Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van jelentősége/különbség?

Van jelentősége/különbség?

Figyelt kérdés

Hízásnál, hogy a zsírt vagy a szénhidrátot viszi vki túlzásba?

És diétánál, ha betartom a kcalt, és a fehérjét, de a ch-zsír aránynál mondjuk billen (nem 1-2 g eltérés...) a mérleg az egyik irányba?



2012. ápr. 11. 19:28
 1/3 Krisz85 ***** válasza:

A szénhidrát a fő ludas, de rendszeres edzésnél kell bevinni szénhidrátot, hülyeség lenne azt állítani h nem, viszont tudni kell hogy mennyit 2 g / testslykg pl elég én 80 kg vagy 150 g ot viszek be és a zöldségek ch-tartalmát nem számolom.


Igen diétánál be kell tartani, a zsír csak akkor gáz ha telítetlen 0,5 - 1 g ig jó a többszörösen telítettlen zsírok / nap pl lenmagolaj, halolaj, telített zsírokat kerülni kell , mint pl tejtermékek legtöbbje, margarin, vaj, sertéshús, sertészsír, felvágottak stb stb

2012. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Zabpehelykekszet csináltm, de margarin helyett kókuszzsírral (azt hiszem, talán pont te írtad valahol), így kicsit többre jött ki a zsírtartalma.

(43-at szoktam/nap, így meg 52 lett a vége, ch 130 szokott, ez most 95, a 66 kilómhoz.)

Szóval tul.képp csak akkor gond, ha telített/transzzsírról van szó? (tejtermékeim általában napi 1 dl tej, kb 30 g sajt, meg sovány túró. Sertéshúst meg nagyon ritkán eszek szerencsére.)

2012. ápr. 11. 22:26
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

Igen én írtam a kókuszzsírt, az egyetlen olyan zsír, ami bár telíett mégis telítetlenként viselkedik és hő hatására nem változik meg a kémiai szerkezete mint pl az olivának, ezért nem jó az oliva csak salátára. A telítetlen zsírokat próbáld lecsökkenteni, amennyire csak lehet mert gátolják a jó minőségű szénhidrátok izomba épülését, és hát inkább izomba menjen a szénhidrát mint testzsírba, nem?! :-)

Tehát a jó minőségű kaja is hízlalhat ha nem vigyáz az ember.


Itt egy cikk a kókuszzsírtól.:


Semmi horror nem történik egyébként ha pár grammal több jön ki pláne jó zsírból.Viszont vigyázz h a zabpehely is tartalmaz azért jó zsírt ezt számold azért bele az össz.be.


[link]

2012. ápr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!