Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tömbházba inkább milyen...

Tömbházba inkább milyen kisebb méretű kutyát tarthatnék úgy ne legyen neki kínzás?

Figyelt kérdés
Palotapincsi-t hamar tudnék szerezni,de ha neki nem jó akkor mást választok..

2012. júl. 18. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Bernáthegyit :D
2012. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat várok.
2012. júl. 18. 08:47
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk garzonban volt 1,5 évig staffordunk, aztán elköltöztünk, de ott is szuperül érezte magát.


jó persze ne bernáthegyit válassz, mert mozogni sem lenne helye, de igazából nem a méret a lényeg, ha tudsz neki megfelelő mozgást biztosítani.

Ismerek boldog németjuhászt, labradort, sőt dogot is akik lakásban élnek, igaz a gazdáik nem csak napi 3*15 percre viszik le őket.

2012. júl. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Ja, ráadásul a palotapincsi egy nehezen kezelhető, önfejű kutya aki akár még a gazdáját is megharapja ha úgy van nevelve.
2012. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó: Ugyan már... Nem egy közép ázsiairól beszélünk... Igen makacs és önfejű kutyák. Ezt aláírom. De melyik kutya nem harapja meg a kezed, ha nem jól neveled? Ez nem fajta függő!

Kérdező: A pekingi palotakutya tökéletes panelba. Enyém épp itt alszik az ágyon mellettem :) Lassan majd leviszem.

Arra számíts, hogy a szőre nagyon hullik! Gondozni kell. Vagy nyáron lenyíratod neki. De nyilván nem most, hanem majd jövőre. Kölyöknek nem szabad.

2012. júl. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Jó, akkor helyesbítek: 2 pincsit ismertem eddigi életemben, az egyiket a gazdája nem merte fésülni, mert akkor csúnyán megharapta a kezét.

A másikhoz idegen( családi barát, rokon sem, nem csak utcai idegen) nem érhetett hozzá, mert azt harapta meg.

2012. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A Palotapincsi nagyon jó panelkutya szerintem is, de igazából úgy gondolom a szerint válassz, amelyik fajta tetszik, (és persze a lakóközösség nem ellenzi) mert van ismerősöm aki Boxert, van aki Vizslát, van aki Bullmasztiffot, sőt van aki egy Border Colliet tart lakásban. Persze nagy elkötelezettség, és lemondások kellenek hozzá. Minden nap hosszú séták, lefárasztás a kutyusnak, és akkor tökéletesen boldog otthon veled a lakásban, hiszen minden kutyának az a legjobb ha a gazdi mellett lehet mindig. A Palotapincsi nem igényel sok mozgást szerintem, de azért neki is szüksége van rá. Ott van még ha kiskutyát akarsz, a Spitz, a Westi, Mopsz, Francia Bulldog... stb... lehetőség annyi mint égen a csillag.:) Sok sikert hozzá! :)
2012. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

6-os válaszoló: Kettőt ismersz/ismertél. Abból miért kell általánosítani?

Persze ha én a staffordokat tituláltam volna ilyeneknek, akkor már a plafonon lennél ugye?

Hogy "ez neveléstől függ, nem támadósak stb."

Igen. Nevelni KELL! Nem általánosítani.

2012. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget..:)A Palotapincsiben és a Bichon frisé-ben gondolkozom.

Az anyja amitől származna a kutya az kicsi korában harapós volt de igazából játékból harapott.Ha megsimogattad már megakarta harapni a kezed.De ez játékból történt és nem harapott erősen..

2012. júl. 18. 09:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem bichon frise-m van, nagyon tünemény kutyák,gyorsan tanulnak és kis helyen is elférnek csak ,hogy a gazdival lehessenek,naponta 3x séta kell nekik is amiből az egyik legalább 1 óra és akkor egy boldog kutyád lesz ,a meleget rövid szőrrel jól viselik télen a nagy bundája miatt ruhát sem kell rá adnod! :)

mi egy évben 2x(tavasszal és ősszel) visszük kozmetikába és akkor rövidre nyíratjuk..

2012. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!