Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tartás? (bővebben lent)

Csivava tartás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kölyök csivavám, és egy-két vele kapcsolatos dologra lennék kíváncsi... főként a felszerelések érdekelnek. Utánanéztem, és szinte mindenhol mást írnak szükségesnek és feleslegesnek. Sampon, fésű, fogkefe, ruha, pelenka, hám... Ezek közül melyek fontosak? ÉS milyen egyéb dolgokra van még szükség? A fekhely az persze egyértelmű, az már meg is van :)... Ja és a fésűvel kapcsolatban: rövidszőrűnek is?

2012. júl. 18. 00:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem, hogy szuka lesz.. Ha ez számít valamit felszerelés kapcsán..
2012. júl. 18. 00:13
 2/15 anonim ***** válasza:

Most komolyan kérdezem: kisbabád lesz??


Fogkefe, ruha, pelenka???

Ne viccelj már!

Még a sampon elmegy, ha benti kutya lesz és a hám is érthető mivel kistestű.

Ami még kell: kölyöknek való táp és persze pénz az ivartalanítására.

2012. júl. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Legalábbis elviekben.. de még a héten megyünk majd megnézni őket, és ki tudja, talán szimpibb lesz egy kan kutyus, ezért mindkét nemhez kapcsolódóan szeretnék válaszokat.. bár fogalmam sincs, hogy a 2 közt mi a különbség ilyen ügyben... előre köszönöm mindenkinek:)
2012. júl. 18. 00:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A szukák bújósabbak, kezesebbek.

Elvileg.

2012. júl. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem is szerencsétlen kutyát várod, hanem a körülötte levő hercehurcát, amibe beleunsz majd 1 hónap alatt.
2012. júl. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Fog kefe, ruha, pelenka, hám? (a hám csak kölyök korban ajánlott) most komolyan gondolod? nem akarlak meg sérteni, de ezek nagyon feleslegesek a ruha csak télen kell, a fogkefe egy kalap ló kakit nem ér (én is megvette, de azóta a polcon porosodik, mert hasztalan. Használj inkább csontot), A pelenka meg egyenesen rossz, mert arra tanítja a kutyát, hogy ne legyen szoba tiszta ami nem valami. Balesetek lesznek, de pelenkával sosem lesz szoba tiszta pelenka nélkül meg hónapok alatt (most csak mondtam valamit) az lesz. Mire a kiskutya meg érkezik legyen kajája, tálja. A kajánál sem mindegy mit veszel fontos a minőség nem mint pl. chappi, pedigree, rayal canin eukanuba és társai hanem normális minőségi táp pl. taste of the wild, acana gabona mentesei, orijen (bár sok kutyának hullik tőle a szőre). A sampon is felesleges csak ritkán kell használni. Póráz is kell (lehetőleg nem flexi) jó a sima bőr vagy textil is. Rövid szőrre a gumi kefét kell használni azt is csak hetente. Ezek után már nem nagyon kell venned semmit csak 6 hósan el kell sétálni az orvoshoz és ivartalanítattani (a betegségek elkerülése végett)
2012. júl. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

- itató-, etetőtál

- jó minőségű kölyöknek való táp

- jutalomfalat : remélem szeretnéd tanítani, legalább ül,fekszik, marad :)

- nyakörv, hám : én nyakörvet adok a kutyámra, ő is csivava. hámot sokan használnak és végül is egy ekkora kutya nem fog elhúzni, de tanítsd meg szépen sétálni, tudjon láb mellett is menni :)

- póráz, flexi póráz: előbbit én jobban kedvelem, mert mindig olyan helyre megyünk kutyámmal ahol elengedhetem, de utóbbit is használom városon belül 3 méteres, hosszabbat szerintem felesleges

- kutyajáték : labda, kötél, plüss, latex

- sampon : arra figyelj, hogy ne fürdesd túl gyakran, vannak akik havonta fürdetik, nem kell

- télire ruha, amíg még kölyök szerintem nem érdemes venni, addig te is készíthetsz neki

- pelenkát én sem ajánlom! gondolom úgy is rendszeresen sétáltatni fogod, kár a pelenkával bajlódni. persze oltások miatt nem mindegy kölyökkorban, de akkor sem fog nagy baj történni ha 1-2 óránként leviszed és (vagy ha kertetek van, kiviszed) lerakod egy füves helyre ahol valószínűleg nem járnak kutyák

- fekhely

- furminátor : legjobb szőr eltávolító, csivavának hiába rövid a szőre, ha nem fésülöd elég sok szőrt fogsz találni a lakásban, mert hullik neki is

- kullancs, bolha elleni csepp!


remélem a jól nevelt csivavások táborát fogod növelni, nem pedig a szocializálatlan, neveletlenekét :)

2012. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

7es válaszoló: Igen, igyekszem nagyon jól nevelni, tanítani a kutyust. És remélem minden jól megy majd... Mert cuki, meg tanítom, meg minden, de versenyekig nem valószínű, hogy eljutok vele (bár annyira nem is izgat...), mert nincsen törzskönyv... Még meg se kaptam a kutyust, de már most jobban szeretem, mint magamat :D

2012. júl. 18. 13:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk párban vannak, de fiú kutyust többet nem vennék! Nagyon szeretjük, de annyira domináns, hogy állandó harcban állunk a falkavezérségért. Napi szinten éreztetni kell vele hogy én vagyok az alfa, mert ha véletlenül engedek, abban a pillanatban felém kerekedik.
2012. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szuka bújósabb? Hát nem gondolom. A szukákra mondják inkább hogy dominánsabbak, én is ezt veszem észre itthon 2 szukánál, 2 kannál. A csivava alapjába véve picit beképzelt, úgyhogy mindenképp te legyél a falkavezér. Nekem kanom van, és nagyon bújós! Imádom.

Én nem cuccokat írom le, hanem ezeket:

Kutya képzése



1. Szocializáció 16 hetes koráig:


Avasd be a kutyádat mindenbe, amibe lehet, a mindennapi rutinba.

Taníts meg neki alapvető dolgokat, amit a későbbiekben elvársz.

Pl: fürdetés, fésülés, porszívó zaja, más emberekhez, gyerekekhez való szoktatás, szobatisztaság.


->Le kell vinni:

• Amikor felkel

• Játszás után

• Evés és ivás után

• Mielőtt a kosarába helyezi

• Valahányszor észreveszed, hogy a padlót szagolgatja, és körbe-körbe járkál.


Ha baleset történik, akkor ne büntesd meg, hanem szó nélkül szedd fel, és vidd le.

Ha elvégezte a dolgát, hatalmas dicséret.


Tippek a kiképzéshez:

Irányítsd, ne erőltesd!

Arra törekedj, hogy élvezetes legyen a számukra.

A klikkeres kiképzés nagyon jól bevált. A klikkelő hang jelzi a jutalmat. Tudtára adod, hogy viselkedése jutalmat érdemel. Klikkelés után egyből jutalomfalat és dicséret.

2012. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!