friend)
2012. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

ezalapján össze tudsz te is állítani neki való menüt, de ajánlatos kiegészíteni házikoszt mellé javasolt vitaminkészítménnyel

2012. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Maxitabi ***** válasza:

Sajna az orvosok többsége nem igazán ért a tápláláshoz..

Tehát: nem kell light kaja, csak tényleg-mint 4-es írta, kevesebb!Csökkentsd az adagját fokozatosan kb 10-15%kal.

Nektek az lenne fontos, hogy ne legyen benne szénhidrát-gabona, cukor. Az ilyen tápok viszont drágák (bár eleve kevesebb kell belőlük-de nem annyival..

Tehát: fressiben: real nature, select gold (ezt a RC gyártja), premiere high5, multifit adult- ebben a sorrendben. A happy dog, pro plan már drágábbak.

Te is főzhetsz neki, csirke farhátat, csontos húst-minden fűszer nélkül, annak a levében a tápot, esetleg rizst max. Plusz zöldség -pürésítve v főtten, gyümölcs, túró, kefír,natúr joghurt, tojás.(van, amit nem ehet!!) Csak ehhez kell vitamint, izületvédőt, csonterősítőt adni-az megint pénz.

Nincs a környéketeken állatkereskedés, ahol kimérve lehet venni tápokat? Mert akkor ki tudnád próbálni, nem kell kidobni, ha nem eszi.. bár ha éhes meg fogja..

2012. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!