Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tűntek így el a dalmaták?

Miért tűntek így el a dalmaták?

Figyelt kérdés
A múltkor láttam egyet az utcán, akkor gondolkoztam hogy már mennyire rég láttam. Régebben felkapottabb volt ez a fajta, nem?

2012. júl. 18. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
azóta Szörny Ellát ki engedték
2012. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is pont erre gondoltam ma, amikor olvastam itt egy kérdést. És én sem láttam nagyon régóta egy dalmatát sem( vagy csak nem vettem észre). Az okát nem tudom.
2012. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Persze, a 101 kiskutya miatt. De valójában nem sok mindenre jó.
2012. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
A 101 kiskutya révén felkapott fajta lett belőle, de már alig tartanak belőle az országban, lehet, hogy Horvátországban népszerűbb, mivel a dalmata horvát fajtának számít.
2012. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem látok szinte dalmatát soha. Sőt életemben sem láttam még szerintem 5-ször sem élőben. Én pont ezt a fajtát szeretném, bár nem a ritkasága miatt, hanem mert annyira gyönyörű kutya. :)
2012. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a tulajdonságai miatt nem igazán kellene nekem sem!
2012. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindenkihez illik ez a fajta. Lehet, hogy a horvátok bűszkék rá, mint saját nemzeti kutyájukra. Ugyanígy a komondor sem való mindenkinek, de az magyar fajta.
2012. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel divatkutya volt az összevissza szaporításnak ideggyenge kutyák lettek az eredményei, illetve akik csak külső alapján választották nem értettek a neveléséhez, nem vették figyelembe az igényeiket. Így terjedt el róluk, hogy indok nélkül harapnak és hamar begolyóznak. Tényleg kár érte, szomszédunkban van egy dalmata, nagyon szép, kedves és jól nevelt kutya.
2012. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak "úgy" írom le: a mi utcánkban 2 dalmata is van. :)


Most más a divat.... vagy vmi hasonló lehet a magyarázat.

Én pl. bernáthegyit is évek óta nem láttam. :(


Abban lehet vmi, hogy agyra-főre szaporították őket....sok ideggyenge....esett a népszerűség....

Lehet hogy 10 év múlva a csivavákat meg pincsiket fogjuk hiányolni.

2012. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy dalmatánk.Állatmenhelyes fajtiszta. Barnás narancssárgás pöttyei vannak:O. Nagyon szép,okos,szófogadó.Csak elég érzékeny,de nálunk ezt nem kell tapasztalnia..:)
2012. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!